• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pa tako negdje je i kod nas, kinezom prvom na leru, a 539 prva i srednji gas. Mi se vecinom pratimo posto je parcela velika, a samo kada prosjecamo kacimo prikolicu za kombajn.

Neznam koliko se smije maksimalno brzo potjerati silo kombajn a da mu neskodi?
Neki dan smo bili kod jednoga covjeka i on ima PZ- ov kombajn i goni ga 12km/h sto mi se cini dosta brzo i moglo bi mu dobro skoditi :scratch
ma mogu i ja brze gonit al mi je kombajn dosta star
pa se bojim da ga necu poderat a hocu da zamijenim za veci i de mi reci jel tvoj namotaje travu kad je ima u zitu i jel mu smeta jer cu opet kupovat pottinger mozda gt il ok
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
ma mogu i ja brze gonit al mi je kombajn dosta star
pa se bojim da ga necu poderat a hocu da zamijenim za veci i de mi reci jel tvoj namotaje travu kad je ima u zitu i jel mu smeta jer cu opet kupovat pottinger mozda gt il ok

Nesmeta mu trava nista sve isilira. U zadnje tri godine koiko ga imamo samo je dva puta stao, jednom popucalo remenje ali novo je odma bilio spremno i samo nabacili i rukaj dalje, a drugi put mu pukao stift od bubnja i to napravoli i opet rukaj. A samo se jednom ili dva puta zastopao to jest rora se zastopala, a ovaj sto je ga je gonio srecka uhvatio odstaopavati dok radi i kada je odstopao sva silaza po njemu i ovome kraj njega, a travu nije nikada namotao.
Mi svake godine za sebe isiliramo 8-10ha i oko 5ha ovima sto dodju pomagati vuci silazu.
Mi ovaj prodajemo samo zato sto je kupljen novi traktor pa je ovaj premali, trebao bi veci dvoredni, da kad vec ima veliki traktor da ga iskoristimo i da imamo veci ucinak
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Uuu pa zekan opasno trosi, 4L po prikolici pa njemu nemoze rezervar izdrzati cijeli dan :scratch.
Kod nas je Steyr trosio oko 2.5L po prikolici, a bas cemo vidjeti koliko ce ovaj novi :drinkers:

A evo malo i slika stroj se sprema za akciju ImageShack.us
A.a.... Kako mi stoji ovaj dodatak? :rolfer:

Odlično mu stoji!! Jesi probao silirati s fergom? I ja sam ranije imao ovakav silokombajn pa zamjenio za Mengele MB290. Ovaj kec je bio spor i male propusne moći a u sirak nebi smio ni pomisliti ići s njim. Neznam kako tebe taj služi al meni se često štopao i to ne ror, nego na ulazu. Ako su slabiji i travni kukuruzi onda samo siječe i kupi a neće da povuče. Kad povuče onda mu je to previše mase i počne preskakati ona spojnica između diska i valjaka, onda ručno vrti disk unazad da sve to vrati i čupaj iz onih valjaka... Ma muke žive bile s njim. Inače silirao sam sa Zetorom 6945, a sad većinom sa 7745. Što se tiče potrošnje ona je nešto malo preko 2 lit. po prikolici, 4 litre mi izgleda nešto previše, treba tu vidjeti kakve su dizne na traktoru i kakvo je gorivo, ako je "loža" onda tih 4 lit. i nije puno.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Odlično mu stoji!! Jesi probao silirati s fergom? I ja sam ranije imao ovakav silokombajn pa zamjenio za Mengele MB290. Ovaj kec je bio spor i male propusne moći a u sirak nebi smio ni pomisliti ići s njim. Neznam kako tebe taj služi al meni se često štopao i to ne ror, nego na ulazu. Ako su slabiji i travni kukuruzi onda samo siječe i kupi a neće da povuče. Kad povuče onda mu je to previše mase i počne preskakati ona spojnica između diska i valjaka, onda ručno vrti disk unazad da sve to vrati i čupaj iz onih valjaka... Ma muke žive bile s njim. Inače silirao sam sa Zetorom 6945, a sad većinom sa 7745. Što se tiče potrošnje ona je nešto malo preko 2 lit. po prikolici, 4 litre mi izgleda nešto previše, treba tu vidjeti kakve su dizne na traktoru i kakvo je gorivo, ako je "loža" onda tih 4 lit. i nije puno.
ma ne smijem da ga gonim a mogo bi brze a gorivo je euro 5 ma i men je puno al et ma bilo mi je u planui kupit mengele sh 20 ako mogodnem nac ocuvanog pa polako onda
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Odlično mu stoji!! Jesi probao silirati s fergom? I ja sam ranije imao ovakav silokombajn pa zamjenio za Mengele MB290. Ovaj kec je bio spor i male propusne moći a u sirak nebi smio ni pomisliti ići s njim. Neznam kako tebe taj služi al meni se često štopao i to ne ror, nego na ulazu. Ako su slabiji i travni kukuruzi onda samo siječe i kupi a neće da povuče. Kad povuče onda mu je to previše mase i počne preskakati ona spojnica između diska i valjaka, onda ručno vrti disk unazad da sve to vrati i čupaj iz onih valjaka... Ma muke žive bile s njim. Inače silirao sam sa Zetorom 6945, a sad većinom sa 7745. Što se tiče potrošnje ona je nešto malo preko 2 lit. po prikolici, 4 litre mi izgleda nešto previše, treba tu vidjeti kakve su dizne na traktoru i kakvo je gorivo, ako je "loža" onda tih 4 lit. i nije puno.

Ma nismo probali s njim silirati,cudi me da ga je fergo uopste i donio do radione a kamoli da radi s njim. Inace smo do sada silirali sa steyrom 70KS ali posto je vec na izmaku snage kupili smo Samea Antaresa 130KS pa nam je sada ovaj silo kombajn premali a inace nas dobro sluzi. A sijecam se kada je pukao stift na bubnju da je tada bio nabio kukuruz na ulazu i sve smo morali polako isjeci nozem jer nije moglo nikuda. Ovi ostali Pottinger cini mi se vecinom imaju po dva bubnja koja uvlace a ovaj samo jedan a opet je znatno veci kombajn. Mozda zbog toga nestopa kao ostali.
A ne kontam ovao ako je loza da je uredu da trosi duplo vise :scratch. Pa kod nas svi dizeli u dvoristu idu na lozo 8) i to im nista neutice na potrosnju.

E a kad se tako zastopa je li ga nebi mogao zekan okretati kontra da sam povrati?
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma nismo probali s njim silirati,cudi me da ga je fergo uopste i donio do radione a kamoli da radi s njim. Inace smo do sada silirali sa steyrom 70KS ali posto je vec na izmaku snage kupili smo Samea Antaresa 130KS pa nam je sada ovaj silo kombajn premali a inace nas dobro sluzi. A sijecam se kada je pukao stift na bubnju da je tada bio nabio kukuruz na ulazu i sve smo morali polako isjeci nozem jer nije moglo nikuda. Ovi ostali Pottinger cini mi se vecinom imaju po dva bubnja koja uvlace a ovaj samo jedan a opet je znatno veci kombajn. Mozda zbog toga nestopa kao ostali.
A ne kontam ovao ako je loza da je uredu da trosi duplo vise :scratch. Pa kod nas svi dizeli u dvoristu idu na lozo 8) i to im nista neutice na potrosnju.

E a kad se tako zastopa je li ga nebi mogao zekan okretati kontra da sam povrati?

Ja sam par puta sipao ložu u Zetora i primjetio sam da puno više troši nego euro dizela, pa koliko uštedim na cijeni toliko izgubim na potrošnji.
Nemože se silokombajn tako otštopati jer ima na kardanu jednosmjernu spojnicu pa ga Zekan nemože vrtiti unazad.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ja sam par puta sipao ložu u Zetora i primjetio sam da puno više troši nego euro dizela, pa koliko uštedim na cijeni toliko izgubim na potrošnji.
Nemože se silokombajn tako otštopati jer ima na kardanu jednosmjernu spojnicu pa ga Zekan nemože vrtiti unazad.

Aha, na jednosmijrnu spojnicu sam zaboravio
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
dosad nisam imo jednosmjernu spojnicu odnosno steker kardan al sam siliro s rakovicom i to mi je za sezonu sjebalo lamelu naglo puatits gas a kombaj na velikom obrtaju i jel mozes poslikat taj svoj kombaj i evo ti link mengele sh 30 jest da je malo poskup al bi teb stimo polako i islo bi to
http://www.pik.ba/artikal/1678386/silo-kombajn-mengele-sh-30/
evo i video http://www.youtube.com/watch?v=PreTJ6gM0mw

Vidio sam taj mengele i video ali takav nam ne odgovara jer bi trebali ici u rikverc, nama bi stimao onaj dvoredni mengele sto moze ici i na stranu a i unazad
Pa te slike sto je silo kombaj zakacen za imta i steyra to je taj a evo i ovdje te slike
http://www.pik.ba/artikal/1632715/silo-kombajn-pottinger-mex-ok/
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
dali neko zna gdje bi mogao naći noževe i kontra nož za Mengele MB 290 ? Ovi su mi već pri kraju, mogu odraditi ovu sezonu, al moram gledati dok prođe da ih zamjenim.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dali netko ima blizu Bjelovara kakav manji kemperov silokombajn al da je ispravan?:partyman:
 
E

edink

Guest
pomoc

imam clas jaguar 30 silo kombajn,jedan red,problem je u tome sto mi pucaju sarafi na onim palasticnim zupcanicima koji pokrecu valjke koji uvlace kukuruz u nozeve,znali neko kako to rijesiti
molim vas brzo rjesenje jer sutra moram sjeci silazu,
i ako neko zna gdje mogu nabaviti one pl zupcanike i po kojoj cijeni
unaprijed zahvaljujem
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
imam clas jaguar 30 silo kombajn,jedan red,problem je u tome sto mi pucaju sarafi na onim palasticnim zupcanicima koji pokrecu valjke koji uvlace kukuruz u nozeve,znali neko kako to rijesiti
molim vas brzo rjesenje jer sutra moram sjeci silazu,
i ako neko zna gdje mogu nabaviti one pl zupcanike i po kojoj cijeni
unaprijed zahvaljujem

Jel može koja slika da vidimo o čemu se radi, pa da pokušamo pomoći ?
 
E

edink

Guest
evo slike

e nema slika jer je ovo nesto komp.trba kopirati nesto svasta,zasto moderator to nije nap jednostavnije
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
e nema slika jer je ovo nesto komp.trba kopirati nesto svasta,zasto moderator to nije nap jednostavnije

Ma daj pa objašnjeno je XX puta do sad kako postaviti slike. Pročitaj upute i pokušaj ponovo, nije to nikakav problem.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ljudi pomagajte. imam na ponudi jedan silokombajn pottinger mix2. zanimaju me iskusta s tim kombajnom. kolka je potrebna minimalna snaga da ga tjera normalno. kakvi su za nošenje, jel protočniji od mengele mb 280-290.

puno ljudi mi kaže da je dosta teži za tjerat od mengele.:roll:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ljudi pomagajte. imam na ponudi jedan silokombajn pottinger mix2. zanimaju me iskusta s tim kombajnom. kolka je potrebna minimalna snaga da ga tjera normalno. kakvi su za nošenje, jel protočniji od mengele mb 280-290.

puno ljudi mi kaže da je dosta teži za tjerat od mengele.:roll:
ako je mex 2 treba ti minimalno 60 konja ako ti u kukuruzu ima korova zajebavat cete zato sto ce ti nakupljat korov na donjem bubnju pa nece uvlacit , kombajn sitno sijece ( preokrenes onaj fiksni noz i imaostru ivicu) gledaj kakav mu je brus i obavezno kakave su mu gume od uvlacenja na vertikalnim bubnjevima iskreno ja ga prodajem zbog nakupljanja i imam i ja jedan mb 280 u ponudi po cijeni 900€ a cijena mex 2 ocuvanog je oko 600€
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
je mex 2 se štopa u travi, nije prodoran ko mengele, ali usitnjava vrhunski, dok kod večine mengele je masa prekrupna
ja imam mex2 kojih 10 godina, a siliram sa mengele mamutom, ili john dere, hehe nemam vremena nateravat red po red
mex 2 je dobar i čvrst stroj, a ak nema trave od metar visine u kukuruzima radi jako dobro
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ja sam prije imao MEX 1 i njemu nije toliko smetala trava, koliko sitni i kržljavi kukuruzi, oni ga zaštopaju. Sad imam Mengele MB 290 i sa njim sam prezadovoljan. Sitno siječe i što je još bitnije dobro razbija zrno. A meni još odgovara i zato što s njim bez problema mogu silirati sirak. Ovaj MB 290 ima mjenjač kojim se mijenja brzina dozatora pa u kukuruzu radim sa manjim brojem obrtaja dozatora a u sirku sa većim. Par puta sam radio sa Lifamom i ovaj Mengele je dosta lakši za tjerati od njega. Sa MEX 2 nisam radio al mislim da je kod njega kao i Mengele više snaga traktora taj ograničavajući faktor što se tiče protoka.
@kikic MF sa kojim traktorom misliš tjerati silokombajn?
 

Najnoviji postovi

Na vrh