• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2006.-2007.-2008.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Siliranje kod mene.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
P

paor

Guest
Re: SILIRANJE 2006

mario kaže:
Tema o siliranju
Imam isti silokombaj. Kojom brzinom ideš prilikom silirana sa ovim Zetorom.
Pozdrav
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Siliram u trečoj brzini. Kakve traktore imas , čime se bavis?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Mario

Kombajn treba da ide više. Donji deo stabla kukuruza nema nikakve hranidbene vrijednosti i možeš bez štete pustit 30-40 cm. To ti je samo lignin, koji pogoršava konzumaciju kod stoke.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Da, znam to. To se je slučajno dogodilo na toj slici. Inače siliramo na 30cm.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ovako se silira!!!!!!!!

550309uzsd.jpg

190309czhi.jpg

300309dz95.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e mario,primijetio sam da ovo nisu sve tvoji traktori,ima čak tri lambija i neki hurli,čini mi se??
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nije Hurli nego Lambi , prije su bili krem-bijele boje!
Moj je Zetor i onaj Lambi koji gazi silažu!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kolika mora biti potrošnja dnevno silaže,da se ona ne bi kvarila?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lijepe slike!
Koliko na taj način si uspio na dan pospremiti sjenaže?
Kakve veličine su kod tebe parcele?
Kojom brzinom kosiš?
Kojom brzinom siliraš?
 
S

stočar mario

Guest
mario kaže:
Lijepe slike!
Koliko na taj način si uspio na dan pospremiti sjenaže?
Kakve veličine su kod tebe parcele?
Kojom brzinom kosiš?
Kojom brzinom siliraš?

Jučer nam je bila proba. Pokosio sam u srijedu 11 jutara ljulja i to smo jučer pospremili za oko 8 sati ali polagano. Malo smo pogriješili u sakupljanju jer sam sakupio u redove širine oko 2 metra što nije dobro. Trebalo bi sakupljati u redove minimalno 3 metra jer je pick up 3,60.

Kod nas su dosta male parcele mada sam ja nešto okrupnio tako da mi je največa 6 jutara a najmanja 0,75. Imam i jednu opčinsku parcelu u zakupu veličine 8,2 ha i to mi je ljulj ali ču ga kositi za oko 7 dana pa ču staviti slike.

Neznam brzinu košnje jer mi na Fendtu ne radi brzinomjer, ali sada ču kositi sa MF pa ču i to znati za koji dan.

Silirali smo oko 3 km/h.
 
R

Ratarko

Guest
Meni se isto sviđaju slike , djeluju mi egzotično jer ja ne radim takve poslove . Mogu ti reči da mi se sviđaju ti površinski radovi u poljoprivredi , to sa djetelinom , košnjom i slično . Dođe mi nekako kao odmor od ovog mojeg ratarenja , ne mislim da je to lakši posao nego meni izgleda novo i zanimljivo .

Slikaj novi MF u radu , da li je stigao i kako je završila tvoja MF trakavica sa ORO-m ?
 
S

stočar mario

Guest
Konačni je stigao i to u četvrtak. Sada izgleda drugačije nego u Gudovcu. Poslikat ču ga sutra i na forumu je. Čak je i jučer bio u prijevozu sjenaže.

A trakavica, ovako. Zvoni mobitel u srijedu oko podneva i glas mi kaže "vaš traktor je spreman za isporuku". Naravno u četvrtak ujutro ja u ORO-u i traktor tamo. Izgled super, unutrašnjost super kad tamo nema unutra muzike. Ja pitam gdje je, nitko nezna da je trebala biti. I opet ja ne preuzimam traktor bez toga, ali svejedno odlazim u policiju po probe i kad se vračam za oko 30 minuta, sony cd unutra. I tako odlazim doma.
U vožnji vruče pa uključujem klimu kad nakon 2 sata vožnje dolazim doma a u kabini "poplava" pada kiša sa tapacirunga s krova kroz svjetla u unutrašnjosti. Naravno odmah zovem oro i reklamiram. Obečali su doči popraviti samo neznam kada i opet kipim.

Za sada toliko.
 
R

Ratarko

Guest
Joj , žao mi je kad čujem takve priče :cry:
Meni su obečali dati neku obuku za rad na traktoru , kao par sati če doči njihov glavni serviser da mi pokaže kako se traktor koristi , što je super , samo ...

Obečali u prošli petak , nisu došli , obečali danas u 16 h i opet nisu došli ...
Å to da ti kažem , katastrofa .
 
B

Bobo

Guest
Znas sto se kaze za obecanja...

I kad napokon sve skuzis, oni ce se pojaviti... To je u ovoj drzavi uvijek tako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh