• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Imam dosta SIP-ovih strojeva i dobri su mi se pokazali.. Prva i osnovna stvar je da sam ja u brdu i bez kotača je gotovo nemoguće silirati, a u oglasima nisam našao niti jednog Mengela/Pottingera..

Druga stvar imam dvije jednosovinke koje se kače na donju kuku, a Mengele i Pottinger imaju one visoke kuke tako da bi i to trebalo prepravljati.

Ovaj silokombajn je Sip silo 90D, 2010 godina i ko novi je, ruda za prikolicu je okretna, da se štelati dužina sječkanja silaže, hidro okretanje cijevi i ima španer remenja koji se jednostavno otpusti kad kombajn završi sa svojim radom.

12 noževa ima silokombajn, 100D ima 10..

Plaćen je oko 50% cijene novog..

Po meni to je najbolji jednoredni silokombajn koji je u ponudi novijeg godišta..
e20b154312e3e71098acae0b76ab2033.jpg


ae50b183a43e6d45f68665c8b9418b9e.jpg


33499480e2f7124bad524c89cadb6b8d.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Hvala kolega :). Vjerovatno će proxima, ovaj kardan je bio na sk80s i za 6245, za proximu je bio predugačak. I sad za 90D je taman za proximu, za 62 bi ga trebalo kratiti.

Tako da 62 bude gazio i razgrtao ralicom, a proxima silirala. Da bar jedan teži posao skinem 62 s grbače hehh.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Nek služi što bolje. Dali možeš poslikati ulaz da vidim kako kod Sip-a to izgleda.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Hvala. Mogu, on ima 4 bubnja i ploču za drobljenje zrna.. Jedan vanjski bubanj je rebrasti, a drugi glatki.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Dali je moguče da brus dođe 1500kn? Cijena kod jakopiča.
skupo je ko vrag.
Pukel mi je i opal dolje iz ovog lima ne kojem se drži.
Dali je to kak moguce za slozit da se pričvrsti opet?





 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može se zaljepiti a može se pripasati brusna ploča , za SIP 80 stvarno je jeftin brus ali to nije kombajn več obična sječkara :icon_fU:.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I kod mene SIP sječka svaki dan , Mengele čeka siliranje a Petinger odmara . Jedan rođak je ljepil sa nekakvim dvokomponentnim ljepilon .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,213
Moj sk80s na polju ne radi nikako, poderane zvijezde i nožić.. Za par dana 90D ide u probu..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
borovicb ja sam nosio kod majstora sto lijepi kocnice i ferode da zalijepi sa tim nekim svojim lepilom i drzi mi vec 3 godine ali svake zime se skida i unosi u kucu jer se natopi vodom, zimi smrzne i vremenom se otkine kao kod tebe
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Nismo ga godinama koristili jer je cilindar zablokiral a i šaraf zahrđav i tak je stajal u garaži, sad sam odlučil da ga osposobimo i onda se desi ovo.
Budem se raspitav da mi ga neko zaljepi. :(y): :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh