• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
dr "mengele"
zakon uvlaci dobro , nesmeta mu trava ,sitno sijece i sta jos treba samo jos da nadjes model koji ti pase za traktor od mb 200 do mb 350 turbo
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Juce pocnem sa sjecom silaze, sa svojim potingerom mex 1, i poslije 5 prikolica dodje do karambola, popucale lopatice sto izbacuju masu.
To i nije bitno, onda pozovem jednog kolegu sa landinijem 6880 i novim sip-ovim 80b silokombajem, e ono je vec ozbiljan posao. Neznam po cijoj je licenci radjen, ali kapa do poda.
U dosta dobrom kukuruzu, i nezgodnim terenom, pratio sam ga sa ursusom, 2-gom brzom na jakom gasu, negdje i 3-com. Ostao sam iznenadjen brzinom i kvalitetom.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Pa za traktor do 50 KS paše mu jedino MB 200

Skup Mengele 200, nema ispod 2000KM. Ja bi mogo platit do 1500 KM novi silokombajn, imam par Pottingera MEX2 sto s lancima sto s remenjem samo masivni su cini mi se. PZ mi djeluje lagan. Lifam i Kemper preskacem u svakom slucaju.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Mengele i jesu obično skuplji od ostalih, barem ovdje kod mene je tako.
MEX 2 ti je prevelik, on je za traktore sa min. 65 KS.
PZ mi se čini dobar izbor, ali samo ako ima dozirne valjke. Kombajn koji je bez njih zaobiđi a od Lifam-a bježi. To je najgori silokombajn koji napravljen, počev od sistema rada, težine pogona, same njegove težine pa do konstrukcije i nekih konstrukcijskih rješenja... :mur::mur:
Par godina sam radio s njim i nikad više!
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Mengele i jesu obično skuplji od ostalih, barem ovdje kod mene je tako.
MEX 2 ti je prevelik, on je za traktore sa min. 65 KS.
PZ mi se čini dobar izbor, ali samo ako ima dozirne valjke. Kombajn koji je bez njih zaobiđi a od Lifam-a bježi. To je najgori silokombajn koji napravljen, počev od sistema rada, težine pogona, same njegove težine pa do konstrukcije i nekih konstrukcijskih rješenja... :mur::mur:
Par godina sam radio s njim i nikad više!

Zagrijo sam se malo za PZ 80 MH. Samo brine me kako sjecka masu. Da nece kao SIP pravit rezance pa ni na sto ne lici posao.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
imas u suhoj nekih kombaja mengele otidji pogledaj mislim da ima jedna 220 i imas u stuparima prko puta petrol benziske neki pottinger
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
imas u suhoj nekih kombaja mengele otidji pogledaj mislim da ima jedna 220 i imas u stuparima prko puta petrol benziske neki pottinger

De na privatnu napisi ako znas broj tog lika u Suhoj koji prodaje masine, ili pik profil. Hvala ti na info.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Vrlo malo ili gotovo ništa jer nema dozatore već disk sam uvlači masu.
...oni stari nemaju,ali ovi noviji 80B imaju bubanj ne disk i imaju dozatore...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Imal' neko PZ silokombajn da napise malo o njemu, dal sjece sta bolje od SIP-a ? Kakvo je uvlacenje, trava, odrzavanje.. Neke slike i slicno. Hvala
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
PZ i SIP jedno te isto...nema neke razlike...
Ti kombajni opčenito mogu jako dobro i fino sječi, samo dosta parametra mora biti strogo podešeno, noževi, kontra nož, zračnost između noževa i kontranoža i največi faktor je i sam kukuruz koji se silira i naravno snaga stroja koji ga pokreće.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Komsija ima SIP 80 i tjera sa 560 al' sjecka kao rezance. Ma ono nije dobro ni zasto, jos kaze ostrio nozeve prije posla. Kontam kako je tek kad su malo potupi..

Negdje sam procitao da je SIP jeftina kopija PZ-a i da je navodno PZ prilicno bolji, al ko ce ga znat sad...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Neznam, sta reci ali neki dan sip silo80b i landini 6880, nikad nisam vidio da tako brzo i sitno moze silokombaj sjeci.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Dobar je Sip, naravno ako je pravilno podešen. Tako ko i svaki drugi silokombajn i svaki drugi stroj. To što nekomu slabo i krupno reže je samo znak da si nezna poštelat stroja...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
SIP 80 B je silokombajn sa bubnjem i zato ima takav kapacitet i sitno sječe. Dok oni njihovi stariji kombajni su bili sa diskom i bez dozatora. Nikakvim podešavanjem se nisu mogli dotjerati da sjeku tako sitno kao ovi sa dozatorima. Bubanj i disk su skroz različiti po načinu rada i teško se mogu porediti.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Meni je se suzio izbor na Pottingera MEX II s i PZ MH 80. Znal neko koliko je tacno MEX II tezak a koliko PZ ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
damise rijesiti onog potingera uzeo bi ovu 80b bez razmisljanja

Ja imam sk80s i čisto mi je dovoljan za posilirati mojih 2,3 jutra. Siliram trećom sporom sa Zetorom 6245, ali može i četvrom, ali onda malo slabije sitni. Onaj tko me prati ide 2 brzom. Volio bih uzeti nešto novije, ali dosta su skupi. Na sajmu u Gudovcu sam gledao novi Sip 100d i dođe 50 000 kn što je dosta skupo. Evo recimo jedan polovan Sip 80b i cijena mu je dosta visoka http://www.njuskalo.hr/kombajni/sip-80-b-oglas-5969355
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
trebal bi pomoć, mengela 350 turbo kako se na njemu štela krupnjoća sjećke??? sutra ću posuditi od kolege takvog pa da ga znam podesiti da mi sitnije sijeće... on je to dovezo za prodat nema pojma o tome, a na mom pottingeru je nastal jedan problem pa neće silirati moć sutra..... hvala unaprijed:(happy):
 

Najnoviji postovi

Na vrh