• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nalazi se na reduktoru gdje se kopča kardan.

Evo gdje se nalazi ta ručica mjenjača.
 

Prilozi

  • Mjenjač silo-001.jpg
    Mjenjač silo-001.jpg
    21.4 KB · Pregleda: 131
Posljednje uređivanje od moderatora:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Ja ga tjeram sa 560 ide skroz lagano možda ti je išel teško radi velikog razmaka moj je onaj kaj ima dole dvije elipsaste tanjurače tak da ga trava ne muči jedina mana težak i onaj dio kaj ruši kukuruz mora biti niže sad ja malo siliram do 3 rali a i trebal bi treče noževe no zaboravil sam protunož možeš i navariti .

ja imam mengele 280 đrptunož mi je dosta potrošen kojom elektrodom se može navariti, i noževi su dosta potrošeni možda izdrže ovu sezonu ima li ih kupiti , gdje i po kojoj cijeni
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
reeno preokreni ga imas 2 sarafa kljuc 19 jedan sa stena od prenosa lancanika jedan kod glavnog prenosa odvrni i zaokreni za 180 stepeni samo je stat sto nije na H kontra noz onda bi imali po 4 strane za okrenut nego je na u pa samo 2 :( a ako je potrosena i ta druga starna onda elektroda kroma ili vidija :D
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Odšarafiš dva šarafa kaj drže sječkaru dole je osovina služi kao pant zakreneš sječku u natrag i sve ti bude jasno protunož je u obliku slova H drže ga 4 šarafa tak je kod mene .
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
pozdrav radio sam to na svom prosle godine tak da sam odsarafio kompletni pick up,drzi ga par sarafa i 2 stifta i onda je jednostavno do njega,vidi se odma,potroseno oko sat i pol vremena za taj posao
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja samo kažem kako radim i nikada nikakvih problema, tako radim s njim od '88.!

Nego ove godine mi se dogodio kvar. Ja imam lifam silokombajn i mislim da on ima 9 noževa ako se dobro sjećam i 4 predsjekača. Meni je otpalo 7 noževa i svi predsjekači, razlog ne znam zašto je se to desilo, sve se na njemu lako vrti i nigdje nema lufta. Nisam još rastavljao da vidim dali je gdje unutra šta zapelo. Sad moram praviti 7 novih nosača noževa, čini mi se da je malo i ventilator dobio kada je to što je pootpadalo uletilo u njega, ne znam dali osovina ili gdje dalje. Kao da je bilo neko željezo u kukuruzu pa da je to sve otišlo. Sada ne znam dali ga popravljati ili uzeti neki drugi. I još sam vidio da je i reduktor jedan procurio.

E kolega, kolega i još se čudiš što se raspao. Nemože stroj vječno trpit takav teror!

Silokombajn se brusi na ler gasu, nema tu sile i brzine!
I nož je najoštriji kad se nabrusi polako :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Potpisujem! Nego ja bih možda iduće godine mijenjao svoj prastari Sipov silokombajn pa me zanima koji bih uzeo. Vjerovatno bi išao opet na novijeg Sipa 90 ili 100D. Tjerao bi ga traktor od 90 ks. Ovako nešto mi se dopada od Sipa http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/silokombajn-sip-90d-oglas-6381335. I da li bi traktor od 90 ks tjerao silokombajna 2 reda u dobrim kukuruzima?? Slušam prijedloge, dopuštene su i ostale marke :).
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Kolega Zetorproxima.
Moje iskustvo sa silokobajnima.
Mi vec 18g siliramo s 2rednim Pottinger mex 3 i traktorom 64 ks.
Ove godine se nam potrgao neki zupčanik vec kad smo bili pred kraju s siliranjem, pa smo posudili od kolege iz susjednoga sela isto pottinger mex 2, 1redni i taj isti traktor ga je teze tjerao nego naseg 2rednog. E sad pred kojih 5 godina smo radili kod kolege silazu i on je silirao sa nasim silokombajnom i njegov zetor 80-ak ks ali onaj stariji iz 90-ih i zakuhao je traktor nakon 1 sata.
Treba sprobati pa da ti vidis.
Za nas silokombajn po katalogu treba 65ks, bas sam jucer gledao jer je djed našao taj katalog zbog tog zupčanika.
Da imas Steyra a ne zetora bez razmišlja 2 reda. :D :D
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Nemam gdje isprobati.. Ali godišnje radim samo 3-4 kj. za silažu tako da to jednoredni odradi bez brige :).
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Potpisujem! Nego ja bih možda iduće godine mijenjao svoj prastari Sipov silokombajn pa me zanima koji bih uzeo. Vjerovatno bi išao opet na novijeg Sipa 90 ili 100D. Tjerao bi ga traktor od 90 ks. Ovako nešto mi se dopada od Sipa http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/silokombajn-sip-90d-oglas-6381335. I da li bi traktor od 90 ks tjerao silokombajna 2 reda u dobrim kukuruzima?? Slušam prijedloge, dopuštene su i ostale marke :).
Pozdrav. Ja imam SIP silo 90D, sluzi dobro, sitno reze. Kupili smo ga novog 2006. i od tada svake godine siliram oko 150-200 prikolica jednoosovinki sa nastavcima. merili smo prikolice, stane preko 3t silaze. Ne znam kakva je razlika izmedju 90D I 100D gledao sam 100D na sajmu, nikakve nema razlike u odnosu na 90D. Razlika je sto 100D ima 10 nozeva na disku za rezanje a ovaj moj 90D ima 12. Bas me interesuje sta je razlika jer su i karakteristike iste. Ja ga teram sa Torpedom 7506A. Bio sam pre par dana na danima polja u mojoj bivsoj poljoprivrednoj skoli i oni imaju Vicon MH90S dvoredni. On je potpuno isti kao ovaj moj SIP samo sto ima sa strane dodatak za drugi red. Isti su valjci, istih dimenzija, sve isto samo sto i on ima 10 nozeva na reznom disku. Oni ga teraju sa nekim novim McCormikom od 85ks, kazu da ga nosi bas lako, a pre tog novog traktora su ga terali sa IMT 577, kazu da ga i on lako nosi, ali i nije im nesto dobar kukuruz.
Ima takvih kombajna istih samo su drugi proizvodjaci u pitanju, a potpuno su isti, npr. SIP silo 90D, taj Vicon MH 90S, PZ Zveger, Kuhn MC 90S.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Na što treba obrati pažnju na ovom 90D? Za moje potrebe takav bi bio sasvim dovoljan.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Prijatelji imam jedan problem na mom Mengele mb 220. Nece da mi uvlaci masu dobro, cesto puta nakupi po 5-8 stabljika i onda uvuce.
Nesto sam razmisljao da navarim na desni ovaj bubanj 6icu zeljezo onda bi mozda bolje uvlacio.
Evo i slika kako izgledaju bubnjevi
srfhr.jpg

Inace imaju gume sa strane ovo je slika od prije .
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Na što treba obrati pažnju na ovom 90D? Za moje potrebe takav bi bio sasvim dovoljan.
Bitno je sigurno u kakvom je stanju u opste, najbolje ga je negde probati posto je sad sezona siliranja. Treba pogledati u kakvom je stanju kontra noz, dali je poderan, u kakvom je stanju ploca za drobljenje zrna koja se nalazi sa donje strane silokombajna. Nozevi na reznom disku su takodje bitna stvar, kod mene ce zavrsiti ovu sezonu, ali za sledecu moram menjati jer su ostrenjem dosli jos malo pa do kraja i ne mogu jos mnogo da se izostre. Bitno je da on dobro uvlaci masu, za to je dosta zasluzna opruga koja pritiska unutrasnje valjke jedan uz drugi, ja sam je do sad tri puta menjao. Orginalna mi je sluzila 5 godina, a posle toga sam ih menjao svake sezone, ali nije ni skupa, kod nas oko 4e (kao original) Kod mene je vec malo oslabio i vetar kada je kukuruz bas vlazan, mislim da je to zbog istrosenosti lepeza na reznom disku. Za sledecu sezonu cu i njih morati da zamenim. Mislim da je to dobar silokombajn velikog kapaciteta, ali se vremenom habaju delovi kao i sve sto dosta radi. Kod mene je do sada narezao oko 5000t silaze posto dosta radim usluge i sve zapisujem.
Zanime me, ako iko zna koja je razlika izmedju Sipovih SILO 90D i SILO 100D.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Perhan da li je nazubljeni valjak pokretni ? Meng 300 turbo ni je htel uvlačiti jer valjak nije dovoljno šetal nakon čoščenja je proradil možda i kod tebe valjak ako je pokretni nema dosta velik hod .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Okreni protunoz ili ako je potrosen na obje strane odnesi za majstoru da ga izbrusi ili prvo navari i potom da izbrusi,i ovaj donji tanjur napravi si zubce na njemu da ti bolje reze.
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Kontranoz je okrenut prije i stvarno sitno sijece. A sto se tice ovih bubnjeva ne znam da li je pokretni probao sam ga maknut negdje u stranu, ali nece nikako.
Dado kako bi se mogli zubci uraditi da li bi moglo brusilicom ja da pravim ili da nosim nekom majstoru da to uradi na masini?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Evo kolege ja kupio silokombajn Mengele 200 isproban radi jedino fali mehanizam za okretanje cijevi na noževima je još onaj tvrdi materijal gazda kaže da su još prvi noževi platil sam ga 2700 kn i sad imam tri sip 80 i mex 2 .:icon_pray:
 

Najnoviji postovi

Na vrh