• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Oko 20hilj u dvoristu,znaci sa svim troskovima.
Mogao sam uzeti i 6 redova ali opet nemam potrebu jer su na njima motori 300+ks a svakako nemam prikolica ni za ovaj koje ce ga ispratiti,a i za ovo siliranje za zeleno hranjenje i stalno trckaranje paljkanje gaskanje mislim da ce biti u redu.
Kapacitet u kukuruzu ako ne stoji mu oko 15 jutara-rali.
Kako se u vasim krajevima krece cena usluznog siliranja lucerke i kukuruza?

Cestitam!

20 000 eura?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Oko 20hilj u dvoristu,znaci sa svim troskovima.
Mogao sam uzeti i 6 redova ali opet nemam potrebu jer su na njima motori 300+ks a svakako nemam prikolica ni za ovaj koje ce ga ispratiti,a i za ovo siliranje za zeleno hranjenje i stalno trckaranje paljkanje gaskanje mislim da ce biti u redu.
Kapacitet u kukuruzu ako ne stoji mu oko 15 jutara-rali.
Kako se u vasim krajevima krece cena usluznog siliranja lucerke i kukuruza?
100 eura ral ili oko ¸1000kn hektar ,ovisi
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
mario
pa da,nije malo al sta je tu je,valjda ce posluziti,za 12-13 se moze uzeti onaj stari tip sf 70-80 ali su tamo motori za tri reda 280ks a za 4 reda i do 400ks,a hederi su im spori i zagusuju se od malo trave.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Pa i nije svejedno, ako radiš veliki silos, mislim ako češ puno hektara silirati, nije svejedno da li češ to silirati 1 dan, ili 3 dana, a za silažu je najbolje da se silos zatvori u istom danu , ili što je prije moguće.
Uglavnom mislio sam na kvalitetu posla, ( a i silokombajni imaju kvalitetniju , tj. sitniju sječkaru , što nije nebitno , ali to je sve već jedna druga priča ).
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
A kakve to veze ima sa cenom posla? to je do samog potrazioca usluge da oceni sta mu vise odgovara,po meni je nerealno za istu povrsinu da su razlicite cene,naravno ako postoji jedan samohodni u okrugu od 50km onda logicno da je skuplje jer mozda svi zele da im on radi,ali ne vidim drugi razlog.
hmm,zavisi nekad moze i jednoredni noseni raditi kvalitetnije od samohodnog,to ne mora da znaci.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Gledao sam to s strane potrazioca.
A pod "ali to je sve već jedna druga priča" što sam gore napisao, sam mislio na to što si ti napisao , znači malo samohodnih na velikom području, često stanu kad je najpotrebnije , po traktorski dolaze do izražaja.
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Evo malo slika od rada silokombajna:


19052012439.jpg

slika0303.jpg


copyofslika0298.jpg


slika0294.jpg



slika0296.jpg
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nije tema ali kak si zadovoljan sa sip prikolicom,svi me odgovaraju od kupnje sipa
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
Ona je kod nas 7 godina,uzeta je nova,sta ja znam,par puta je slomila nazad zvezdu pogonski lancanik,drugo nismo imali problema,ali kako vidis sjenaze da se tovari tako se tovari i stajnjaka,malo je teze promeniti taj lancanik jer se mora vaditi osovina citava i nije pristupacno al sad sta je tu je.
Inace sto se razbacivanja tice radi perfektno kao da tepih sitnog iza nje ostaje.
Da napomenem svake godine je uradila-razbacila 30 jutara-rali stajskog.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kako si zadoovoljan s silokombajnom? Kak brzo ides dok siliras? Kak brzo napunis prikolicu od koliko m3?

Potrosnja silokombajna?
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
hmmm,evo ovako,prvo potrosnju ne znam jer nisam tankovo pun rezervoar jer je 580 litara,a sipao sam oko 200l tako da ne znam.
Silirao sam sa oko 3-4km/h i to ne znam jel bi moglo brze iskreno jer nisam zelio da ga zaglavim pa da moram cistiti,jer kako mi je prodavac rekao da se mora sjajiti lim po kojem masa ide kao daska od pluga,da ne bi bilo problema, tako da onda nisam probao vijati a nije bilo ni potrebe,a brzina punjenja sta ja znam oko 15 minuta mozda ova sipova prikolica,ni to nisam merio al onako odokativno kako bi se reklo.
A pitanje kako sam zadovoljan,hmm kolko i mogu reci al ovo sto sam radio malo s njim dobro je,dosta se dobro vidi iz kabine,funkcije su prilagdjene da se lako moze voziti,mada mozda bi trebalo smer lule da je na obe noge papucica a ne na jednoj,al dobro kad se navikne moze se zapamtit,drugo nema sta,kad se zatvore vrata jako je tih,i mozda fale tockovi na adapteru da bolje kopira teren jer ovako ima de onaj klizac malo napravi traga al sad sta je tu je.
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
jel si skidao svaki drugi nož za sjenažu ili si radio sa svima? ovakov pick-up ima ja na svojem newhollandu i super sam zadovoljan
 
F

fallout

Guest
bi mogao bi ga pogoniti IMT 560, sad zavisi koliko ima čovjek za silirati, ako ima više, brzo bi otišao u vječna lovišta, to sahrani i strojeve od 150ks, ako je max 125ks onda je potrebo 100ks za dobar i učinkovit rad.
Moj 560 je dušu ostavio na 1 hektaru prošle godine, radio je sa mex 2.. al sad sam nabavio traktor od 106ks pa jedva čekam da isprobam, mislim da će pjevat, a silirat ću oko 3.5 hektara!
 

igordulic

Član
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
226
jel si skidao svaki drugi nož za sjenažu ili si radio sa svima? ovakov pick-up ima ja na svojem newhollandu i super sam zadovoljan
Nisam na menjacu ima da se podesi dovoljno dugacko rezanje tako da nije bilo potrebe.
Koji new holland imas? nabaci neku sliku,kolko brzo siliras?
 
Posljednje uređivanje:

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
Nisam na menjacu ima da se podesi dovoljno dugacko rezanje tako da nije bilo potrebe.
Koji new holland imas? nabaci neku sliku,kolko brzo siliras?
imam 2205 ima 340 ks dafov motor i moram skidat svaki drugi nož jer je presitno sječko idem negdje 5-7 km kolega ima klasa ko ti ali je 4 reda i malo je slab motor za 4 reda jel imaš detektor metala
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Moj 560 je dušu ostavio na 1 hektaru prošle godine, radio je sa mex 2.. al sad sam nabavio traktor od 106ks pa jedva čekam da isprobam, mislim da će pjevat, a silirat ću oko 3.5 hektara!
106 konja je puno za taj kombaj ja sam siliro sa 85 i ceko sam samo da saspe sve u vraga al nije ne znam u kakvom je stanju tvoj al ja sam vec na jednom lancaniku otkino 3 zupca
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma što bi bilo puno.
Ja tjeram SIP VIHAR 80E sa 12 noževa i drobilicom klipova sa 95 ks i ako je kombajn ispravan ništa mu se neće desiti.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ako je silokombajn dobar, nece mu traktor nista napraviti, ako se imalo pazi ;)
Silo kombajn nije stroj koji treba podcijeniti
 

Najnoviji postovi

Na vrh