• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
dobar izbor ( fag i skf).
Inače imaš trgovinu za FAG ( i još nekolio marki) u zg , strojarska ulica ( kod autobusnog kolodvora). zove se ležaj trade .samo je pitanje da li ti je isplativo ic po jedan, dva ležaja u zg .

Ma ima u Bjelovaru "SET", ima komplet sve od SKF-a, inače specijalizirana trgovina za remene svih mogučih vrsta i dimenzija. Tu kupujem, imaju sve i dosta povoljno.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Da li bi mogao da vucem silokombajn ZMAJ 310 http://www.pik.ba/artikal/2072401/silazer-zmaj-310/ sa Torpedo TD4806 Adriatic?? dobio sam ga povoljno u neki pazar tako da mi stoji, sad ne bih prodavao da znam da moze ga goniti Torpedo jer mi treba za nekih 20 dunuma kukuruza da sebi radim, znaci ne usluzno.
jel ovo kod auto baze jata ako radis samo za sebe moci ces al ipak nisam siguran jer ne znam kolko torpedo ima ks al ako je preko 50 ja mislim da moze
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav dragi forumaši!
Imam jedan problem sa silokombajnom,radi se o silokombajnu (SIP SK 80)
i ovako...kad siliram nekad mi neće odsjeć stabljiku,nego ju čupa i ona pada na zemlju,pa mi se hoće i zaštopat i nakupit pa nemože dalje silirat,tu bude i ostavljenih kuruza po polju i tako...Ako netko zna u čemu je problem molim pomoć! :scratch :D
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Pozdrav dragi forumaši!
Imam jedan problem sa silokombajnom,radi se o silokombajnu (SIP SK 80)
i ovako...kad siliram nekad mi neće odsjeć stabljiku,nego ju čupa i ona pada na zemlju,pa mi se hoće i zaštopat i nakupit pa nemože dalje silirat,tu bude i ostavljenih kuruza po polju i tako...Ako netko zna u čemu je problem molim pomoć! :scratch :D

jesi pogledal one nazubljene noževe dole na bubnjevima koji režu stabljike da nisu poderani?...
...poslikaj malo kak to izgleda, možda ti onda budemo mogli više pomoći...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imaš dolje jedan nož ispod tih "kosica" koje spominje kolega Mike, a možda ga i nemaš pa je tu problem :)

Uglavnom taj nož mora biti oštar i kosice se voze po njemu i režu stabiljke kukuruza, ako je sve ispravno postavljeno gore, nema štopanja niti čupanja stabiljke.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
jel ovo kod auto baze jata ako radis samo za sebe moci ces al ipak nisam siguran jer ne znam kolko torpedo ima ks al ako je preko 50 ja mislim da moze

Jeste kod Jatine baze, to mi je zgrada od rodjaka. Torpedo ima 48 konj, a radio bih samo za sebe.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jeste kod Jatine baze, to mi je zgrada od rodjaka. Torpedo ima 48 konj, a radio bih samo za sebe.
procitaj malo temu spominjo se bas ovaj kombaj nekoliko stranica prije trebalo bi da moze, cini mi se da je vec neko piso o njem i o njegovom radu
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
procitaj malo temu spominjo se bas ovaj kombaj nekoliko stranica prije trebalo bi da moze, cini mi se da je vec neko piso o njem i o njegovom radu

Ma listao sam sve stranice jutros, izgleda niko nema ovaj komad željeza. Doduse vidio sam ga u akciji, nema da mu smeta trava, da ga gusi.. istina gonio ga je Landini 6830, da znam da mogu raditi s njim sebi, rado bih ga ostavio
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Nisam gledo :madmana:
Danas budem pogledo i posliko kad skinemo zob,al' on vam ne otkine svaku,nego npr. svaku 5/6 a ove ostale normalno odsječe :scratch
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma listao sam sve stranice jutros, izgleda niko nema ovaj komad željeza. Doduse vidio sam ga u akciji, nema da mu smeta trava, da ga gusi.. istina gonio ga je Landini 6830, da znam da mogu raditi s njim sebi, rado bih ga ostavio

Pa ako već imaš taj silokombajn vidi kako se traktor ponaša snjim dok ga nosiš. Dali je težak, ima li točak? Ako ga možeš nositi onda ga najvjerovatnije možeš i tjerati. Sigurno neće ići nekom zavidnom brzinom ali za tvoje potrebe sasvim dovoljnom. Mada moraš znati da traktor od 48 KS i nije baš za siliranje.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Pa ako već imaš taj silokombajn vidi kako se traktor ponaša snjim dok ga nosiš. Dali je težak, ima li točak? Ako ga možeš nositi onda ga najvjerovatnije možeš i tjerati. Sigurno neće ići nekom zavidnom brzinom ali za tvoje potrebe sasvim dovoljnom. Mada moraš znati da traktor od 48 KS i nije baš za siliranje.

Ima točak, nosio ga je IMT 542 pa zatim je prodat rodjaku koji ima Landinia 6830 i sad sam ga ja dobio u pazar jeftino skroz. Probat cu, druga spora pa sta bude :eek:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nisam gledo :madmana:
Danas budem pogledo i posliko kad skinemo zob,al' on vam ne otkine svaku,nego npr. svaku 5/6 a ove ostale normalno odsječe :scratch

U svakom slučaju greška je samo do tih nazubljenih ploča i kontranoža ispod njih. Vidi da nije prevelik zazor između tih ploča i kontranoža ili da neka od ploča možda nema puno "lufta" pa zato zeza. Ove ploče u većini slučajeva same odseku kukuruz a kontra nož je samo za travu i one žilavije stabljike koje neće da pucaju. Tako da tebe vjerovatno zeza upravo taj kontra nož kad mu naiđe više trave ili neka tanja, žilavija stabljika kukuruza...

Ima točak, nosio ga je IMT 542 pa zatim je prodat rodjaku koji ima Landinia 6830 i sad sam ga ja dobio u pazar jeftino skroz. Probat cu, druga spora pa sta bude :eek:

U tom slučaju nemaš problema, ako ga možeš nositi, možeš ga i tjerati. Samo ga dobro naoštri, podmaži i gas!!
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Pozdrav dragi forumaši!
Imam jedan problem sa silokombajnom,radi se o silokombajnu (SIP SK 80)
i ovako...kad siliram nekad mi neće odsjeć stabljiku,nego ju čupa i ona pada na zemlju,pa mi se hoće i zaštopat i nakupit pa nemože dalje silirat,tu bude i ostavljenih kuruza po polju i tako...Ako netko zna u čemu je problem molim pomoć! :scratch :D

ja sam imao sk 80 i imao sam slican problem a rijesio sam ga tako sto sam kupio nov kontra nozic i nastelovao ga da oni nazubljeni nozevi sto se vrte lizu po njemu znaci da obadva nazubljena noza budu nastelovani na istu visinu i onda mali kontra noz samo priguras uz njih, kad sam to odradijo nema stajanja vise
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
ovako več dva dana kaparimo silokombajn claas jaguar 25 mi i kolega iz sela kupili bi ga zajedno silokombajn ima 12 noževa i na tim noževima na toj ploči di su noževi je kraj svakog noža još jedan nož koji ima onak zube nazubljeni je al bi ih trebalo naoštrit kaj je to jel to drobilica zrna ili šta silokombajn ima brus al je dosta istrošen ali bude izdražao ovu sezonu ovak silokombajn je izvana dosta trul ali to se da sredit i treba sajle nove staviti jer se ove istrule ima neku kutiju na onom nosaču kam se kapči čovek kaže da se nutra nalazi neki alat kakav je to alat kutiju več nemremo otvorit jer je zahrđala sutra ga idemo zakopčat za traktor pa bumo vidli kak radi cijenu je čovijek pustio na 1800 kn ovo je taj silokombajn http://www.njuskalo.hr/kombajni/silokombajn-oglas-3260327
 

Zoki-89

Član
Tu od
21 Stu 2011
Poruka
67
Pozdrav ljudi,zanima me dali ima tko samohodnog silokombajna john deera 5460,zanima me kako radi i dali su dobri
 
Posljednje uređivanje:

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Stigla prinova i u nase dvoriste :D
dsc00510d.jpg

By dare19 at 2012-08-05
dsc00509db.jpg

By dare19 at 2012-08-05
dsc00508wp.jpg

By dare19 at 2012-08-05

dsc00507zj.jpg

By dare19 at 2012-08-05
Stta mislite da li zetor 3320 moze raditi sa njim ? :?:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
stigla prinova i u nase dvoriste :d
dsc00507zj.jpg

by dare19 at 2012-08-05
stta mislite da li zetor 3320 moze raditi sa njim ? :?:
...zavisi koliko misliš raditi s njime,za koje jutro,dva bude valjda lagano izdržal...premda u dobrom kukuruzu za cjelodnevni rad traktor ispod 60ks nema kaj tražiti pod silokombajnom...:rolleyess::supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh