• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ma nisam ja ubacivao nego komšija,zove da mu uradim oni će ubacivati a momci mladi pa im se žuri i tako da ugase traktor 77 konja pod punim gasom zato kontam lamela bi možda bila rješenje za zaštitu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koji je to silokombajn ja imam sip80 mex2 i mengele200 još nisam uspjel ugasiti traktor koliko god ga gnjavil ?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ti moras prvo zbog sebe i svoje masine zabranit ljudima da bacaju tako jer nisu to oni kupili i nece on popravljat kad se pokvari :) a mene je pottinger jednom ugasio rakovicu jer je traktor bio na pola gasa i nisam vidio da ubacuju u tom momentu kad sam vivio poceo sam dodavt gas ali kasno. Uglavnom mora kombaj bit zalaufan i mora se ravnomjerno bacat
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
silokombajn je mengele280
ne mogu ja pratiti svako njihovo ubacivanje. a nekad se nakupi ispod pa sve povuće ,ali ću smanjiti usluge to je sigurno , ova operacija zaista opterećuje traktor
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Kod mene je 80% usluge sto uradim silaze i zna se kolko se baca ako baci vise ja mu kazem nemoj toliko opet ako baci ja opet i vec onda ide normalno ili kazes da je nesto u kvaru na kombaju i da moraju polako a jest ono opterecenje al isto je i opterecenje kad siliras red jest da dolazi masa ravnomjerno ali ako ides brzo svejedno je. Kod mene je 280 isto i ja sam uspio raskinut onaj dvoredni lanac sto pogoni turbinu :x:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
usluge se moraju raditi čovjek nemože sam da živi i radi pa sam mislio da lamelu ugradi bolje i da zaštopa nego da pukne nešto ali eto vele da nije dobra lamela a imam kreju pa rekoh da kombinujem
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
I kod mene je ista situacija, dosta radim usluge, a parcele male, pa ima dosta rucnog ubacivanja u silokombajn. Imam Sip 90D i teram ga sa TD7506A on ima osigurac, slicno kao na balirkama koji usled opterecenja pukne, zamenis ga i teras dalje. Problem je sto se on nalazi u masti, pa dok ga zamenis ostanes zamazan do lakata. Malo sam popustio remene pa kad mu je opterecenje proslajfaju remeni i zaglavi, zastopa. E samo sto ja imam drugi metod za ove sto ubacuju rucno, ko ubaci mnogo i zaglavi, on mora sve da cisti i resava problem, tako da nece bas da ubacuju mnogo.
Kad smo vec u ovoj temi, silokombajn mi je zreo za remont, zavrsio je sezonu, radi i dalje, ali mora da se remontuje za sledecu godinu. Nozevi na rotoru su dosli do kraja, i ne mogu vise da se ostre, brus je dosao do kraja, takodje lopatice na rotoru su se poderale, tako da mu je mnogo oslabio vetar, kao da nema snagu da izbacuje masu, pogotovu ako je malo vlaznije. Kontra je poderan, ni kruzni nozevi na ulaznim valjcima nisu bas u najboljem stanju.Trebalo bi sve to zameniti, zvao sam predstavnike za SIP i kada su mi rekli cene originalnih delova zamalo se nisam srusio. Razlika u ceni u odnosu na stari SK80 kao nebo i zemlja cak i za neke slicne delove, Pa me interesuje da li to praviti, kako se snalaziti? Hvala unapred.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ja remontujem sam a original je bolji ako sebi možeš priuštiti, a nešto se mora i kupiti
 

VetMed

Član
Tu od
22 Lip 2009
Poruka
38
Ma i ja to sam remontujem, samo mi je problem cena originalnih delova. Nozevi na rotoru su 25e komad x 12 = 300e, lepeze na rotoru 4komada = 80e, kontra noz 140e, kruzni nozevi 170e x 2 = 340e, i po meni najnerealnija cena, obicna nazubljena ploca za drobljenje zrna oko 130e, ali nju svakako ne bih kupovao jer sam i na staru vec nekoliko puta navarivao rebrasti deo i sluzilo je dobro, pitao sam cisto informativno. Ima jos nekih sitnih delova koji bi izasli ukupno oko 30-40e. A delovi za stari SK80 su najmanje duplo jeftiniji, neki cak i nekoliko puta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A MEX OK, koji je to tip Pottingera??


ma nisam ja ubacivao nego komšija,zove da mu uradim oni će ubacivati a momci mladi pa im se žuri i tako da ugase traktor 77 konja pod punim gasom zato kontam lamela bi možda bila rješenje za zaštitu

Kakav to traktor od 77 ks???
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Dali je istina da su rastavili onog Jaguara kaj je bio na gudovcu na dva djela.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
@sanana pottinger ok ima sistem prenosa preko remenjapa prenos preko centalne osovine na prednja 2 valjka koja imaju slican sistem kao mengele mb 300 novi tip :) Ima cini mi se 12 nozeva pa bi trebo samim tima imat veliki protok jer mu je i turbina velika :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,213
Trebam misljenje...Kolega planira kupnju silokombajna za unija 530
koji bi mu preporucili?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mengele 200 evo ja nedavno kupil drugi a još imam sip 80 i petinger 2 ali ipak glas za 200-ticu :icon_syda:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bude Tinek kolega je sa 445 teral i još iza sebe vukel prikolicu normalno polagano i pažljivo ni je puno siliral oko 2 rali nekih 10-tak godina .
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Tino ovo si gledi ak ni preskupo http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/silokombajn-mengele-mb-220-oglas-12188872
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/silo-kombajn-mengele-mb-200-oglas-12989926
Ili još bolje kemper sprinter mi smo ga imali tjerali s universalom 550 bez problema jako sitno melje ima ga i kolega i tjera s 445 unijem 3 cilindra godišnje silra oko 3ha a več na godine tako radi ali stvarno jako ljepo usitni moj bi izbor bio ovaj sprinter ima i hidraulično zakretanje..http://www.njuskalo.hr/kombajni/silo-kombajn-oglas-12567172
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koji prilog ide u tome da silokombanj tjerati s preslabim traktorom a da je rezultat "jako sitno melje" ..?

Jel na silo kombanju poremečena relacija fizike ili ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti melje sitnije ako se bržije vrti i sporije ide a sa slabijim traktorom ideš sporije kontaš li ??
 

Najnoviji postovi

Na vrh