• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
i ja imam donju kuku na mengele skinuta s potingera gornja skracenja i zavarena e sad ja kopacm dole jednoosovinke jer niko u selu nema dvoosovinke a i lakse je kopcati dole jednosoovinku zato sto je ne mozes dovoljno nisko otkopcat za traktor pa mora visoko pa cesto je znalo spast a ovako spustim na cok i 539 zakopca bez problema a sto se tice dizanja cesto sam imo problema zati sto mi nije ravan trene gdje radim

Uploaded with ImageShack.us
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Krone MC 16-10
Vrlo interesantan sistem uvlacenja kukuruza
I veoma zgodan za rucno nalaganje

http://www.pik.ba/artikal/8371219/silo-kombajn/

Interesantno je i to sto ga pogoni ovako mali traktor, sad neznam kakva je krupnoca sjecenja ali opet bezobzira na to, ipak je to 28KS

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bodBS-N3bnY[/YT]
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,439
Pa ovo što on silira može i Tomosov APN 4 silirati!
Sličan sistem uvlačenja ako ne i isti, (možda je čak i kombajn isti), ima ovdje jedan čovjek u susjednom selu. To je dobro u malim i srednjim kukuruzima, kod većih kukuruza gubi dosta klipova jer mu otpadnu van na onom lijevku iza.
Sve u svemu, što se mene tiče obično sra*je...
Može poslužiti za manji traktor i u slabim kukuruzima, za ozbiljniji posao nije.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pa ovo što on silira može i Tomosov APN 4 silirati!
Sličan sistem uvlačenja ako ne i isti, (možda je čak i kombajn isti), ima ovdje jedan čovjek u susjednom selu. To je dobro u malim i srednjim kukuruzima, kod većih kukuruza gubi dosta klipova jer mu otpadnu van na onom lijevku iza.
Sve u svemu, što se mene tiče obično sra*je...
Može poslužiti za manji traktor i u slabim kukuruzima, za ozbiljniji posao nije.

Ovaj i nije puno jaci od apena, 28ks, kad je bio nov, sad je u rangu sa apenom :icon_eyes:
Ako bi se produzio lijevak onda nebi ni klipovi sa visokih kukuruza otpadali, ali bi bilo problem oko vuce prikolice
Bez obzira veoma je praktican za rucno nalaganje, i za manje traktore.
A normalno da nije za ozbiljan posao, sve ispod dva reda i nije za nekakav ozbiljniji posao, da nepricam za neki profi rad
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@Randko i jednoredni silokombajn može za jedan dan napravit poso. Pričao mi je tata od forumaša Zombi da su u jednome danu sasilirali 5jutara sa jednorednime,riječ je o mengele mb 350 turbo. Taj silokombajn ima strašan kapacitet. Udobrim kukuruzima se može potegnit i preko 10km/h
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
@Randko i jednoredni silokombajn može za jedan dan napravit poso. Pričao mi je tata od forumaša Zombi da su u jednome danu sasilirali 5jutara sa jednorednime,riječ je o mengele mb 350 turbo. Taj silokombajn ima strašan kapacitet. Udobrim kukuruzima se može potegnit i preko 10km/h

To je sve za ove nase male poslice, ali za 15-20 i vise hektara to je igracka, realno receno :drink:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
@Randko i jednoredni silokombajn može za jedan dan napravit poso. Pričao mi je tata od forumaša Zombi da su u jednome danu sasilirali 5jutara sa jednorednime,riječ je o mengele mb 350 turbo. Taj silokombajn ima strašan kapacitet. Udobrim kukuruzima se može potegnit i preko 10km/h
Da nebi bilo ovako:
Sretnu se lovac i ribolovac. Lovac započne razgovor:
- Jučer sam "skinuo" sedam patki jednim metkom...
- A ja sam uhvatio istovremeno dva šarana i jednog soma na jednu udicu!
- Ma daj ne zajebavaj, kako si mogao na istu udicu uhvatiti tri ribe odjednom?
- E ajmo mi ovako: smanji ti broj patki, a ja ću smanjiti broj riba - OK?

Svašta je moguče,ali sve zavisi kakav kukuruz se silira,no kako god jedan red je uvijek jedan red....
Sa koleginim jednorednim jaguarom sam posilirao 2.5ha na dan,ali kukuruz je bio svakakav..Na mjestima sam silirao 1 direktna sa 577,a negdje 5 i 3 reduktor..
21113247.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dobro Marko nemoraš vjerovat.
Evo recimo pitaj forumaše Dino ili Franc,one kukuruze što sam ja silirao nama,sa našim silokombajnom sam potegao 7km/h koji ima 3puta manji kapacitet od mengele mb 350 turbo,a ta naša kukuruz je bila odlična,samo je bila malo suha,što se vidjelo i na slikama.Zašto onda nebi mogao mb 350 silirat i 10km/h.
Bio sam u ispomoči kod strica u vožnji silaže,vozio sam za njegovim zetorom 4320,a stric je silirao sa hurlim xb max 100 i mengele 350 turbo,ja sa zetorom sam ga pratio u 4brzoj pod pola gasa a to je sigurno 10km/h,doduše kukuruz nije bila najbolja ali nije bila ni loša.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kada smo bili kod jednoga covjeka i gledali Fenda 312, kroz pricu je rekao da PZ-ov silo kombajn na 1000o goni 11km/h, mozda laze ali je tako rekao
Ja vjerujem da bi Mengele 350 turbo sa adekvatnim traktorom mogao ici 10km/h i to u dobrome kukuruzu.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Taj mengele on se i mora tjerat na 1000o jer je tako napravljen,i sa traktorima 100ks on čuda radi.
PZ je predviđen za 540o,samo da se nebi razletio na 1000o. Ja moj mengele 220 tjeram na 600o u dobrim kuruzima idem 4.5km/h mogu i brze ali onda mi se čini da nesasječe ljepo ko kad idem polakše,ai svejedno mi nestignu vozit i gazit kolko ja stignem nasilirat,tako da nema žurbe kod mene.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Taj mengele on se i mora tjerat na 1000o jer je tako napravljen,i sa traktorima 100ks on čuda radi.
PZ je predviđen za 540o,samo da se nebi razletio na 1000o. Ja moj mengele 220 tjeram na 600o u dobrim kuruzima idem 4.5km/h mogu i brze ali onda mi se čini da nesasječe ljepo ko kad idem polakše,ai svejedno mi nestignu vozit i gazit kolko ja stignem nasilirat,tako da nema žurbe kod mene.

Pa vjerovatno se kroz neko vrijeme i razletio, ali dok ide, ide samo tako.

A zamisli Mengele 350 i 1400o kardana i dovoljno jak traktor :icon_wink:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nema potrebe za jačim traktorom od 100ks za mengele 350 turbo,kolko sam ga vidio u siliranju sa hurlijem xb max 100,čist solidno ga terao nije imao probleme i u dobrome kukuruzu. silokombajn je teran na 1000E gasa na traktoru 18-19 brzina oko 5km/h i ide samo tako
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Ja SIP-ov silokombajn SILO 90D nosim sa TD7506A na 540 o kardana, jer toliko je potrebno silokombajnu, probao sam ga i na 1000 o ali mislim da to nije dobro za silokombajn kad bi duze vremena radio tako. Obicno ga teram 3 sporohodnom, a u losijem kukuruzu moze i 4. Sve su relativne stvari koliko se uradi povrsine na dan i koliko prikolica. Mi radimo u jednoosovinke prikolice sa drvenim nastavcima, meril ismo ih pune-prazne i stane oko 3,2-3,5t silaze u njih. Kod nas su sve male parcele, iscepkane, mora dosta rucno da se pozanje kukuruz pa da se ubacuje u kombajn (mi to zovemo nalaganje) da bi mogao da se oslobodi prostor za okretanje, tako da je dosta mali ucinak u siliranju. Rekord mi je da sam narezao 28 takvih prikolica za dan. Ako je dobar kukuruz takvu prikolicu napunim za 15-20 minuta u parceli koja je duga 100-120m, sve ostale parcele su dosta manje i ima dosta okretanja, vracanja u rikverc. Kada rezem silazu kod mene vucem prikolicu zakacenu za silokombajn a drugi traktor je u prevozu, dok ja jednu rezem on drugu punu vozi u silos. A kada radim usluzno drugima ja samo rezem a oni prate sa traktorima i prikolicama.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Ja SIP-ov silokombajn SILO 90D nosim sa TD7506A na 540 o kardana, jer toliko je potrebno silokombajnu, probao sam ga i na 1000 o ali mislim da to nije dobro za silokombajn kad bi duze vremena radio tako. Obicno ga teram 3 sporohodnom, a u losijem kukuruzu moze i 4. Sve su relativne stvari koliko se uradi povrsine na dan i koliko prikolica. Mi radimo u jednoosovinke prikolice sa drvenim nastavcima, meril ismo ih pune-prazne i stane oko 3,2-3,5t silaze u njih. Kod nas su sve male parcele, iscepkane, mora dosta rucno da se pozanje kukuruz pa da se ubacuje u kombajn (mi to zovemo nalaganje) da bi mogao da se oslobodi prostor za okretanje, tako da je dosta mali ucinak u siliranju. Rekord mi je da sam narezao 28 takvih prikolica za dan. Ako je dobar kukuruz takvu prikolicu napunim za 15-20 minuta u parceli koja je duga 100-120m, sve ostale parcele su dosta manje i ima dosta okretanja, vracanja u rikverc. Kada rezem silazu kod mene vucem prikolicu zakacenu za silokombajn a drugi traktor je u prevozu, dok ja jednu rezem on drugu punu vozi u silos. A kada radim usluzno drugima ja samo rezem a oni prate sa traktorima i prikolicama.

stavi sliku silokombajna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uspio sam ove godine postaviti hidraulično zakretanje cjevi na naš SIP silokombajn i mehanizam za zakretanje vrha na sajlu.















 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Šanana,odlično obaljeno,kako si zadovoljan sa hidraulikom,dali ti je to bolje od ručnog zakretanja cijevi?

Dobar stroj,a kolko vidim netjera se teško
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=1dcYD9jS3vU[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Izgleda mi dobar ovaj silo :(think):
To je neki poljski kak mi se čini Cel-Mak ?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jako zanimljivo,bilo bi dobro znat koja je cijena ovakvog stroja,mozda bi se i isplatio :confused: pretpostavljam da nije skup posto je poljski,ali za nase potrebe dovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh