• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Kapela Siliranje 2007

KVATERNIK
Što misliš da si ti nešto posebno pa otvaraš posebnu temu za siliranje. :twisted:

Sljedeći put ću ti obrisat temu bez premještanja.

To nije onaj isti Hurli zar ne?
 
P

paor

Guest
Re: Siliranje 2007.

Kvaternik kaže:
Evo kako mi to radimo !

na onom uzdužnom zidu nemAnikakvog stupa, vjerovatno ste bogovsku armaturu u beton metali?
dobro ste iskoristili nagibe terena, ja bi jedino mogao oras posaditi za potporanj :blackeye

mario kaže:
eVO SLIKA OD SILIRANJA KOD MENE.
koja je to sorta kukuruza da je tako dugo ostala zelena ili je kasno sijano. mi smo već uzaboravili kad smo imali silažu.
a jest se dobro nagazilo. koliko površine (kj) silirate. jel ti onaj crni najlon jedini s kojim pokrivate?
 
K

Kvaternik

Guest
Re: Kapela Siliranje 2007

mario kaže:
KVATERNIK
Što misliš da si ti nešto posebno pa otvaraš posebnu temu za siliranje. :twisted:

Sljedeći put ću ti obrisat temu bez premještanja.

To nije onaj isti Hurli zar ne?

Ispricavam se za novu temu,ipak sam ja zemljoradnik tako da nisam bas sa informatikom na ti :?
ako mislis na ovaj traktor sa korpom to je moj Claas,a Hurli je isti

Sto se tice silaze,kukuruz smo kasno sijali tako da je kasno i dosao,pokrivamo silazu samo sa tim crnim najlonom i zemljom,tu je spremljeno otprilike 12 rali kukuruza.
Evo i slike silokombajna .
Obrisan neispravan link.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Siliranje 2007.

Vidi u pozadini neki bijesan auto:)nego,kave su to tablice na Fiatu(traktoru)?
 
K

Kvaternik

Guest
Re: Siliranje 2007.

a nemam pojma kakve su tablice,moze bit da su francuske...auto nije bijesan :mrgreen: obicni passat od mog kuma
 
B

branko

Guest
Re: Siliranje 2007.

evo zanimljivog spremanja silaze u svedskoj, jer ne znam da li itko kod nas to radi od repinih rezanaca.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Siliranje 2007.

Super slike :D
Massey i Pronar prikolica si fino odgovaraju .
 
S

stočar mario

Guest
Re: Siliranje 2007.

Ratarko kaže:
Super slike :D
Massey i Pronar prikolica si fino odgovaraju .
Dobro mu stoji a mogu ti reći da odgovara i po veličini.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Siliranje 2007.

super strojevi, sam šteta kaj je suša uništila sav trud i muku, išao sam par puta kroz ćrešnjevicu i kukuruzi su bili spaljeni , pogotovo potez prema kloštru, pa prema prugovcu, joooj sve me stezalo oko srca :cry:
nadam se da si ti dovoljno skupio :D
sve je više samohodnih silokombajna, kolko dođe jedan u dobrom stanju :?: ah morat ču i ja to kupit jednog lijepog dana
 
S

stočar mario

Guest
Re: Siliranje 2007.

bogec kaže:
super strojevi, sam šteta kaj je suša uništila sav trud i muku, išao sam par puta kroz ćrešnjevicu i kukuruzi su bili spaljeni , pogotovo potez prema kloštru, pa prema prugovcu, joooj sve me stezalo oko srca :cry:
nadam se da si ti dovoljno skupio :D
sve je više samohodnih silokombajna, kolko dođe jedan u dobrom stanju :?: ah morat ču i ja to kupit jednog lijepog dana

Meni je bitno da sam napunio silose. Bilo je planirano 40 jutara a posilirao sam 65 ali šta je tu je. A takav stroj ti košta oko 20 000 eura .
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
Re: Siliranje 2007.

branko kaže:
evo zanimljivog spremanja silaze u svedskoj, jer ne znam da li itko kod nas to radi od repinih rezanaca.

Obrisan neispravan link.

pred par dana sam otvorio silos sa rezancima imam ih oko 20 tona ovo je prvi puta da hranim krave sa siliranim rezancima pa me zanima dali još netko hrani krave sa njima
 
P

paor

Guest
Re: Siliranje 2007.

Iako je od mojeg sela šećerana udaljena 18 km, tek prije 4 g. se počelo masovno dovoziti rezanac i hraniti krave. Ja sam počeo lani. I što mogu generalno reći - pa gdje nam je bila pamet. Ima puno boljih krmiva od rezanaca, ali jednostavno omjer uloženo-dobiveno je odličan.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Siliranje 2007.

KVATERNIK
Na prvoj slici, za što služi onaj otvor koji je prekriven daskama na desnom zidu?
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
Re: Siliranje 2007.

paor kaže:
Iako je od mojeg sela šećerana udaljena 18 km, tek prije 4 g. se počelo masovno dovoziti rezanac i hraniti krave. Ja sam počeo lani. I što mogu generalno reći - pa gdje nam je bila pamet. Ima puno boljih krmiva od rezanaca, ali jednostavno omjer uloženo-dobiveno je odličan.

kako izgledaju sada tvoji rezanci i koliko ih daješ po kravi :?: moje ih baš i neče jesti u donjem dijelu silosa izgledaju kao da su truli dosta gnjecavi ima malo i zelene plijesni mjestimično na površini pa nisam siguran da su baš dobri za hranidbu :scratch
 
P

paor

Guest
Re: Siliranje 2007.

rezanac se dovozi od studenog do siječnja (ovisi o kampanji), kad su silosi još puni kukuruzne silaže tako da niti ja, niti ikoga poznam da rezanac skladišti u silos. ja ga jednostavno istresem gdje imam prostora za manipulaciju, na travu. prošle godine sam jedan zasebni dio počeo trošti krajem trećeg mjeseca. kadgod ga otvorio (počeo trošiti) uvijek bude pokvaren jedan gornji sloj od oko 10 cm koji treba obavezno odbaciti. žuti donji sloj je jestiv i nemaš brige, jedino moraš biti strpljiv i uporan da krave što prije naviknu na rezanac (ispočetka biraj najkvalitetniji dio). jutarnji obrok moji krava izgleda ovako: lucerka, kukuruzna silaža, prekrupa zobi kukuruza i premiksa. navečer umjesto silaže ide rezanac i to ručna kolica (limex) između dvije krave.
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
Re: Siliranje 2007.

Hvala paore na informacijama o rezancima polako se privikavaju na njih kod mene obrok sada izgleda ovako: sijeno, kukuruzna silaža, smjesa, sjenaža i rezanci a kada sa priviknu na rezance dobiti će ih odmah iza sijena
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

Danas smo počeli sa siliranjem pa evo par slikica:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

LIJEPO :D

Zašto Claas nema naprijed i otraga balu???? :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: SILIRANJE KUKURUZA 2008.

naprijed je tokom dana dobio ralicu a nazad nema nis a zake neznam ni ja sam.. 8)
 
Na vrh