• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Najpametniji budeš kad probaš.


Ovako na prvu, moje nestručno mišljenje je da... mu taj SK brzo bude do kraja došel. Da je zekanu još 1 cilindar i 1L u motoru, onda bi već drugačije razmišljal.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
zavisi kolko češ ha raditi s njim , ali prilagodi opterećenje snagi motora i za 5-6 ha godišnje nema problema.Sve više je muka i
stoji ono što je gore napisano da bez 60 ks nema pravog posla ali i to je malo malo..
kod mene je čovjek godinma tjerao sip sk jednoredni sa 4712 ,ali samo 2-3 ha godišnje , i traktor i danas normalno radi, nikakvih loših posljedica nema.

3320 je dosta jači od takvog 4712 i sličnih ali nemoj se čuditi ako češ u dobrom kukuruzu dogurati do 3. spore .
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
...zavisi koliko misliš raditi s njime,za koje jutro,dva bude valjda lagano izdržal...premda u dobrom kukuruzu za cjelodnevni rad traktor ispod 60ks nema kaj tražiti pod silokombajnom...:rolleyess::supz:
Bice samo za nase potrebe ne vise od 1.5 ha .. Jedino ova godina je izuzetak pa ce se malo vise silirati. :mrgreen: A i ako ne bude mogao izdrzati radice fendt f275.
Edit: Danas isprobano radi zekan bez problema.. Ide prvom brzom.
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@darkodjokic
Čestitam na prinovi :gitarist: nek te dugo i dobro služi :partyman:
Koji je ovo Pottinger u pitanju?
Samo ti polako sa Zetorom. Jedno je sasjeći par redova za probu a sasvim drugo silirati cijeli dan na +35 °C i na preko 2000 obrtaja motora.
 

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
@darkodjokic
Čestitam na prinovi :gitarist: nek te dugo i dobro služi :partyman:
Koji je ovo Pottinger u pitanju?
Samo ti polako sa Zetorom. Jedno je sasjeći par redova za probu a sasvim drugo silirati cijeli dan na +35 °C i na preko 2000 obrtaja motora.

Hvala :) To je pottinger mex II rotation .. Da znam to je bila samo proba.. Osjetio sam da je traktoru tesko.. Ipak kad bude radio ici ce 3 ili 4 spora da se ne grije.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ak bude onak bogovski kukuruz visok preko 4m i gust, bude i 1-2. spora :)
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Pozdrav! Moj susjed ima potingera II ! dobar kombajn- radi dobru sječku ali dosta težak za nosit tjera ga sa zetorom 6911 poprilično sporo pa smo jedne godine probali sa mojim fendtom 75 ks i išlo je puno brže i bolje! to je čvrsto i robusno napravljen silokombajn njega ni 90ks nemože "ugušiti"!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Pottinger su dobri silokombajni,malo jesu sporiji u radu ali kvaliteta sjeckanja je u vrhu u odnosu na ostale,teško da i jedan može tak ljepo sječkat masu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pottinger su dobri silokombajni,malo jesu sporiji u radu ali kvaliteta sjeckanja je u vrhu u odnosu na ostale,teško da i jedan može tak ljepo sječkat masu..

Mi smo imali nekad davno starog pottingera, nije bilo nikad sreće s tim silokombajnom pa je prodan još davnih dana.
Što se pak tiće kvalitete sjeckanja, sve zavisi od kombajna do kombajna, kak je koji poštelan.
Imali smo SIP SK 80, s tim nikad da dobiješ kvalitetnu sječku i nije baš nešto lomio zrno, pa smo nabavili jedan malo rijeđi model SIP-ovog silokombajna, sredili ga i to sad reže takvu sitnu sječku da je to milina, a ima i corn creckera.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
koji model je taj sip silokombajn?

SIP VIHAR 80 E

Razlika u odnosu na običan SK 80 S je:
Ubrzana getriba, tako da se pločevina s noževima brže vrti, u originalu ima manje noževa 9 komada, ali mi smo stavili ploču od SK s 12 noževa (potrebno je bušiti nove rupe na remenici) i to je sada ljuta sitnilica koja može dosta pogutnuti u sebe :mrgreen:
Zatim, napred nema 2 bubnja ko SK, nego ima 4 komada, iza ova 2 glavna su još dva, jedan nazubljeni fiksni, a jedan potisni glatki koji u duetu drobe zrno, kombajn je rastavljan u šeraf, tako da znamo s čim radimo silažu :)

Ostalo mi je još samo postaviti hidrauliku na zakretanje izlazne cijevi i to je to.

lani iz remonta
Fotografija0235.jpg


Fotografija0227.jpg


Fotografija0228.jpg


Fotografija0230.jpg


Fotografija0229.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Taj silokombajn je jako,jako sličan PZ-80 E !! To je valjda i sip kopirao od njih!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jao Šanana kombajn je izgledao kao da je iz Afganistana došao,nek sad ima puno robe za silirati :drinkers::drinkers::drinkers:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jao Šanana kombajn je izgledao kao da je iz Afganistana došao,nek sad ima puno robe za silirati :drinkers::drinkers::drinkers:

Ma to je kupljeno strgano, pa smo popravili, pa kad je same počeo vrtiti sve se razletilo pa je sad popravljeno s novim djelovima i sad ide :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ma to je kupljeno strgano, pa smo popravili, pa kad je same počeo vrtiti sve se razletilo pa je sad popravljeno s novim djelovima i sad ide :)
Koliko je taj Vihar sporiji u radu od običnog SIP SK-80 ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko je taj Vihar sporiji u radu od običnog SIP SK-80 ?

Sporiji, zakaj misliš da je sporiji??

Ja bih čak rekao da je brži, SK-80 kada siliš jako brzo onda ne sjecka fino, sjecka tak da je to užas, a kod VIHARA možeš potjerati i brže opet bude fino sjeckao, bitno da je dobro nabrušen i još jedna prednost, vrtim ga na 540E na Sameu i to samo ide :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Sporiji, zakaj misliš da je sporiji??

Ja bih čak rekao da je brži, SK-80 kada siliš jako brzo onda ne sjecka fino, sjecka tak da je to užas, a kod VIHARA možeš potjerati i brže opet bude fino sjeckao, bitno da je dobro nabrušen i još jedna prednost, vrtim ga na 540E na Sameu i to samo ide :)

Sporije zato što ima više bubnjeva prije noževa pa sporije uvlači.
Dok SK-80 ima samo dva bubnja i tamo kukuruz leti kroz njega,i jako brzo može ič.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E baš to kukuruz samo leti kroz SK, pa na prikolici imaš rezance, a ne fino sjeckanu silažu, a o lomu zrna da ne pričam.
Imali smo mi SK prije tog Vihara i Sk je tjeral 560 2-3 spora, a vihara samo u 2., ak je bil kukuruz visok onda i u 1. ali razlika u silaži nebo i zemlja.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Prijatelji imam SK Mengele mb220 i zanima me za sta sluzi ovaj kardan sa druge strane reduktora? Da li to sluzi za ostrenje nozeva ili za nesto drugo?

 

Najnoviji postovi

Na vrh