• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SILIRANJE sezona 2009.

što se dogodilo da je jd stao.
ako me oko ne vara mf je gazio ili????
super slike. koliko si silirao i koliko dugo pošto vidim da siliraš s df?
kolko je df konja koja brzina?
vidim da su 3 mf-a vozila ako dobor vidim
 
K

Kordunas

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

jd je stao jer mu je riknuo senzor na getribi, nije htio ni naprijed ni natrag pa se sa silosa izvukao utovaračem van.
mf je gazio na kraju kad smo napunili silose.
ja i kum smo sveukupno obojici silirali 15-tak dana, jednorednim silokombajnom, pobrali smo oko 50-60 jutara kukuruza, silirali smo uglavnom sa mf-om 4370, samo smo par dana probali s df-om ( ima 90 konja )
vozila su dva mf-a 4370, i mf 7490
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Toliko puno silaže,a silirate s 1 rednim silokombajnom :scratch
Koji bolje silira MF ili DF :?:
Koliko je star JD i koji model je :?:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: SILIRANJE sezona 2009.

@marko93 - Ipak je to SIP-ov silokombajn 8)
@kordunaš - Ide to vama, super posao
 
K

Kordunas

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

kriza,bili veliki planovi ali sve se izjalovilo
mf je bolji ,jači motor,ne padaju mu obrtaji kad zategne
JD6630premium 2008 12 mjesec
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Ipak je 6 cilindara i turbo, kaj ne. To je 20ks više od DF-a. Kojom brzinom se kretal MF sa SIP-op?
 
K

Kordunas

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

mislim negdje oko 5 na sat u dobrom kukuruzu
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Re: SILIRANJE sezona 2009.

jesi to Olivere završio sezonu pa imaš vremena za forum
 
K

Kordunas

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

...ha ha...tako je, kiša pada već par dana pa se našlo i ponešto slobodnog vremena!!!!
 
J

jandro

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

POŠTO JE ODAVNO GOTOVO SA SKIDANJEM SILAŽNIH POKUSA,A I ONIH ZA ZRNO, JEL NETKO ZNA DA LI JE PIONEER DAO KATALOG ZA IDUĆU 2010. GODINU POŠTO IMAJU VEĆ NOVO SJEME U PRODAJI,TJ. NEKAKVU BOŽIĆNU PRODAJU POVODOM NJIHOVE 15. GODIŠNJICE DIREKTNOG RADA U RH?

Pitam zato jer me zanimaju njihovi silažni pokusi,bolje rečeno njihova analiza po hibridima,silirao sam njihove N43 i F38, tretirao sam sa inokulantom 11C33, koji je nezamjenjih,mislim jedinstven na tržištu,jer nemam naknadnog zagrijavanja silosa,kvarenja isto nemam,krave jedu kao lude,nekad sam tretirao sa inokulantima od raznih proizvođača,ali Pionir ima najbolje inokulante i hibride kukuruza,bilo za silažu bilo za zrno,ovo je već 3 godina za redom kako tretiram sa 11c33 i stvarno nema boljeg, e samo me zanima kakve će rezultate pokazati njihove analize,koliki je prinos suhe tvari po hibridima,tj. koji prinos energije daje koji hibrid po hektaru,jer mislim da niti jedna druga sjemenarska kuća ne radi analize poput PIONIRA. Ta analiza mi je bitna stavka kod izrade obroka, a za koji dan otvaram novu silažu,pa možda netko zna da li je katalog izdan?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SILIRANJE sezona 2009.

jandro rođo, budem ja nazvao nikolu da vidim el je izašao novi katalog :!:

inače nove kataloge dobijemo kad budu one zimske prezentacije, ja imam novu brošuru al jebiga rođo nemrem pronać kud sam tušno to.

ja inače obožavam obilazit one dane polja, to mi je tak apsoštrumfno fantastično, pogotovo janjetina i prasetina na domačinov račun
 
J

jandro

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

bogec kaže:
jandro rođo, budem ja nazvao nikolu da vidim el je izašao novi katalog :!:

inače nove kataloge dobijemo kad budu one zimske prezentacije


HVALA UNAPRIJED
 
M

marinko

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

e ljudi,evo da Vam javim, PIONEER KATALOG IZLAZI U 12 MJESECU(U PRVOJ POLOVICI),
sad sam zvao svog promotora i tako kaže..
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Re: SILIRANJE sezona 2009.

BC96 kaže:
Koje zivotinje jedu tu silazu?

Prijatelju; silažu cijele biljke kukuruza jedu preživači(krave,junad,ovce,koze...), a postoji i silaža od vlažnog zrna kukuruza,znači kukuruz pobran na polju(bilo u klipu ili zrnu) se samelje i nagazi,isto kao i kod cijele stabljike, pokrije se sa folijom i nakon fermentacije se hrane životinje, sa tom silažom vlažnog šrota se mogu hraniti i svinje,ali ljudi praktikuju da za tu silažu bude zrno što suvlje(vlaga oko 20-22%) ali tada moraju obavezno dodat inokulant specijalno namijenjen za vlažni šrot(pioneer 11B91,jedini na našem tržištu,ovi univerzalni nemaju pravi učinak) da ta masa dobro fermentira.
Inače silaža vlažnog zrna i klipa kukuruza se radi kad vlaga bude nekih 28-30%,ali je dosta kisel i neće prolazit u hranilicama za svinje,pa zato za svinje treba biti niža vlaga.
 
B

BC96

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Ok hvala...a jel se to moze nekako napravit na nekoj maloj njivi (traktorom nepristupacno)? Zanima me jer kada nabavimo ovce bi im to davali, i jel se moze skaldistiti nekako u nekim vrecama, bacvama ili tako nesto? Negdje sam procitao da se moze drzati u necemu u sta nemoze ulaziti zrak...pa jel se to moze?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: SILIRANJE sezona 2009.

BC96 kaže:
Ok hvala...a jel se to moze nekako napravit na nekoj maloj njivi (traktorom nepristupacno)? Zanima me jer kada nabavimo ovce bi im to davali, i jel se moze skaldistiti nekako u nekim vrecama, bacvama ili tako nesto? Negdje sam procitao da se moze drzati u necemu u sta nemoze ulaziti zrak...pa jel se to moze?
da,dobro si pročital može i u vreće i bačve,sam nedostatak kod vreća je da se lako probuše i onda imaš dosta pokvarenog, :blackeye
kod bačvi je opet situacija da su skuplje nego vreće i teže su za manipuliranje,ali zato dok se dobro zatvore kvarenja jednostavno nema ;)
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Re: SILIRANJE sezona 2009.

BC96 kaže:
Ok hvala...a jel se to moze nekako napravit na nekoj maloj njivi (traktorom nepristupacno)? Zanima me jer kada nabavimo ovce bi im to davali, i jel se moze skaldistiti nekako u nekim vrecama, bacvama ili tako nesto? Negdje sam procitao da se moze drzati u necemu u sta nemoze ulaziti zrak...pa jel se to moze?

Može u vreće(vlažno zrno-šrot), al ako nemaš puno toga,pogotovo ako su ovce u pitanju,moj savjet je da ti je bolje imat kukuruz u zrnu(ili klipu) i davat im suho mljeveni kukuruz,
silaža cijele biljke kukuruza može ići samo u silos.
 
B

BC96

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

A jel se moze lucerka tak nekak silirat? Na toj njivi(traktorom nedostupnoj)a nije velika pa ako se moze i sa onom traktor-kosilicom? I jel se to moze u vrece spremat?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: SILIRANJE sezona 2009.

BC96 kaže:
A jel se moze lucerka tak nekak silirat? Na toj njivi(traktorom nedostupnoj)a nije velika pa ako se moze i sa onom traktor-kosilicom? I jel se to moze u vrece spremat?
kod sjenaže je već druga priča...teško da budeš uspjel sprešat ju dovoljno da dobro odfermentira i da bude stabilna poslije bez sječkanja i gaženja traktorom ili zamatanja u rolo balu :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh