• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Danas sam naostrio nozeve na SK. Prikopco drugi traktor pozadi i tako naostrio. Sad sam vidio da ne bi bilo dobro ostrit na prednji kardan (ne bi se lijepo naostrilo a mozda bi i brus se zaebo).
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Joža85

dali si radio sa silo kombajem mengele MB350 turbo , ja imam takav pa me zanima onaj tocak sto se oslanja na zemlju dali se moze nekako stelovati po visni, i kakvi su to kombajni mislim moguli kvalitetno raditi meni je ovo prva sezona sa njim
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Joža85

dali si radio sa silo kombajem mengele MB350 turbo , ja imam takav pa me zanima onaj tocak sto se oslanja na zemlju dali se moze nekako stelovati po visni, i kakvi su to kombajni mislim moguli kvalitetno raditi meni je ovo prva sezona sa njim

Ja sam radio sa njim prije par godina sa fendtom 75ks (bez prednje vuče) i još smo kačili prikolicu za gnoj odostraga (ludorije) a još nije imao kotač...malo teško za povjerovat al tak je bilo! silokombajn je bio od rođaka jer je moj bio u kvaru!
Što se tiče kombajna tjera se preko 1000 okr/min ( to valjda znaš) jako sitno radi sječku i ima strašan kapacitet tako da traktor 90-100 ks radi čuda sa njim ! ako ima kotač to je velika prednost jer je inače dosta težak za nosit ! Samo dobro sve podmaži (kardane,lance ,provjeri ulje u getribi) i teraj žestoko...!
ovo je drugačiji kombajn od tvojega ali ako kotač ima ovakav sistem onda određuješ visinu preko ovih rupa iznad osovine kotača !


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Joža, vidim ručicu mjenjača ovo je znači MB 290? Šta ti je sa brusom?
Kakav je taj MB 350 Turbo, jel to dvoredni i kako to da mu je pogon na 1000 o/min? :scratch
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
MB 350 TURBO je jednoredni silo kombajn, a ovo sa 1000 o/min nisam ni ja razumijo, jeli da se kardan vrti 1000 o/min ili da traktor radi u drugoj brzini kardana, sto se tice tocka nije ovakav sistem nego nesto na oprugu
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
ZXcMm.jpg
[/url][/IMG]
s9EK8.jpg
[/url][/IMG]
jGWLU.jpg
[/url][/IMG]
Z2tUx.jpg
[/url][/IMG]
2dvqL.jpg
[/url][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A znači ovaj MB 350 turbo je sa dobošem a ne sa diskom! Koliko vidim sistem ovih prednjih valjaka tj. dozatora je isti kao na MB 280/290 samo što je iza doboš a ne disk.

Za broj obrtaja vidi šta piše na kombajnu, trebalo bi da je negdje označeno ako je predviđen da radi na 1000 o/min. Nekad priključci koji rade na 1000 o. imaju drugačiji izvod kardana tj. kroneri na kardanu su sitniji i "gušći". A vidi se i u radu ako na 540 obrtaja radi sporo i loše siječe a vjetar nemože masu dobaciti do prikolice onda mu treba 1000 obrtaja. A ako treba 540 a ti ga tjeraš na 1000 onda se čuje kako pišti. I tako može odraditi par sezona i biće gotov...
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
A znači ovaj MB 350 turbo je sa dobošem a ne sa diskom! Koliko vidim sistem ovih prednjih valjaka tj. dozatora je isti kao na MB 280/290 samo što je iza doboš a ne disk.

Za broj obrtaja vidi šta piše na kombajnu, trebalo bi da je negdje označeno ako je predviđen da radi na 1000 o/min. Nekad priključci koji rade na 1000 o. imaju drugačiji izvod kardana tj. kroneri na kardanu su sitniji i "gušći". A vidi se i u radu ako na 540 obrtaja radi sporo i loše siječe a vjetar nemože masu dobaciti do prikolice onda mu treba 1000 obrtaja. A ako treba 540 a ti ga tjeraš na 1000 onda se čuje kako pišti. I tako može odraditi par sezona i biće gotov...

Silokombajn sa slike uzeo sam samo kao primjer za sistem kotača! ja imam mengele sh 20 (dvoredni-tjera se preko 1000 okretaja kardana) prije sam imao mengele mb 200, al sam isto radio sa dosta različitih silokombaja...! Mengele MB 350 turbo se tjera preko 1000 okretaja kardana traktora ( ne preko 540 ) to ti i piše na getribi silokombajna!! Ni moj rođak to nije znao od početka pa ga je želio prodati (jer se dešavalo ovak kao si ti naveo gore ...) ,a kad je došao kupac i rekao mu da se tjera preko 1000 okretaja kardana više nije bio na prodaju i još dan danas silira sa njim i ide odlično ...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Taj rođak ga vjerovatno nije puno cijenio kad ga je prodavao!? A mislim da se kupac i sad kaje što reče za brzinu kardana i kune jezik kad je brži od pameti :lol: :lol: :lol:
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Problem Zmaj 310

Imam problem sa silokombajnom ZMAJ 310. Dugo je stojao i jedva sam uspio pokrenuti neke osovine koje su bile spekle. sve super podmazao i razradio. Spojim na traktor, pokrenem ga, ubacim zito kad gore na lonac ne izzlazi skoro nista mase, kad vidim dole ispod njega se nakuplja. Povadim rukom i vidim da jako sitno reze, dosta sitnije od Potingera i Sipa koji ima komsija. Sada me interesuje zasto ne baca gore na lonac, nego ga gomila ispod sebe ?? sezona pocela a ja ne mogu da pocnem raditi. Hvala na svakoj pomoci
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Imam problem sa silokombajnom ZMAJ 310. Dugo je stojao i jedva sam uspio pokrenuti neke osovine koje su bile spekle. sve super podmazao i razradio. Spojim na traktor, pokrenem ga, ubacim zito kad gore na lonac ne izzlazi skoro nista mase, kad vidim dole ispod njega se nakuplja. Povadim rukom i vidim da jako sitno reze, dosta sitnije od Potingera i Sipa koji ima komsija. Sada me interesuje zasto ne baca gore na lonac, nego ga gomila ispod sebe ?? sezona pocela a ja ne mogu da pocnem raditi. Hvala na svakoj pomoci

Možda je glupo ali pogledaj da ti nije možda cijev tj. ror začepljen.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Možda je glupo ali pogledaj da ti nije možda cijev tj. ror začepljen.

Nije začepljena, potpuno cista. Ocistio je. Bas se osjeti jak zrak kako duva na nju dok traktor vrti silokombajn.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nije začepljena, potpuno cista. Ocistio je. Bas se osjeti jak zrak kako duva na nju dok traktor vrti silokombajn.

Ako duva zrak onda mora da izbacuje i silažu... Na koliko obrtaja tjeraš taj kombajn? Kakav je kombajn, dali je sa diskom ili dobošem? Može li koja slika kombajna i diska ili doboša, neznam koji je već sistem u pitanju?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ako duva zrak onda mora da izbacuje i silažu... Na koliko obrtaja tjeraš taj kombajn? Kakav je kombajn, dali je sa diskom ili dobošem? Može li koja slika kombajna i diska ili doboša, neznam koji je već sistem u pitanju?


540 obrtaja pise na njegovom priljucnom vratilu. Covjek ga vozio sa 542, sad ja sa Torpedom 4806 na 2200-2300obrt tjeram , cujem gore zvuk strujanja zraka. ubacim mu 4-5 stabljika kukuruza zajedno proguta lako, al gore baci dvije sake sve ode ispod kombajna. Sa dobosom je ja mislim, vrti dobos kao lud. Slikat cu sutra komplet kako izgleda unutra. Silokombajn je marke ZMAJ 310. Evo slike sa profila http://www.pik.ba/artikal/2072401/silazer-zmaj-310/
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
540 obrtaja pise na njegovom priljucnom vratilu. Covjek ga vozio sa 542, sad ja sa Torpedom 4806 na 2200-2300obrt tjeram , cujem gore zvuk strujanja zraka. ubacim mu 4-5 stabljika kukuruza zajedno proguta lako, al gore baci dvije sake sve ode ispod kombajnai. Sa dobosom je ja mislim, vrti dobos kao lud. Slikat cu sutra komplet kako izgleda unutra. Silokombajn je marke ZMAJ 310. Evo slike sa profila http://www.pik.ba/artikal/2072401/silazer-zmaj-310/


Gdje ispod izbacuje silažu!? Da nije negdje lim šupalj ili možda fale ploče za drobljenje zrna ako je sistem sličan kao kod Pottinger-a. Kako god bilo, meni se čini da tu nešto fali!? :scratch
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Gdje ispod izbacuje silažu!? Da nije negdje lim šupalj ili možda fale ploče za drobljenje zrna ako je sistem sličan kao kod Pottinger-a. Kako god bilo, meni se čini da tu nešto fali!? :scratch

Ispod onih uvlacnih valjaka dole izbacuje silazu. Jako sitno reze. Kada podignem kombajn visoko ispod njega nema lima, otvoren je potpuno. nema nosaca za neki lim, da asocira da je tu nekad bio lim. Vidim zubcanike i nozeve odozdo :S Reče mi čovjek da treba biti tako.. zbunjen sam
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Ispod onih uvlacnih valjaka dole izbacuje silazu. Jako sitno reze. Kada podignem kombajn visoko ispod njega nema lima, otvoren je potpuno. nema nosaca za neki lim, da asocira da je tu nekad bio lim. Vidim zubcanike i nozeve odozdo :S Reče mi čovjek da treba biti tako.. zbunjen sam

Pozdrav kolega! Ako vidiš noževe ispod turbine i da je otvoren ispod gdje se noževi (sječkara) vrti na nekoliko tisuća okretaja..!? tu dosta fali i oprezno kod toga! Nemam iskustva sa takvim silokmbajnom , al sigurno da ti čovjek nešto mulja....!
Turbina (sječkara) ima samo otvor na izlazu mase iz silokombajna -znači kroz cijev - nigdje drugdje ispod kombajna (jedino ako siliraš u grede -zbojeve pa poslje pokupiš sa utovarkom------šala mala ....!!!
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Pozdrav kolega! Ako vidiš noževe ispod turbine i da je otvoren ispod gdje se noževi (sječkara) vrti na nekoliko tisuća okretaja..!? tu dosta fali i oprezno kod toga! Nemam iskustva sa takvim silokmbajnom , al sigurno da ti čovjek nešto mulja....!
Turbina (sječkara) ima samo otvor na izlazu mase iz silokombajna -znači kroz cijev - nigdje drugdje ispod kombajna (jedino ako siliraš u grede -zbojeve pa poslje pokupiš sa utovarkom------šala mala ....!!!

Pozdrav! Sutra ce doci taj covjek da pogleda zasto ne izbacuje! Kao prica da nozeve treba naostriti, mada jako sitno sjece, al bas sitno sjecka. ja se nadam da je do tog lima ispod, lako je kupiti novi lim, krojiti po mjeri i postaviti, naravno ako bude do toga :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ispod tih valjaka dozatora ne treba da bude lim, oni su otvoreni i vide se sa donje strane. Samo doboš mora biti potpuno zatvoren sa svih strana, osim na prednjoj gdje je kontra nož i iza gore gdje je ror kud izbacuje silažu.
Znači može biti samo da ti fali nekakav lim ili ispod doboša ili negdje naprijed ispod kontranoža tj. između doboša i dozatora.
Mislim da je to dobar silokombajn i ovo ti nije nikakav kvar koji se nemože riješiti. Da ga pogleda neko ko se malo razumije oko njega sigurno bi našao šta je u pitanju.
Stavi par slika i ako možeš poslikaj ga odozdo ispod doboša i iznutra gdje je doboš i kontranož.
 

Najnoviji postovi

Na vrh