• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ispod tih valjaka dozatora ne treba da bude lim, oni su otvoreni i vide se sa donje strane. Samo doboš mora biti potpuno zatvoren sa svih strana, osim na prednjoj gdje je kontra nož i iza gore gdje je ror kud izbacuje silažu.
Znači može biti samo da ti fali nekakav lim ili ispod doboša ili negdje naprijed ispod kontranoža tj. između doboša i dozatora.
Mislim da je to dobar silokombajn i ovo ti nije nikakav kvar koji se nemože riješiti. Da ga pogleda neko ko se malo razumije oko njega sigurno bi našao šta je u pitanju.
Stavi par slika i ako možeš poslikaj ga odozdo ispod doboša i iznutra gdje je doboš i kontranož.



Evo slike pa pogledaj o cemu se radi. Nije mi trenutno traktor kuci pa da ga podignem i slikam sa donje strane.

img4129c.jpg


img4130t.jpg


img4131e.jpg


img4132wt.jpg


img4133wh.jpg


img4134b.jpg


img4135p.jpg


img4136a.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
Odavde se nažalost ne vidi ništa, moraćeš ipak slikati odozdo. Ovako na prvi pogled kombajn ne izgleda loše. Noževi su mu dobri, ne bih rekao da su puno izoštreni i potrošeni. Samo još da je pogledati odozdo šta je i kako je, zbog čega tako rasipa silažu.

Ne treba ti traktor da bi prišao sa donje strane. Ako možeš podigni kombajn za ove "kljunove" naprijed i prevrni ga na "leđa". Tako ćeš najbolje vidjeti šta je i kakvo je stanje sa dobošem odozdo.
 
Posljednje uređivanje:

RatkoPa

Novi član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
25

Ja imam ovakav silo kombajn,da bi radio kako treba za njega ti treba traktor od oko 100ks i 1000 obrtaja kardana.Pre sam radio sa njim i IMT560 i to je bilo mucenje,jedva je ubacivao u prikolicu jer nema brzinu da izduva na luli masu.Sto se tice prosipanja ili ti je istruleo lim ispod secke ili sto je vise verovatno cim nemoze da izduva na luli mora negde da izbaci masu

Taj silo kombaj je kopirao JOHN DEERE sa modelom FH 25

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=phDL6srHvbw&feature=related[/YT]
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ja imam ovakav silo kombajn,da bi radio kako treba za njega ti treba traktor od oko 100ks i 1000 obrtaja kardana.Pre sam radio sa njim i IMT560 i to je bilo mucenje,jedva je ubacivao u prikolicu jer nema brzinu da izduva na luli masu.Sto se tice prosipanja ili ti je istruleo lim ispod secke ili sto je vise verovatno cim nemoze da izduva na luli mora negde da izbaci masu

Taj silo kombaj je kopirao JOHN DEERE sa modelom FH 25

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=phDL6srHvbw&feature=related[/YT]

Na prikljucnom vratilu je oznaka 540 obrtaja. Danas probao sa Landinijem od 80 konja i ista stvar. Ispostavilo se da su nozevi jako jako tupi, nikad nisu ostreni, brusni kamen je savrseno oblog oblika, nikad nije spusten da brusi nozeve. Majstor je pregledao dobos i lim, nigdje nije trulo, zdravo sve. Originalna farba na svakom sarafu. I rekao je da zbog tupoće noževa ga samo gomila i vraca na uvlacne valjke kojiu bacaju ispod sebe masu. Sutra ostrim nozeve pa na probu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Čudan silokombajn,još nisam vidio takav..

Možda fale lopatice na rotoru koje izbacuju masu van?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Čudan silokombajn,još nisam vidio takav..

Možda fale lopatice na rotoru koje izbacuju masu van?

Lopatice su tu. Struji vazduh kroz ror cijelo vrijeme, zviždi. Samo kada mu ubacis stabla kukuruza on ih proguta i posle vraca na uvlacne valjke koji ga samo guraju ispod sebe.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koliko su lopatice odmaknute do lima? Probaj ih pomaknut maksimalno blizu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
Na prikljucnom vratilu je oznaka 540 obrtaja. Danas probao sa Landinijem od 80 konja i ista stvar. Ispostavilo se da su nozevi jako jako tupi, nikad nisu ostreni, brusni kamen je savrseno oblog oblika, nikad nije spusten da brusi nozeve. Majstor je pregledao dobos i lim, nigdje nije trulo, zdravo sve. Originalna farba na svakom sarafu. I rekao je da zbog tupoće noževa ga samo gomila i vraca na uvlacne valjke kojiu bacaju ispod sebe masu. Sutra ostrim nozeve pa na probu.


Čisto sumnjam da je to zbog tupih noževa!! Bio nož oštar ili tup kad iseče stabljiku trebao bi da je izbaci van.
Taj silo kombaj je kopirao JOHN DEERE sa modelom FH 25
Prije će biti da je Zmaj to kopirao od John Deere-a!? :p
 
Posljednje uređivanje:

darebn

Član
Tu od
19 Tra 2011
Poruka
147
Sutra pocinjemo sa silazom pa me zanima na koliko obrtaja kardana se vrti pottinger mex II ?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Čisto sumnjam da je to zbog tupih noževa!! Bio nož oštar ili tup kad iseče stabljiku trebao bi da je izbaci van.

Ne dodje do nozeva sva masa, vraca se ponovo na uvlacne valjke koji okretanjem guraju masu ispod sebe. Jednostavno nema sta da izbaci van jer ne dodje masa do njega...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
.
Ne dodje do nozeva sva masa, vraca se ponovo na uvlacne valjke koji okretanjem guraju masu ispod sebe. Jednostavno nema sta da izbaci van jer ne dodje masa do njega...
Kako to misliš "ne dođe sva masa do noževa"? Onda nije problem do noževa i doboša nego je nešto tu oko dozatora -tih valjaka što guraju masu na noževe!?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kako to misliš "ne dođe sva masa do noževa"? Onda nije problem do noževa i doboša nego je nešto tu oko dozatora -tih valjaka što guraju masu na noževe!?

Nisam stigao danas naostriti, vozio drva cio dan. Valjci uvlace brzo, ali kada treba da izbaci na ror izadje samo dvije sake mase ostala se vraca na valjke i okrecuci se valjak je gomila ispod sebe. Majstor rece da je to zato sto su nozevi tupi kao 'kramp' pa ne mogu da isijeku brzo i vraca se masa :S sutra cu ostriti nemam drugog posla, sutra moram napraviti jer imam silirati 20 dunuma:rolleyess:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
@hazOr
Jesi riješio išta? Jesi li oštrio noževe, kako sad ide, izbacuje li sad masu na ror ili opet vraća nazad?
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Imali jos ko osim mene da koristi potinger mex 1 i zetora 72-jku, zanimame kojom brzinom silirate u normalnim uslovima.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imali jos ko osim mene da koristi potinger mex 1 i zetora 72-jku, zanimame kojom brzinom silirate u normalnim uslovima.

Ovisi sve o kukuruzu,dali je on 1,5metara ili 3 metra,dali je sijan na 19cm ili na 22cm razmaka.
Najbolje ti je prikopči ti silokombajn za traktor i ajd silirat pa probavaš ako nejde u 5sporoj možda ide u 4sporoj.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
Mi smo ranije radili sa MEX 1 i Zetorom 6945 i išlo jako sporo. Ne zbog traktora nego zbog kombajna, spor je i malog kapaciteta. Sad radimo sa Mengele MB 290 i razlika je da se nemogu porediti.
Uostalom probaj pa ćeš vidjeti kojom brzinom možeš ići. Traktor će u svakom slučaju uvijek imati viška snage, problem je samo kapacitet kombajna.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sutra kod susjeda krečemo u siliranje ,kupio je nekakvog 2 rednog Megelu,budemo sutra Kićo i ja poslikali,ja izvukao dobar posao ,gaženje sa iznajmljenim jonijem,uglavnom danas je isproban i ljepo melje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
sutra kod susjeda krečemo u siliranje ,kupio je nekakvog 2 rednog Megelu,budemo sutra Kićo i ja poslikali,ja izvukao dobar posao ,gaženje sa iznajmljenim jonijem,uglavnom danas je isproban i ljepo melje

Koji traktor če radit sa silokombajnom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh