• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Siliranje 2007.

Koliko je traktora vozilo 3 ili 4? Kako daleko su njive? Koliko brzo silirate? Dal će još silirati?
 
B

branko

Guest
Re: Siliranje 2007.

mario kaže:
Koliko je traktora vozilo 3 ili 4? Kako daleko su njive? Koliko brzo silirate? Dal će još silirati?


vozila su tri traktora, nh, mf, i rus, a do parcele ima otprilike 4-5 km, ne kuzim na kaj mislis pod brzinom ali siliralo se u drugoj i trecoj sporoj ovisno o jacini sklopa (mf nema vuru), cca 15 minuta prikolica. trebali smo jucer jos napuniti natkriveni silos (12x3,6x1,7 m )ali je nesto poslo po krivom pa siliraju danas (ali bez mene jer moram delati) u taj silos ide od 1,5 do 2 rali ovisno o stanju kuruze.

evo linka za farmphoto Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Siliranje 2007.

Evo ja sam danas ulovio bratića kako silira pa sam puknuo par fotografija i kidnuo u desno jer sam radio na obižnjoj njivi drugi posao a šef je bacao oštre poglede na mene ;)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Siliranje 2007.

koliko vidim,bratić ti silira kao što je i kod mene učinjeno,malo na duže...mi smo danas naš silos pokrili još zemljom na najlon,da bolje pritisne...slikat ću.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Siliranje 2007.

Ratarko

Zar mu nećeš pomoć silirat? Sad mu možeš gazit sa utovarivačem. :D :D
U kojoj brzini ide sa Same-om? Koji je to silokombajn?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Siliranje 2007.

mario kaže:
Ratarko

Zar mu nećeš pomoć silirat? Sad mu možeš gazit sa utovarivačem. :D :D
U kojoj brzini ide sa Same-om? Koji je to silokombajn?

Eh , znaš kako to ide kod nas u selu kada se jesen bliži ... svako svoje radi i ima preko glave posla .
Nije problem pomoći bratiću , pomagao sam mu u silaži dosta puta ali i on zna da imam svoga posla pa me nije niti zvao iako bih se bez problema odazvo .

Ovo za brzinu i silokombajn ne znam ...
Ako ti je bitno pitam ga odmah danas , sada ?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Siliranje 2007.

mario kaže:
Nije mi hitno pitaj kad ga vidiš?

Evo , imaš evropsku uslugu :D
Nazvao sam bratića i dobio informacije , ovaj tren !

Kaže silokombajn je LIFAM , to je stroj koji se proizvodi u Srbiji ne znam točno po čijoj licenci , možda Kemper ili tako nešta ... ako netko zna neka napiše da informacije budu točne .
Same silira u 1N brzini , koliko je to točno km/h to ne znam , bratić kaže da je to dosta sporije nego kada silira se nekim drugim kombajnima jer se ovaj malo teže vuće ali zato dobro sitni ako su noževi OK , ovdje sna slikama su mu noževi bili tupi pa je i silaža malo krupnija .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Re: Siliranje 2007.

Točno, Lifam je kopija Kempera.
Davno sam sječkal kukuruzovinu s Kempereom, i nikad više. To je s...nje samo takvo. Stalno se štopal na ulazu, čim je stabljika bila malo mokrija, malo trave...
Najbolje kaj sam do sad probal je Mengele. Proguta i panj ako treba, a sve i izsječka. Uz to je i brz, ako ga imaš čime vrtiti. Jedini problem na tom (susjedovom) s. kombajnu je to da ak pustiš gas, a još nije prazan, voli se zaštopati cijev.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Siliranje 2007.

paor kaže:
video by paor (20mb)

[youtube:334d7]YAzCDyU2zG0[/youtube:334d7]

Bas je super filmic. Pravi edukativni za nas seljake iz fotelje ;) . Nego, nije mi bas jasna zadnja operacija kad onaj veliki traktor par puta prednjim kotacima predje preko silaze. To se dodatno gaze krajevi hrpe ili nesto drugo?
 
P

paor

Guest
Re: Siliranje 2007.

Da, na kraju malo podgrnemo razvučeno i nabacimo gore i onda samo prednjim kotačima (koji u ovom slučaju nisu bili i pogonski) popravimo krajeve.
 
B

branko

Guest
Re: Siliranje 2007.

htio sam i ja staviti video o siliranju, pa su mamlazi na yubitou to zabranili tj. stavili upozorenje da krsim autorska prava, sad ga moram ponovo obraditi i staviti neku drugu muziku, a to ce biti vjerojatno veceras.
 
B

branko

Guest
Re: Siliranje 2007.

evo rijesen problem s autorskima pravima, jedino sam bio lijen sve raditi ispocetka pa sam samo preradio vec gotov pa nije bas sve ok. inace u originalu je bila Nirvana - Smells like teen spirit koja se puno bolje uklapa u filmic

[youtube:9c140]jxOTmdiwiZs[/youtube:9c140]
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Siliranje 2007.

eVO SLIKA OD SILIRANJA KOD MENE.
Filmić ću staviti poslije ili sutra.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Siliranje 2007.

Aaaaa :shock: hrpa slika !
Jel taj R6 ide 50 km/h ? Vidim oznaku 50 zaljepljenu na staklo !
Koliko je debela silaža na onom najdebljem kraju , 2 metra ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Siliranje 2007.

Ide 50 km/h.

Mislim da je na najdebljem oko 1.85.
 
K

Kvaternik

Guest
Kapela Siliranje 2007

Evo kako mi to radimo !
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Na vrh