• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja sutra odo da pogledam taj a ima jos 5 i ima jedan ko kod tebe a covjek hoce da mijenjamo a mena stima ne trazi mi puno prida
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
ja sutra odo da pogledam taj a ima jos 5 i ima jedan ko kod tebe a covjek hoce da mijenjamo a mena stima ne trazi mi puno prida
Ovakav ako kupis neces pogrijesiti :supz:, naravno pod uslovom da je stanje ok
Je li planiras vise za sebe ili za usluzno raditi?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ovakav ako kupis neces pogrijesiti :supz:, naravno pod uslovom da je stanje ok
Je li planiras vise za sebe ili za usluzno raditi?
radim dosta i se a i usluzno a ove godine sam kupio zetor 8540 turbo pa se bojim da necu raskinut moj mex 2 pa zato bi nesto novije, lakse zbog guma i ocuvanije nije da moj nije ocuvan nego vec su zupcanici lijepo zaostreni
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
radim dosta i se a i usluzno a ove godine sam kupio zetor 8540 turbo pa se bojim da necu raskinut moj mex 2 pa zato bi nesto novije, lakse zbog guma i ocuvanije nije da moj nije ocuvan nego vec su zupcanici lijepo zaostreni

Ovakav sigurno traktor od 85 ks nece rastrgati, a i vise ks mu nemoze nista, kod nas trakor od 70 ks ima pune ruke posla. Kako sluzi Zetor?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ovakav sigurno traktor od 85 ks nece rastrgati, a i vise ks mu nemoze nista, kod nas trakor od 70 ks ima pune ruke posla. Kako sluzi Zetor?
ma imo sam malih problema s jednim lezajem al da ne idemo u off topic ima u temi zetor
 
F

fallout

Guest
Ja kupujem silokombajn jednoredni za IMT560, kakav preporučujete?
Čuo sam da KEMPER nisu loši, tj. da su pogodni za manje traktore, e sad koliko su izdržljivi i dali ima dijelova za njih to me isto zanima..
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Ja kupujem silokombajn jednoredni za IMT560, kakav preporučujete?
Čuo sam da KEMPER nisu loši, tj. da su pogodni za manje traktore, e sad koliko su izdržljivi i dali ima dijelova za njih to me isto zanima..

pozdrav!! iskreno ja ti nebi preporučio kempera jer je to mali kapacitet i samo "mučiš" traktor ,a i dijelove nije baš lako naći !!! Za tvog imt-a preporučio bih ti kombajn sa većim kapacitetom od kempera poput mengela 200,220, pa čak i 290 , pz 80 s ili e!!! tu nećeš pogriješiti, a ima i svagdje dijelova!! (npr. ja sam sa štoreom 502 silirao 7 godina i sve ok--- Traktor daje najviše što može, a kombajn nije preopterećen ---dok sa fendtom 75ks kombajn je trpio pa puca lanac, osigurač itd..!!) Svaki traktor je namjenjen određenom priključku !!!
 
F

fallout

Guest
pozdrav!! iskreno ja ti nebi preporučio kempera jer je to mali kapacitet i samo "mučiš" traktor ,a i dijelove nije baš lako naći !!! Za tvog imt-a preporučio bih ti kombajn sa većim kapacitetom od kempera poput mengela 200,220, pa čak i 290 , pz 80 s ili e!!! tu nećeš pogriješiti, a ima i svagdje dijelova!! (npr. ja sam sa štoreom 502 silirao 7 godina i sve ok--- Traktor daje najviše što može, a kombajn nije preopterećen ---dok sa fendtom 75ks kombajn je trpio pa puca lanac, osigurač itd..!!) Svaki traktor je namjenjen određenom priključku !!!

Kemper je prodan koji sam htjeo a sad sam si nasao Pottinger max 2, sta mislis oce moci tjerat to IMT??
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kemper je prodan koji sam htjeo a sad sam si nasao Pottinger max 2, sta mislis oce moci tjerat to IMT??
ako ti sta znaci ja imam pottinger mex 2 i siliro sam s rakovicom 65 samo sto je rakovica lagan naprijed pa je malo nosalo s ti da smo kopcali jednoosovinke prikolice u koje smo silirali do 3 t imt ce se svakako pokazati bolje zato sto je malo duzi i tezi naprijed a sto se tice pottingera kombaj je extra samo pazi kolko su potroseni zupcanici i jel kombaj uvrtan
 
F

fallout

Guest
ako ti sta znaci ja imam pottinger mex 2 i siliro sam s rakovicom 65 samo sto je rakovica lagan naprijed pa je malo nosalo s ti da smo kopcali jednoosovinke prikolice u koje smo silirali do 3 t imt ce se svakako pokazati bolje zato sto je malo duzi i tezi naprijed a sto se tice pottingera kombaj je extra samo pazi kolko su potroseni zupcanici i jel kombaj uvrtan[/QUOT

Hvala na savjetu, kad ga dotjeram kući nabacim neku sliku....
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Kemper je prodan koji sam htjeo a sad sam si nasao Pottinger max 2, sta mislis oce moci tjerat to IMT??
Imt 560 je dosta lagan naprijed ,a max 2 nije baš lagan za nošenje!! ako si na ravnici i ne vučeš prikolicu za sobom onda je to dobar izbor- ali ja bi još malo "pronjuškao" do sezone na tvom mjestu !!! Obrati pozornost na noževe (vrhovi od vidije ) i istrošenost brusa !!!
Pozdrav !!!
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
A sta mislite o silazi 2 brza mislite da je to moguce da vidite kako pice masine
Iskreno ne kontam a ako mislis da siliras drugom brzom bio u mene komsija i siliro sa landinijem 8550 i 1100 obr karana i mex 2 podero ga za godinu nista od njeg nije ostalo a prije toga jos dva
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
A sta mislite o silazi 2 brza mislite da je to moguce da vidite kako pice masine

Ja siliram sa 2. brzom, a traktor ima 6 brzina !!! Ako ima 3 ili 4 brzine onda to ne stoji jedino ako je kukuruza visoka pola metra!!!???
Sa kakvim to kombajnom siliraš tak brzo???
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja siliram sa 2. brzom, a traktor ima 6 brzina !!! Ako ima 3 ili 4 brzine onda to ne stoji jedino ako je kukuruza visoka pola metra!!!???
Sa kakvim to kombajnom siliraš tak brzo???
ma nisam ja nego komsija a vec je tri sahranio i presto se bavit poljoprivredom a ja sam seb poskido dosta dijelova za svoj a ove godine cu silirat sa zetorom 8540 samo se nadam da ce mi kombajn izdzat da makar seb uradim i odma ide na prodaju u planu kupit manji dvoredni ako mogodnem nac ??'
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
evo dajte malo vremena postavicu snimak na youtube pa da vidite koliko je zito i kojom se brzinom krecu masine
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
ma nisam ja nego komsija a vec je tri sahranio i presto se bavit poljoprivredom a ja sam seb poskido dosta dijelova za svoj a ove godine cu silirat sa zetorom 8540 samo se nadam da ce mi kombajn izdzat da makar seb uradim i odma ide na prodaju u planu kupit manji dvoredni ako mogodnem nac ??'

Na njuškalu je sad dvoredni mengele (sh 20 ) i dosta povoljno!! Ja isto imam takvoga dvorednoga a minimalna snaga barem 90 ks ako ne želiš "gnjaviti" traktor!!! moj pajdo je prošle god. isto silirao preko 10km/h sa pz 80 e ali nije izdržao ali nije više ni za popravit....!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh