• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE sezona 2009.

skolan93 kaže:
mario s čim to poljevate silažu

Vodom, da se bolje slijepi i zbije. Znam da je presuha, več sam to napisal sto puta, al se zato to dogodilo jer je silos prekasno napravljen, ipak mi u njega islo pola silaze tak da nebi mogo bez nje.

Nema komentara???
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: SILIRANJE sezona 2009.

skolan93 kaže:
jesi imao problema sa kvarenjem

Malo jesam, presuha je bila. Največi problem mi je kad mi se podere najlon odozgo, a nemam one guste mreze gore zastitne.
 
S

stjepan1988

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Moram priznat da sam iznenađen do jaja, s nečim ovakvim se još nisam susreo i nekim jednostavnim razmišljanjem jednostavno teško je shvatit da je to moguće. Kao prvo moje isprike,mislio sam da imaš kombajn na prednjoj hidraulici,pa reko de nemoj jebat 4 reda na faktički 100ks traktor i tu malu getribu. Kako si uopće znao da će ga JD tjerat prije nego si ga išel kupovat? Eto, da ne ostaneš bez mog komentara. Vjerujem da su mnogi iznenađeni videom :blackeye :D Svaka čast,i pardon zbog nesporazuma još jednom,moj bed :cry: :scratch :D
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Hvala!

Zaključil sam ako mario tjera dvorednog u dobrom kukuruzu 4 km/h onda mogu ja 4 reda 2km/h.
A za svaki slučaj ako nebi išlo sa 4 reda onda bi skinuli jedan bočni red i onda bi silirali sa 3 reda.
Meni je najvažnije bilo da mogu odmah uči u parcelu, a ne gaziti ili ručno sjeći kukuruz.
Zbog svega toga sam se odlučil na taj silokombajn.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Željko kaže:
A di su sad komentari???
U kuruzi spavaju :mrgreen:

Nebi htio biti na tvom mjestu kod siliranja :blackeye
Za par godina če te vrat boljet,pitat češ se zašto..

Ima mogučnost da se naprijed vrti ovaj silokombajn?
 
S

stjepan1988

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

marko93 kaže:
Željko kaže:
A di su sad komentari???
U kuruzi spavaju :mrgreen:

Nebi htio biti na tvom mjestu kod siliranja :blackeye
Za par godina če te vrat boljet,pitat češ se zašto..

Ima mogučnost da se naprijed vrti ovaj silokombajn?

Naravno da ima, samo kaj je potrebna puno veća konjaža traktora samim time jača i veća getriba za prednji kardan...računaj si oko 180-200ks traktor da ide onak solidnom brzinom ako se ne varam za nekaj takvoga za prednju hidrauliku, a Željko ima na stražnjoj gdje traktor puno lakše tjera dok na prednjoj hidraulici pogon ide direkt od radilice i to je znatno teže za traktor..po meni, ako grešim nek me se ispravi... :blackeye
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Pa kolko ja vidim da Željko vozi na retrovizore tako da ne vjerujem da će ga boljeti vrat.
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Hurlimann86 kaže:
Pa kolko ja vidim da Željko vozi na retrovizore tako da ne vjerujem da će ga boljeti vrat.

Tako je.
Teže je silirati s bočnim nego sa stražnjim.
Radi siliranja nema potrebe za prednjom hidraulikom.
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Marijo stvarno se divim tvojom brzinom siliranja ,kod mene je jednoredni PZ ,hvala ti za objasnjenja jer su kod nas Potingeri glavni ja sam prvi koji je kupijo nesta drugo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: SILIRANJE sezona 2009.

za koja 3 tjedna počinje siliranje ,pa eto da ponudim da imam sip 80b ispravan s kardanom,ručno upravljanje,1vlasnik ...... planiram ga prodati pa ako nekog zanima nek se javi
nemam namjeru radit silažu pa eto razlog možda prodaje
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Bok.
Mi nemamo silokombajn, ali me zanima jel bi jednorednoga mogao vući Zetor 5211 (43 ks)? Nije bitna brzina, nek on ide polako, samo da ide, da mu nije teško.
Pozdrav. :D
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

perje kaže:
Bok.
Mi nemamo silokombajn, ali me zanima jel bi jednorednoga mogao vući Zetor 5211 (43 ks)? Nije bitna brzina, nek on ide polako, samo da ide, da mu nije teško.
Pozdrav. :D

Bi vukao 3 spora zašto ne, kolega se silirao sa 539 i posilirao tako da mora da ide.
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Hvala. Jel znate kako se kreću cijene rabljenih, starijih u kakvom-takvom stanju? Jel ih ima ispod 1 000 € ?
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Nisam baš upućen u cijene rabljenih, ali mislim da bi se dalo naći dobrih do 1000€.
 
T

tomonh

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Kolko može posilirati onaj mf sa dvorednim silokombajnom
 
Na vrh