• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILIRANJE sezona 2009.-2010.-2011.-2012.

H

harisbasicccc

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

ja ima silazni sip 80 sijece silazu u brasno znaci a znas sto u tebe sijece jedro zbog toga sto moras promijenuti brus i meni je sijeklo jedro ja promijenim brus sijece je u najsitnije komadice
 
S

stjepan1988

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Željko kaže:
bogec kaže:
[quote="Željko":3hwek8mw]S ovim budem ja siliral...stroj je vrhunski!

(Sad budete sigurno svi pitali zar nije traktor preslab za 4 reda)

ja te neču to pitat , jer budeš sam rekao kolko ide i kak ide :D

nego el to tvoj, kolko dođe, gdje je kupljen,el more bit i bočni, .......................... mucho qveščns

Moram priznati mene je bilo malo strah da to neće moči traktor tjerati, ali posto taj silokombajn ima mogučnost skidanja bočnih redova onda smo se ipak odlučili za njega! Idem 2km/h u velikom i gustom kukuruzu sa 4 reda, ja sam prezadovoljan jer ipak je to traktor od 105ks ali spašava ga to što je John Deere!
Silokombajn super radi,čak i bez corncrekera drobi svako zrno a dobili smo i njega al mislim da ga nema potrebe stavljti. Kupili smo ga kod Ferenčaka i dođe nas oko 190000 kn.[/quote:3hwek8mw]

ja bi reko jednu stvar, samo da se nadovežem..osobno nebi ovako napravio...dao si 200 000kn s tim da će ti se povratit pdv i kapitalna, mislim si sad...pa jbt, za 120 000kn več kupiš zvijer od samohodnog silokombajna i john deere ti je slobodan, garantiram claas jaguar,new hooland od oka 93. 94. godište...vidi na tractorpool.de malo, samo što je bed što kako svugdje tako i kod nas treba imat te novce na kupu...radije bih se strpio, skupio pare, nešto prihranio, prodao i po silokombajna..samohodnog naravno. ;)
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Prijatelju..kombaj je kupljen za gotovinu i tak je mogo biti taj rabljeni ali...
Novo je ipak novo! Radili smo mi sa rabljenim samohodnim ali kad ti stane radi neke gluposti a silaža se radi u najviše dva dana e onda poludiš, a i potrošnja na samohodnom je puno veča!
Kaj se tićem slobodnog traktora nije mi problem jer imam 6 komada.
 
V

vedo

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Znam da je silaža još daleko,ali želim da pitam moderatora tj. abrkili-ja hoćemoli otvarati novu temu SILIRANJE 2010 ili ćemo to smjestiti u ovu temu :scratch
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Re: SILIRANJE sezona 2009.

ma nek se slobodno otvori nova tema za 2010.
 
V

vedo

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Ok onda ja ću je otvoriti(naravno ne odmah)
 
S

stjepan1988

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Željko kaže:
Prijatelju..kombaj je kupljen za gotovinu i tak je mogo biti taj rabljeni ali...
Novo je ipak novo! Radili smo mi sa rabljenim samohodnim ali kad ti stane radi neke gluposti a silaža se radi u najviše dva dana e onda poludiš, a i potrošnja na samohodnom je puno veča!
Kaj se tićem slobodnog traktora nije mi problem jer imam 6 komada.

E čuj,tak se i na novom može nešt zmrdat ako tako gledaš da ni neznaš (naravno manja je vjerojatnost), imaš 6 traktora, radiš silažu 2 dana sa 4 rednim ako sam dobro zapamtio silokombajnom traktorskim pa se ja pitam,ako imaš 6 traktora (naravno pravih,ne 533,355 ili sl.) kolko ti onda imaš grla u farmi zapravo da u 2 dana možeš nasilirat dovoljnu količinu silaže jer mora da ide jaaako jako mudno (sporo),volio bih vidjet video kako ti to siliraš sa 105ks JD, ja imam 2-redni mengele,silirao sa 95ks Hurlimann-om i traktor se pregrijavao na momente, bilo mu jako teško...jest da se radi o traktoru od 95ks i 4 cilindra, pretpostavljam da je tvoj JD 6 cilindara ali ne vjerujem baš ( bez zamjere ) da tako ide kako pričaš jer znam kako je sa 2 reda a kamoli sa 4...pa se onda i pitam,čemu onda rade po 300ks pa i više samohodne 4 redne silokombajne ako bi im bilo da je po tvojem skroz dovoljno i 150-160ks?! :scratch nema logike
 
T

tomonh

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Samohodni ima drobilicu koja troši puno snage,kod mene su na kombinatu imali 3 reda i 824 ga je tjeral,mislim da je tome teško 105ks tjerat ga i još je 4 cilindra.Za tog 3 reda treba 180ks ja ču ga možda uzet
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
PZ pomoc

Pozdrav forumasi. Skoro sam kupijo silokombaj PZ MH 80 SL. Pa me interesuje dali neko ima neko iskustvo sa njim, na koliko obrtaja kardana radi, gdje mu se steluju nozevi, dali na onoj velikoj matici pozadi i zasata ona uopste sluzi. Inace ga vozim sa CASE 4220.
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

stjepan1988 kaže:
E čuj,tak se i na novom može nešt zmrdat ako tako gledaš da ni neznaš (naravno manja je vjerojatnost), imaš 6 traktora, radiš silažu 2 dana sa 4 rednim ako sam dobro zapamtio silokombajnom traktorskim pa se ja pitam,ako imaš 6 traktora (naravno pravih,ne 533,355 ili sl.) kolko ti onda imaš grla u farmi zapravo da u 2 dana možeš nasilirat dovoljnu količinu silaže jer mora da ide jaaako jako mudno (sporo),volio bih vidjet video kako ti to siliraš sa 105ks JD, ja imam 2-redni mengele,silirao sa 95ks Hurlimann-om i traktor se pregrijavao na momente, bilo mu jako teško...jest da se radi o traktoru od 95ks i 4 cilindra, pretpostavljam da je tvoj JD 6 cilindara ali ne vjerujem baš ( bez zamjere ) da tako ide kako pričaš jer znam kako je sa 2 reda a kamoli sa 4...pa se onda i pitam,čemu onda rade po 300ks pa i više samohodne 4 redne silokombajne ako bi im bilo da je po tvojem skroz dovoljno i 150-160ks?! :scratch nema logike


Ok ti si samo kupi starog samohodnog!!!!
Moj JD je 4 cilindra, al JD je traktor!
Radim svake godine 700 m3 silaže i to mi je dovoljno čitave godine za 110 grla.
Mislim da si krivo shvatil više od dva dana se ne smije puniti jedan silos, ja ih imam 5 i puni su za 4 dana.
Inače, prošle godine sam siliral skoro svim večim farmerima u Zagorju.

Mario molim te stavi video od silaže kod tebe jer si jedino ti snimao.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Samohodni je samohodni i tu je točka na i...
Niti jedan koji se vrti na prednjem kraju traktora mu nemože stat pored..

Farmer koji meni silira je kupio CASE 6 reda,ljudi moji to je stroj..Moja 3 silosa su puna za 2 dana samo tako..Kad imaš samohodni možeš i više usluga radit,traktor če ti kad-tad prdnut bio on JD ili Fendt ili koji drugi,a onda češ se moč plakat nad njim..A samohodni ako krepa nije neka šteta,možeš uvijek neš izmislit da dovršiš silažu..
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Re: SILIRANJE sezona 2009.

marko93 kaže:
Samohodni je samohodni i tu je točka na i...
1.Niti jedan koji se vrti na prednjem kraju traktora mu nemože stat pored..
Farmer koji meni silira je kupio CASE 6 reda,ljudi moji to je stroj..Moja 3 silosa su puna za 2 dana samo tako..Kad imaš samohodni možeš i više usluga radit,
2. traktor če ti kad-tad prdnut bio on JD ili Fendt ili koji drugi,a onda češ se moč plakat nad njim..A samohodni ako krepa nije neka šteta,možeš uvijek neš izmislit da dovršiš silažu..
1. potpisujem u potpunosti.
2. I traktor ak krepa može se nešt izmislit, posudiš drugi ak nemaš svoj i dovršiš. Ak imaš samohodni, posudit ćeš i traktor i kombaj.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
967
Re: SILIRANJE sezona 2009.

ok,dečki slažem se s vama ovo o brzini punjenja silosa,samo jedna mala opaska tome...

...nemojte se previše veseliti brzom siliranju i punjenju silosa :!:

sad se bude neko pital zakaj :scratch :?: ...razlog je i više nego očit...zbog gaženja,gaženja i gaženja...

bolje dan i dva duže i polakše silirati,nego poslije vozit pokvarenu silažu na gnojište ili kam već ko vozi ;) :lol: :lol:
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Mike, svaka čast!

Kome treba tolika brzina i ko ima teške strojeve za gaženje njemu i treba naravno takav samohodni.
Za moje ptrebe je ovo najbolja opcija, a vi za sebe sami odlučite!

Ne želim više o tome komentirati!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Re: SILIRANJE sezona 2009.

i ja bi da se malo stisa vatra,ili nek se nastavi u temi silokombajni.
 
S

stjepan1988

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Ja mislio bit realan, ne polijevat benzin na vatru. Smiješno mi je kad neko kaže da 105ks traktor tak dobro ide sa silokombajnom,pa ti mora da ideš u "pužnim" brzinama a ne 2km/h u velikom kukuruzu ak se dobro sječam. Pa de, nismo valjda tolko blesavi da pušimo takve stvari,osobno sam već puno godina u poljoprivredi i stočarstvu, pa tako i na silaži pa mi nemože neko glavu punit takim glupostima,možda nekome drugome...al ok,neka samo juri sa 4 reda..razmisli dogodine kupit 6-redni na JD, možda će jurit i 4km/h :lol:
 
Å

Željko

Guest
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Netko je popapal svu pamet svijeta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Oprostite, al ovo ne mogu prešutjeti!

Ajde provijeri koliko najmanje može moj JD u rikverc na 2200 okretaja motora pa mi se onda javi!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,007
Re: SILIRANJE sezona 2009.

U susjednom seli iam jedan Pottingerov troredni i tjera ga sa silverom 130, mislim da on to može zadovoljavajuće odradit
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: SILIRANJE sezona 2009.

Evo videa
Ovdje je suh kukuruz u zelenom bi islo brže. I koliko se ovdje vidi traktor ga tjera bez problema, i ne kuzim zasto bi traktor "prdnuo" ako se ne preopterečuje, isto tako ga se moze preopteretit i s plugom i nekim drugim strojevima koji trebaju vise snage.
[youtube:27sqp94h]chM24an0Gnc[/youtube:27sqp94h]
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Re: PZ pomoc

VUCKO kaže:
Pozdrav forumasi. Skoro sam kupijo silokombaj PZ MH 80 SL. Pa me interesuje dali neko ima neko iskustvo sa njim, na koliko obrtaja kardana radi, gdje mu se steluju nozevi, dali na onoj velikoj matici pozadi i zasata ona uopste sluzi. Inace ga vozim sa CASE 4220.

To je dvoredni ili jednoredni??
Ja radim s Vicon MH 90 s TWIN(tebali bi biti slični, jer je ovo jednoredni s dodatkom za jedan red),dvorednim, pola silaže smo s njim, a pola mi je željko posiliral. inače kupljen je preko udruge, 6 farmera ga koristi. S onom maticom priblizis rotor prema naprijed kad ti se poderu noževi.

Radi na 540 okretaja kardana. Neki traktori koji su radili s njim: lamborghini R4 105, Lamborghini R3 95, Claas Celtis 84 ks, Clas Celtis 102 ks, DF Agrotron K 110.

Evo i video kako radi Vicon MH 90S - dvoredni
[youtube:eek:v5g8x9a]YfFO__pxBMs[/youtube:eek:v5g8x9a]
 
Na vrh