• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

M

Muamer

Guest
koliko te kosato dok si ga dovuko ukupno sve, kolko ima valjaka, jeisl radio s njim ,kakav je u travi?

Kostao me 2000 eura sve ukupno covjek je radio sa njim samo 4 hektra kukuruza brus nije ni vidio noza,znaci skoro pa nov,nisam radio sa njim jos,ima dva valjka,jedan glatki jedan nazubljeni.po mom misljenju je veoma jednostavan,a kakav je u travi javim ti nakon sto vidim
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Dali se vama grije lanac što pokreće noževe na mengelu MB 200, nakon 15 prikolica lanac se gotovo nemože pipati?

Jesi siguran da se grije lanac, možda se grije neki od ležajeva pa preko lančanika preosi na lanac.
Ako je samo lanac onda ga skini i provjeri da nije zapekao, vidi kako se savija. Ako treba, dobro ga operi u benzinu ili nitro razređivaču. Provjeri ponovo gibljivost i ako je u redu podmaži ga i montiraj na kombajn pa probaj.
Pazi da ti nije pretegnut ili previše otpušten i zbog toga se isto može grijati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
120 ks Zetor je imal iza troredni silokombajn redio do mjesec dana u sezoni imao dosta snage za njega ali vozač još tjedan dana držao glavu kao robot radi vožnje u rikverc.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
120 ks Zetor je imal iza troredni silokombajn redio do mjesec dana u sezoni imao dosta snage za njega ali vozač još tjedan dana držao glavu kao robot radi vožnje u rikverc.

koji Zetor? Ja mislim da bi moja proxima 90ks tjerala dvoredni silokombajn, ali ne sliliram puno pa mi je dosta i jednoredni
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
siliro bi par njiva večih tak oko 1ha 1.5ha

Vjerovatno bi mogao tjerati taj prednji dvoredni, ali u nekoj manjoj brzini. Al ako ništa dobro bi poslužio za prožinjanje. Zakači prikolicu iza a njega naprijed i tjeraj. Kad prođeš dva puta onda ovi drugi mogu ići pored a ti možeš zakačiti jednoredni nazad i "udri"...!

@FeLiXxX
Koji je ovo Mengele 280, 290 ili neki drugi? Kako ide uz Zetora, može li ga pratiti kapacitetom ili bi možda mogao tjerati i veći kombajn?
 
Posljednje uređivanje:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ma mogo bi gonit i veci :D ovaj mu je pomal pa moram pazit slabo kad zagusi traktor
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neki dan sam krenuo s izradom hidrauličnog zakretanja cjevi na našem SIP Vihar-u 80E.
Imam dvosmjerni klip s hodom 11 cm, nadam se i mislim da bi trebalo biti taman dovoljno hoda za punjenje prikolice.


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A danas sam išao k ujaku po silokombajn da ga dovezed doma i kompletno rasturim i pripremim za sezonu.
Pa smo imali takvo veselje kakvo u zadnjih 30 godina od kad deda ima silokobajn nije nikad doživio.
Nagnjezdile su se ose u kombajnu ispod zaštitnog lima nad prijenosnim zubčanicima, a druga polovica ispod šasije, a iza bubnjeva na izlazu ka ploči s noževima. Uglavnom bilo je strašno kad smo cimnuli kombajn i kad su krenule van.
Deda je dobio 7 ugriza u vrat i glavu, a ja 3 po rukama.

Prvo smo ga potpalili:biggrin: još u šupi da ih probamo rastjerati...




Djelomice je uspjelo pa sam ga na sajli izvukao van...e onda smo tek vidjeli o kakvom se gnijezdu radi, al samo ono kaj se vidjelo iz vana...tu je bilo još malo potpale i taj vanjski dio gnijezda je izgorio...






A kad sam došao doma i krenuo u demontažu limova i sva sreća kaj sam prvo skinul taj gornji lim jer sam sumnjal da bu tu još moglo biti osa...i pogodil sam, dobro kaj se nisam šlagiral od straha dok sam videl ovo...




I onda brzinska reakcija s malo vatrice i uspješno potamanjene...




Na kraju krajeva sam zaključil da je bilo toga svega skupa za oko punu kantu od jupola, uglavnom usro sam se od straha danas, bemti silokombajna i ose, al je gorilo dok smo ga potpalili....hehe, ajd fala Bogu sve je na kraju dosta dobro prošlo.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
sad i mene neki strah uhvatio jer i ja moram sutra svog slagat hehe
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
ŠANANA evo kako je kod mene riješeno okretanje rora, ako ti može šta pomoći ova slika.


Prečnik cilindra je 45 mm a hod 200 mm. I to je sasvim dovoljno hoda za punjenje prikolice. Stim što se cilindar drugačije kopča na ror kad prikolica ide pored kombajna a drugačije kad ide iza kombajna.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vrlo slično kak bude i kod mene složeno, samo ja imam hod 110 mm, mislim da bude dovoljno, ali na knap.
 

Najnoviji postovi

Na vrh