• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Hvala , felixxx , moracu vidjeti taj fixni noz, imam dobrog tokara , pa ako nista napravicu novi.
ako bude potrosen samo ivicu povari kod nekog prokromovom elektrodom i napravi opet ivicu i to ce ti biti vijeka mda sam 100% siguran da nije okretan
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da li je tko imao silokombajn mengele sh20??? kolka je potrebna snaga traktora za to, i kako im se krećeju cijene? znam za jednog samo se nebi htio zaletjet s prevelikom cifrom. stanje stroja je srednje.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
da li je tko imao silokombajn mengele sh20??? kolka je potrebna snaga traktora za to, i kako im se krećeju cijene? znam za jednog samo se nebi htio zaletjet s prevelikom cifrom. stanje stroja je srednje.
cijena oko 2500€ zavisi u kakvm stanju a snage bi trebalo min 85(redukcija manje brzine i sto ne bi moglo ) i sto vise to bolje ima na youtube neki lik silira s masseyem 3090
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
uhhh još si mi ti dosta veliku cjenu i rekao . sad znam da nije ovaj skup. iako ga treba malo pririktati.
kod mene bi to tjerao mf3080 100ks 6 cilindra. samo se nadam da mu neće to biti nešto preteško. za nositi nije problem nego za tjerati.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
uhhh još si mi ti dosta veliku cjenu i rekao . sad znam da nije ovaj skup. iako ga treba malo pririktati.
kod mene bi to tjerao mf3080 100ks 6 cilindra. samo se nadam da mu neće to biti nešto preteško. za nositi nije problem nego za tjerati.
oni imaju moucnost okretanja pa moze i silirat nazad a moze i pored to mu je velika prednost a ja mislim da ce moci a cijena jbga zavisi kod vas je dosta jeftinije kod nas je haus jedan sh 20 se prodavo za 200o€ al bio je u losijem stanju
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
uhhh još si mi ti dosta veliku cjenu i rekao . sad znam da nije ovaj skup. iako ga treba malo pririktati.
kod mene bi to tjerao mf3080 100ks 6 cilindra. samo se nadam da mu neće to biti nešto preteško. za nositi nije problem nego za tjerati.
Išao bi MF s tim,to bi mu bila taman mjera;)

U temi siliranje jedan član je postavio slike takvog SH 20 i silira s nekim JD80ks,tak da bi MF išao bez brige s time..
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Ja imam mengele SH 20 tri godine i mogu reći da kombajn ide jako lijepo - lomi zrno i učinak je puno veči nego jednoredni ! minimalno 100 ks ( vidim da je i šestak pa to ide super) Ja sam prošle godine silirao sa JD 90 ks i išlo je ,samo sporije nego sa fendtom tako da više ks dobro dođe !!Dali taj čovjek koji prodaje ima i pick-up za travu ??evo par slika!


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
e ja mislim da bi se mogao javiti problem kad se zanje na stranu i ako je dosta mehko onda kombaj propada a samim ti ce se traktor pocet kopat al ne znam jel traktor moze podic kombaj jedno 70 cm ipak kombaj je pretezak a ako nije tajna koliko si ga platio da kolega ima orjentaciju
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
e ja mislim da bi se mogao javiti problem kad se zanje na stranu i ako je dosta mehko onda kombaj propada a samim ti ce se traktor pocet kopat al ne znam jel traktor moze podic kombaj jedno 70 cm ipak kombaj je pretezak a ako nije tajna koliko si ga platio da kolega ima orjentaciju

Nisam imao takvih problema , a i možeš ga podići da je cijeli kombajn u zraku tak prikopčan sastrane ali ne preporuča se - zato ima veliki kotač na kojem se vozi dok se silira i unaprijed i rikverc! koštao je 2500€ i to u blizini člana Kikiča !!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
hvala vam kolege.
kad je kolega šanana postavio video gdi tjera sh30 sve mi je bilo jasno. a tamo na prvom videu čovjek vjerojatno tek kupio pa isprobava. mora to ići bržije. pa po njegvoj brzini prije posiliraš s jednorednim. :finga:
ja mislim da bi moj starina to mogao tjerat bez problema. malo bolje paziti i to je to.

kaj se tiće nošnje u stranu, to baš nebih htio isporbavat. kum je tako digo svojeg i pukla mu je desna ruka tamo gdi je navoj za štelanje. a traktor je imao 150ks.
ma kad bi bilo mekano ostaviti ću ga odozada da ga nosim na hidrauliku i imap neće onda tonut tolko, a naprijeg stavim neki teret.
koliko znam pik up za travu nema. samo za kukuruz. nabi bilo lše da ima, ali ako ga kupim bit će dobar i s ovim za kukuruz.
gdi si ga blizu mene kupio kod koga???:D
ovom bi bila cijena ko 2000e ali nije fiksna. treba samo na valjku promijeniti ležaj jer se zdrobio. a kolko vidim po slikama sličnom je stanju kao tvoj. nekak mi se to činilo dosta novaca, pa sam vas zato pitao.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
hvala vam kolege.
kad je kolega šanana postavio video gdi tjera sh30 sve mi je bilo jasno. a tamo na prvom videu čovjek vjerojatno tek kupio pa isprobava. mora to ići bržije. pa po njegvoj brzini prije posiliraš s jednorednim. :finga:
ja mislim da bi moj starina to mogao tjerat bez problema. malo bolje paziti i to je to.

kaj se tiće nošnje u stranu, to baš nebih htio isporbavat. kum je tako digo svojeg i pukla mu je desna ruka tamo gdi je navoj za štelanje. a traktor je imao 150ks.
ma kad bi bilo mekano ostaviti ću ga odozada da ga nosim na hidrauliku i imap neće onda tonut tolko, a naprijeg stavim neki teret.
koliko znam pik up za travu nema. samo za kukuruz. nabi bilo lše da ima, ali ako ga kupim bit će dobar i s ovim za kukuruz.
gdi si ga blizu mene kupio kod koga???:D
ovom bi bila cijena ko 2000e ali nije fiksna. treba samo na valjku promijeniti ležaj jer se zdrobio. a kolko vidim po slikama sličnom je stanju kao tvoj. nekak mi se to činilo dosta novaca, pa sam vas zato pitao.

u rikverc je malo kompliciranije silirat jer traktor znade lomiti red ako je širi traktor!! To radim samo dok otvaram njivu i sa jd jer je uži od fendta ali i laganiji pa to malo problem na bregovitom terenu! sa strane je puno ljepše silirati i ulaziti u red! Kupio sam ga u Žerjevincu( Ivek )! Ostalo možemo preko pp!
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kaj se tiće nošnje u stranu, to baš nebih htio isporbavat. kum je tako digo svojeg i pukla mu je desna ruka tamo gdi je navoj za štelanje. a traktor je imao 150ks.
men je pukla na rakovici 65 od pottingera mex 2 otac malo brze preletio preko kanala i ma koda je ko osjeko a onda problema s hidraulikom al da ne idem u off topic ja sam gledao jedan pottingerov dvoredni jest da je malo losijem stnju i imo je kao i ovaj toca sa strane ali se nije mogo sklapat ,i ja sam mislio kupovat sh 20 ( traktor 85 ks malo redukovat brzine ) zbog gazenja zemlje al kad skontam da se moram pratit a parcee sve kratke sto radim usluzno a svog nemam 2 ha ma moze i jednoredni al sam u potrazi za mengele mb290 a imam u ponudi mb 280 za 900€ al komaj je imo farbu na nozevima samo su mu gume od uvlacenja bile pootkidane al je kombaj ko nov da mi je svoj prodat kupio bi odma taj
pitanje ko ima mengele kombaj
da li mu na cijelim nozevima ima farbe osim na ostrici i na onom bubnju gdje su nozevi
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma vidit ćemo još oko tog kombajna. ja bi jednorednoj jer je manje novaca a i mogu ga tjerat s manjim traktorom (60ks). a opet ovdje sam prije gotov i puno bolje napravljen posao.
pošto sam prodao zetora fali mi srednji traktor, ali kolko sam skužio starog ići će u njemčku, pa je reko možda dovuće kakvog dobrog deutza 140ks. pa će se nać konjića za tak kombajn, ako bog da :mrgreen:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja bi imao par glupih pitanja pa ako smije :))))))

ti silokombajni, ok skužio sam da treba veći traktor i kakvih ima, al me zanima dali su i za pšenicu i druge žitarice ili samo kukuruz i dali se to može onda sve s jednim te šta izlazi van? čisto zrno ili?? cijelo, puknuto???
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja bi imao par glupih pitanja pa ako smije :))))))

ti silokombajni, ok skužio sam da treba veći traktor i kakvih ima, al me zanima dali su i za pšenicu i druge žitarice ili samo kukuruz i dali se to može onda sve s jednim te šta izlazi van? čisto zrno ili?? cijelo, puknuto???
imas samohodne samo za silazu imas samo za klip za zrno i psenicu soju jecam
a sto mi pricamokopcaju se za traktor i neki imaju mogucnost mijenjanja adaptera tako da osim kukuruza moze i travu da radi a konacni produktt bi trebao biti razbijeno zrno
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
koliko to dođe cca, za nekog ko ima 5h ječma i pšenice i kukuruza, makar neki s manje brazda (jer taj netko ima i podosta slobodnog vremena), dali se isplati to uzet, mislim kada bi se to otplatilo
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
koliko to dođe cca, za nekog ko ima 5h ječma i pšenice i kukuruza, makar neki s manje brazda (jer taj netko ima i podosta slobodnog vremena), dali se isplati to uzet, mislim kada bi se to otplatilo
e ovako za jecam i psenicu moras kupit samohodni kombaj recimo zmaj s tim da taj zmaj moze brati kukuruz u zrnu a ako mislis slirati kukuruz onda moras kupiti kombaj koji radi samo silazu i ne moze niti brati kukuruz psenicu jecam i sl
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
znam da sam dosadan, al može još samo malo objašnjenje pojma silaža? :D
nisam siguran da znam šta znači
 

Najnoviji postovi

Na vrh