• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Sam sa brusilicom. Pogledaj dali ti se nestopa dolje kako je cistac ispod tih pila ako se tamo nenabija kuruzovina ak da onda taj cistac sta ide u spic njega si navari
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ako se nemoze negdje na kabinu svezati, onda dva lanca gdje se kaci topling i dolje gdje se kopcaju poluge na silo kombajn.
A naj lakse rijesenje prodaj Zetora i kupi sebi pravi traktor :icon_wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stavi privremeno jedan pomočni celinder i koristi kiper dok ne riješiš hidraulik :icon_thumright:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa et objesi ako nemas nigdje drugo kod mene je na rakovici odvalio se onaj dio gdje se kopca toplink
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja mislim da je cak laski od potingera jer je potinger dosta robusnije naapravljen cetvrtatsti nosivi profil a ove U tamo ima onaj veliki reduktor kod potingera pa dole one od odsijecanja puni tanjiri a na mengele 3 noza slabiji lim na bubnjevima manjim uglavnom pottinger je teazi 100%
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ja nosim Pottingera sa MF-om bez problema, cijeli da radi s njim i nosi ga bez ikakve muke pa mi nije jasno kako onoliki Zetor se muci sa tim Mengele.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mi smo svoj Mengele MB 290, vješali lancem za one "uši" gdje se kopča toplink. Traktor je Zetor 7745, a prikolica je samo povremeno kopčana za silokombajn. Odnosno, samo dok se ne prožanje toliko široko da može drugi traktor vući prikolicu pored.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
rješio sam na taj način što sam napravio iznad toplinga za vješanje lancem i sad dobro funkcioniše. samo mi je problem dizanja jer što se više zagrijava traktor sve sporije diže hidraulika poluge . Šta bi moglo biti?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Može biti do hidraulične pumpe ali i do mandžete na klipu. Ako spušta priključak kad je ugašen, onda je najvjerovatnije mandžeta.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,673
A jel ima mogućnosti da mu se ugradi kotač,da li bi to funkcioniralo?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ja sam na MB 290 ugradio točak. Mada ove godine zbog blata, nije bilo mnogo koristi od njega a često je i smetao.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ps gledaj tocak mu nema bas neku funkciju ako nosi prikolicu na kombaju sto pretpostavljam da je tako a i cak bi mu smeto ove godine. Pravio bi jos otpora za vuci i zanosio traktor posto je dosta mokro ove godine za silirat ipak je previse padalo a i nisu to kod nas u bosni veliki posjedi, kod nas se okrece malte ne svakih 100 metara. Patnja ziva i najvjerovatnije da bi se ngdje odvalio: Tako je kolega jedan odvalio na pzu zapeo negdje. A jos ako kopca prikolicu onda mora podic da poturi klade da otkopca a mislim da mu je pumpa otisla jer da je sta na klipu onda ne bi mogo nikak dizat a mozda je i sta samo zacepilo a najgore je kad stane kad nam najvise treba :$
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
točak mi nebi pmogao puno jer kačim prikolicu za silokombajn,napravio sam dobar ovjes iznad toplinka, hidraulika mi ne popušta brzo već polako i problem je kad se ugrije traktor a hoću podići poluge tad sporo diže i pri većem gasu nema potrebnu brzinu dizanja, dok je hladan dobro diže, u čemu je problem ?????
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
pa sigurno ti je pumpa otisla pa propusta ulje kad je vrudce tj postaje rjedje pa ga jos teze baca trebo bi pumpu reparirat ili cak kupit drugu mozda je isgurnije
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako na hladno bolje diže moguće pumpa ali ako se pjeni ulje kad je toplo može i ulje biti problem no ako ne drži kad digne problem manžete , rasporednik , orinzi na holenderima ili puštanje na pločicama ili sve navedeno najjeftinije prepakirati razvodnik i celinder več bi trebalo biti poboljšanje moral bi držati a ako bi sporo dizal tad napasti pumpu naravno ako ne pjeni ulje i provjeriti oba sigurnjaka .
 

Najnoviji postovi

Na vrh