• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Gle, kardan ti može puknuti i na 200 okretaja tak da to nije relevantan primjer. Druga stvar je da je teško silokombajn naterati na 1000 okretaja, eventualno da ga zalaufaš na prazno, u zelenoj masi teško jer traktor to osjeti i ne može ga vrtiti na toj brzini. Tih 540 je napravljeno zbog velikog opterećenja na pokretnim dijelovima, zubčanici, lageri... al po meni kombajn manje osjeti u prvoj sporoj kuruznicu na hiledarki, nego na 540 u 3.sporoj, sporije mu masa dolazi, što rezultira s manje mase po jedinici vremena i manjim opterećenjem, a veća brzina rezultira sitnijom masom...
uglavnom, raspravljamo bezveze jer mi to tak i tak više ne radimo, to je bilo samo par puta za probu..
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Kod mene na jednorednom Lifamu, moze da ga vozis pod jakim gasom ali nista dok ne ubice minimum dve stabljike ili tri, tako da jedna drugu pritisne i valjci bolje drži, secka sa tupim noževima oko 1 cm.. Ali ga vozim sa 539 u drugoj sporoj, da se razumemo, to je za jednodnevnu, kada bi ceo dan tako radio, odmah bi morao na generalnu.. :)
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ipak sam kupio danas Pottinger MEX2. Nista od PZ-a . Sad jesam li pogrijesio ili nisam, vidit cemo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ni si pogrešio samo pogledaj da li je gornji valjak dosta spušten to im je mana kod uvlačenja otpustiš matice da se skoro valjci dodiruju i ima da radi i provjeri protunož (može se 4 puta okrenuti i navariti ako je več puno okretan ) noževe približi na 1 mm .
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kako vam se čini mengele 280 imam ponudu da ga kupim, jel se isplati za njega dati 850 eura, šta na njemu pregledati
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kod mene ga nema za te novce izvrstan kombajn pogledaš gumene zvijezde na okomitim valjcima dali ti valjci imaju lufta kakav je dvoredni(pogonski) lanac getriba noževi brus i to bi bilo osnovno .
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
183
dsc0002.jpg


dsc0003.jpg


dsc0005.jpg


Evo i mog Mengele MB220
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
gume na vertikalnim valjcima su dobre, brus ima debljine skoro 2 cm, noževi dobri,te luftove nisam gledao pogon mu je kardanski nije lančani kako kaže prodavac
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Neznam koliko je MB 280 sličan MB 290, ali kod 290-ke je pogon izveden kao kombinacija kardani-lanac. I to tako da kardani pogone valjke dozatore a lanac pogoni disk sa noževima.

Mislim da je razlika samo u tome da 290 ima mjenjač a 280 nema.
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Perhan kolko si platio stroj ako nije tajna,vidi se po njemu da nije garažiran,najviše mi se sviđa šta imaš kotač.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Gdje i kako se podesava kontra noz na Pottingeru MEX 2? Mislim, vidim gdje je kontra noz, ali kako se pomice prema nozevima?
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
183
Dado platio sam ga oko 850 eura. Nije garaziran ali sta cu dobar je za mojih 2-3 ha sto radim. A sto se tice tocka mogu ja i bez njega nije mi nikakav problem.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,668
Otvoriš rotor(bubanj)i na glavnoj osovini gledajuči odostraga imaš jednu maticu sa utorima na sebi a tu bi moral biti i jedan štišt (osigurač) i kako tu maticu šarafiš tako ti se cijeli bubanj sa noževima pomakiva ili unaprijed prema protunožu ili odmakivaš od protunoža.Naravno prvo podmaži mazalicu na kučištu (glavčini) trebaa malo počistiti oko matice i morala bi biti i mazalica
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Dado platio sam ga oko 850 eura. Nije garaziran ali sta cu dobar je za mojih 2-3 ha sto radim. A sto se tice tocka mogu ja i bez njega nije mi nikakav problem.

Nisi ga ni puno platio a sad je sezona siliranja a cijena ide samo gore. Ja sam svoga iza sezone uzeo za 1000€ ili 1100€ nesjecam se vise. Mozes se silirat i bez kotaca ali je lakse sa njim ja ga nemam al bi volio da ga imam jer sam radio sa silokombajnom koji ima kotac i lakse je imas jednu brigu manje
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jucer radjeno par prikolica silaze u kombinaciji MF265 i MEX2, brinuo sam da ce ici tesko jer citam kako se Rakovice 65 muce sa MEX2, naprotiv iznenadio se kako ga nosi i tjera MF, bez trunke dima, 3.spora, u slabijim kukuruzima 4.spora. Definitivno bolji izbor MEX2 nego li da sam PZ MH80 uzeo!
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ponedeljak ili utorak cu raditi silazu kod sebe ako imalo osusi zemlja pa ce biti par slika.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Da li netko ima ili pozna nekog tko ima samohodni silokombajn mengele SF 300?

To je silokombajn koji na sebi ima traktorski SH 30
256502.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh