• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Čitam več par dana sve ove rasprave i sve mi nekak miriše da se unutra nešto kontra vrti, netko je 100% prčkao po ovim svim silnim prijenosima i nešto je krivo spojeno i kombajn se kontra vrti na nekom dijelu pa ne izbacuje van nego pod sebe.
Pogledaj ti malo sve dijelove koji se vrte u koju se stranu vrte.

I malo podmaži te prijenose......
U Sahari je masnije nego u tvom silokombajnu......
 
D

DF-germany

Guest
pošto sam juče završio silažu, (a silirao sam ove godine upravo sa mb 280), čitajući malo vaše utiske o ovom kombajnu, da dodam samo da su ovi kombajni izvrsni, i svakako da dodam da ja obavezno siliram na 1000 okretaja, manji gas u traktora i bez problema
 
D

DF-germany

Guest
i da ne zaboravim, da li neko zna gdje se može nabaviti originalan točak za ovakav kombajn ili bar sliku da stavi, kako izgleda
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Gdje se nalazi protunož na silokombajnu SIP SK 80 !? majstor mi je reko da je uzalud brusiti nozeve ako je polomljen taj protunoz! da li je tesko do njega doci? siguran je da na mom silokombajnu ima taj protunoz, ali nije bio na licu mjesta da mi pokaze! al reko je da je vjeroatno polomljen!!
nisam ga bas skuzio, al rekao je da bi se negdje trebao vidjeti vrh tog protunoza!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,438
pošto sam juče završio silažu, (a silirao sam ove godine upravo sa mb 280), čitajući malo vaše utiske o ovom kombajnu, da dodam samo da su ovi kombajni izvrsni, i svakako da dodam da ja obavezno siliram na 1000 okretaja, manji gas u traktora i bez problema

Neće ti dugo tako raditi.

i da ne zaboravim, da li neko zna gdje se može nabaviti originalan točak za ovakav kombajn ili bar sliku da stavi, kako izgleda

Teško ćeš negdje naći original točak, nabavi neki i sam napravi nosač. Tako većina radi.

Gdje se nalazi protunož na silokombajnu SIP SK 80 !? majstor mi je reko da je uzalud brusiti nozeve ako je polomljen taj protunoz! da li je tesko do njega doci? siguran je da na mom silokombajnu ima taj protunoz, ali nije bio na licu mjesta da mi pokaze! al reko je da je vjeroatno polomljen!!
nisam ga bas skuzio, al rekao je da bi se negdje trebao vidjeti vrh tog protunoza!

kontra nož se nalazi kao i kod svih, ispred diska, a čini mi se da se vadi na donju stranu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
vrh protunoža možeš vidjeti ispod silokombajna, ako je sve na svom mjestu mora viriti van nekih 1 cm, sagneš se odostraga ispod njega i vidjet češ.
Bez protunoža kombajn nikad neće lijepo sjeckati silažu.
Šerafi koji ga stišču i drže se nalaze između nosača kotača i šasije silikombajna, a ako kučište protunoža nije ispravno (poderano je) badava ti je stavljati novi jer nakon par prikolica bude ga polomilo i ništa stoga, a da bi došao do kučišta moraš rastaviti cijeli silikombajn.
Ako ima nejasnoća pitaj, imam i slika nekih.
 
D

DF-germany

Guest
Neće ti dugo tako raditi.



Teško ćeš negdje naći original točak, nabavi neki i sam napravi nosač. Tako većina radi.



zašto ne bi radio, imao sam mb 400, radio je 8 sezona, nikad mu ništa nije mjenjano osim brusa, ali su mu noževi bili istrošeni pa sam ga prodao, inače ako radiš sa 540 onda ti treba preko 2000 na traktoru, ovako sa 1200 dobivaš istu brzinu na kombajnu, i tu manje trošiš goriva, a točak sam na prethodnom pravio ali ovaj je, čini mi se specifičan, i baš bi volio vidjeti kako izgleda, ako skontaš kakvu sliku stavi je
 
D

DF-germany

Guest
da li neko zna, koji je najnoviji jednoredni kombajn iz mengelove proizvodnje, ima li slika negdje i kakve su im cijene
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
jel zna netko za nekakvu trgovinu gdje bi se ovo moglo kupit





radi se o PZ MH80S sa duplim valjcima
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Možda Ferenčak ili Diving,ali ima sigurno i dali možda ne paše od Sipa pošto su ovi kopirali PZ
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
To je isti kruzni noz kao na novom SIP-u SILO 90D. Potrazi negde gde ima delova za Sipa. Kako te sluzi taj silokombajn? Ja imam SIP 90D i prezadovoljan sam, reze sitno, dobro uvlaci masu, velika razlika u odnosu na stari SK 80.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
bio sam jucer u vrbovackoj dubravi u sipovoj trgovini i oni kazu da nikad nisu vidjeti takav noz
sluzi odlicno imam ga vec 7 godina i nikakvih problema s njim jedino ovo i ovaj isto jako sitno reze i nema nikakvih problema u nikakvim kukuruzima
 
Posljednje uređivanje:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Čitam več par dana sve ove rasprave i sve mi nekak miriše da se unutra nešto kontra vrti, netko je 100% prčkao po ovim svim silnim prijenosima i nešto je krivo spojeno i kombajn se kontra vrti na nekom dijelu pa ne izbacuje van nego pod sebe.
Pogledaj ti malo sve dijelove koji se vrte u koju se stranu vrte.

Iznad uvlacnog valjka ubacim komad kartona (gore kod dozatora koji se podize gore/dole) i pocne da izbacuje ali ne dovoljno jako. Sasvim slucajno otvorim zadnji poklopac gdje su nozevi i pocne duplo jace da baca na ror :scratch ali i dalje nedovoljno da bi ubacivao u traktor koji ide pored njega, ubaci 70% a ostalo izmedju prospe. Zakacim prikolicu za njega i vozi, skinem 2 hektara kukuruza sebi, sipa iz njega ko ludo, jako sitno sjece. Ali eto samo nije mogao da ubacuje u prikolicu pored, nego sam morao voziti i prikolicu zakacenu za njega.
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
bio sam jucer u vrbovackoj dubravi u sipovoj trgovini i oni kazu da nikad nisu vidjeti takav noz
sluzi odlicno imam ga vec 7 godina i nikakvih problema s njim jedino ovo i ovaj isto jako sitno reze i nema nikakvih problema u nikakvim kukuruzima jedino bi trebao traktor oko 100ks jer je dosta tezak za terat

Isti je to kruzni noz kao na novom Sipu 90. Ja imam takav od 2006. Kupio sam nov, odlicno me sluzi. Ima duple valjke, a jedan od dva unutrasnja valjka je na opruzi, jel tako? Jel imas neke slike od celog kombajna. Sa kojim traktorom ga ti nosis i kojom brzinom siliras? Ja moj nosim sa Torpedom 7506A i idem 2-3 sporohodna, zavisi kakav je kukuruz.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Isti je to kruzni noz kao na novom Sipu 90. Ja imam takav od 2006. Kupio sam nov, odlicno me sluzi. Ima duple valjke, a jedan od dva unutrasnja valjka je na opruzi, jel tako? Jel imas neke slike od celog kombajna. Sa kojim traktorom ga ti nosis i kojom brzinom siliras? Ja moj nosim sa Torpedom 7506A i idem 2-3 sporohodna, zavisi kakav je kukuruz.

da upravo tako onda su to isti silokombajni sa malborghinijem 754dt a neznam kojom brzinom ali silirali smo zajedno ja i susjed a on ima deutza 7506 i on tera 2 sporohodnom a ja 1 radnom i jednako idemo a ak su slabiji kukuruzi i do 3 radne dodem
http://img88.imageshack.us/img88/9816/dsc00309lr.jpg
imam samo ovu kad slozim poslikam ga pa stavim
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
da upravo tako onda su to isti silokombajni sa malborghinijem 754dt a neznam kojom brzinom ali silirali smo zajedno ja i susjed a on ima deutza 7506 i on tera 2 sporohodnom a ja 1 radnom i jednako idemo a ak su slabiji kukuruzi i do 3 radne dodem
http://img88.imageshack.us/img88/9816/dsc00309lr.jpg
imam samo ovu kad slozim poslikam ga pa stavim

Ma da, isti su to silokombajni. Kako si polomio taj kruzni noz, mora da je upalo nesto jako, metalno? Evo i slike moje kombinacije
http://www.mojalbum.com/vetmed/sip-silo-90d/foto/20016836
 

Najnoviji postovi

Na vrh