• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
dobro diže hladan što se više grije sporije diže , kad podigne drži, sporo popušta na slabijem gasu tako da moram stati dati gas jači kako bi podigao
kako provjeriti dali pjeni ulje, unutra sam sipao hipenol 90
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pumpa hidraulike je pri kraju, 95% sam siguran a i gumice na klipu su vjerojato pri kraju. Ulje najlakše skontroliraš, potegneš šipku za mjeriti van dok traktor radi i vidiš.
To sve ako se pošteno primiš posla promjeniš jedno prijepodne a i nisu za zetor nešt skupi djelovi.
Sent from my move 2 using Tapatalk 2
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Razlika je u veličini. MEX 1 je za traktor oko 50-ak KS, dok za MEX 2 treba barem 65-70 KS.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
To znači da je i mex 1 manjega kapaciteta? Trebali bi isto sječkati?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
MEX 1 je manjeg kapaciteta ali dosta sitno siječe i dobro lomi zrno.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Znaci onaj serije mex koja je imala pogon turbine sa lancem je imala samo mex II i MEx III nijebilo mex I. To mi nekako zanimljivo da nisu uradili kombaj za slabije traktore. A Pottinger ionako radi iste modele samo godisa malte ne razlčicita tako da je tesko skontat kad se kaze mex da li misli na mex sa lancem ili remenjem :=-:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
MEX 1 je sa remenom i on je za manje traktore, manjih je gabarita, lagane konstrukcije i manjeg kapaciteta. MEX 2 i 3 su veći kombajni, teži i većeg su kapaciteta. Oni su namenjeni za veće i jače traktore.
Nije teško skontati koji je sa lancem a koji sa remenom jer uvijek iza oznake "MEX" stoji i broj 1, 2 ili 3. Tako da se po broju odmah zna koji i kakav je kombajn u pitanju.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja mislim da je samo MEX I na remenje, MEX II,III su na lanac a ostali MEx II koji su na remenje imaju slovo iza S K i slicno (GT, OK) pa je malo zbunjujuce kad neko kaze MEX II a moze bit i lanac( stari tip) i remen novi tip a fali slovo jos :)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
remene je laksi i jeftinije a lanac je jaci i nema proklizavanja ali je dosta skuplji kad treba zamijenit.Mislim da je lanac prevazidjena tehnologija jer su svi noviji kombaji dobili pogon preko remenja ili kardana kao mengele novi tip
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lanac zastaruio (lančanici skupli od remenica) remen proklizava ali treba veču snagu za pokretanje najbolje riješenje kardanski prenos .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sa lamelom ne čak smo ju izbacivali oslabi vučna sila nakon proklizavanja ali je obavezna fraj-lauf sklopka .
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Mex 2s je na remenje i nije tezak toliko za pogon radio je moj rodjak sa njim i traktor store 404 ima snimak na Youtube.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
slazem se sa zeljkom a treba frau lauf ili steker kreja kako vec ko hoce :) jer zna se desit da te kombaj gurne u kombaj kad lamela ne odovji dobro gurne jos naprijed na okretanju a vrlo lako moze bit kanala i jos se cuva kardanska i vucna lamela bolje :D
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imam ovaj kardan što spominjete koji vozi u jednom smijeu ali zbog jakih udara kad se ručno ubacuje možda bi bila dobra i lamela jer je meni jedne prilike bio toliko opterećen da je traktor ugasio
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
nije ti dobraa ta teorija jer svako proklizavanje pod opterecenjem ce dovesti do usporenja turbine i samim time gubitka vjetra i masa ce zastopati u rori(luli, sulinaru) a kad bacas bacaj manje nekih 5-8 stabljika odjednom al probaj ravnomjerno i najbolje da ima neko jos pored ko ce pripremat tebi tj odvajat pa ti samo da ubacis u kombaj ako me razumijes sta hocu da ti kazem. Samim time sto si ubacio mnogo ti je ugasilo traktor smanji kolicinu koju ubacujes ienece se nikad vise ugasit :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh