• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ero, super strojčina, kojim traktorom to tjeraš? daj mi reci na koji princip radi okretanje cijevi i regulacija poklopca na vrhu, je to hidraulika, elektromotor ili neka kombinacija, gledam i ne kužim :(think):
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
ero, super strojčina, kojim traktorom to tjeraš? daj mi reci na koji princip radi okretanje cijevi i regulacija poklopca na vrhu, je to hidraulika, elektromotor ili neka kombinacija, gledam i ne kužim :(think):
Nisam siguran iz traktora je pogon ( kao džojstik ) prekidač koji komanduje gore dolje lijevo i desno ali na samom lijevku je nekakav sistem kao motor od brisača i izvlači cilindar i uvlači.
334ryp0.jpg


[
mr5jf6.jpg

Evo slike pa se sam uvjeri ne znam što je to i kako radi ali radi odlično.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
motorić na struju s malom hidrauličnom pumpom i cilindrom? :) :icon_scratch:
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Ma šta možeš kupiti da je u dobrom stanju za 60 000 kn + PDV. Ovo je staro četri godine i u stanju je kao nov nemam nikakvih ulaganja rezervni noževi samo kači i vozi.Samohodni mi ni ne treba jer za 70 prikolica ovaj je fenomenalan nemožem ja pogaziti koliko on može isilirati i štoće mi veći. Iči usluge raditi --nemaš kome- .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Super stroj nek te dugo služi bez greške :). Koliko je ks traktor koji ga pogoni?
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Traktor je šestak 120 ks
A kod bivšeg vlasnika je radio sa traktorom od 100 ks
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Odličan stroj Ero!
Nego, ako se ne varam u oglasu je bio i pickup za travu?? Jesi li i to dobio s njim??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bem li ga :), uopće nisam vidio, valjda mi je promakla slika.

Pick-up za travu je nov novcat, e sad je to pravi stroj, da je meni takav, ubio bi se od usluga siliranja trave, prava stvar je stroj s dva pick-upa!!
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel ima neko PZ MH80 silokombajn? Kakav je u radu i koliko sitno sijece?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene je komsija kupio za 450 € takav al je falio jedan noz i on kupio sve nove pa ga prodo i zaradio na njem i kasnije uzeo 80 s cini mi se pa ga razvalio iskrivio turbinu polomio nozeve traktorom od 70 KS: Bilo je malo price o tim komabijam to je za traktore otprilike 50 60 konja jer turbine nisu ojacane pozadi kao kod menegele i potingera pa samim tim se saviju. Jesi gledo u suhoj imal kakvih kombaja?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ma nasao sam u gradiski, uvezen MH80, extra stanje a 1100KM, ocuvan maksimalno, svaka naljepnica na njemu, nije farban i garancija na ispravnost. Sad me interesuje samo kako sjecka silazu, dal radi sitno. Radio bi s njim MF265 koji je pravo brz na kardanu i jak poprilično.
 
Posljednje uređivanje:

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Nisam radio s tim kombajem al kako sam cuo te mh 80 hoce malo krupnije sjec u odnosu ove koji imaju slovo pored jos S ili E imaju valjda vise valjaka i bolje odsijecanje i bas gledam tvoj je oko 50 KS traktor tako da bi mu taman lego ili da gledas neki mengele mb 220 stariji tip
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
imam ja takvog starog, mi ga nismo rastepali i micali noževe nikamo, s brzinom kardana smo to rješavali :(nod):
na 540 je taman za suhu kukuruzovinu za stelju, a na 1000 radi čuda od zelene kukuruzovine, samelje ju na max 1cm
problem je što oni noževi ispod bubnjeva se znaju razdvojiti i onda ne reže stabljiku nek ju puče iz zemlje i nakon dva metra nakupiš mase odispod za 10 min čišćenja, dakle, na to pazi ako kupuješ, dal kod okretanja bubnja oni noževi ispod idu točno jedan uz drugi
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Imas stariji, jel ovo onda nesto noviji ili isto cudo? E sad ja imam za njega Massey 265, ima extra brzo vratilo ali to opet nije 1000 :icon_anal: Znaci bez 1000obrt slabo sjecka masu, to jeste krupno? Majku mu¨:fiery:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
djeluje mi da je moj puno stariji, u biti izvana isto izgleda, samo puno starije, meni u biti stoji jer ga ne koristimo više... ima kolega od tate isti i on radi puno silaže s njim svake godine, vrti ga na 540 i dobro napravi, možda samo malo ono od komušine klipa ostane malo krupnije, al u globalu je ok.. jedne godine mu johnny nešt riknuo pa čale skopčal na univerzala njegovog i zadnje 3 prikolice na hiledarki odradil, razlika i više nego očita... :eek::
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,228
Kad se taj razleti na 1000 ok e onda ste napravili posao. Tetak tjera Sip sk80s sa Torpedom 65 ks na hiljadarki i jednom mu je puknuo kardan i zabio se u sic od traktora. I ne vjerujem da će taj silokombajn dugo raditi koji je namijenjen za 540, a vi ga tjerati na 1000.
 

Najnoviji postovi

Na vrh