• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Borovicb videl sam gdje JD 120 ks ima prikopčan 4-redni silokombaj i ide i gdje Samohodni Mengele 3-redni teško ide sa 260 ks tak da vjerujem . No 60 ks po redu je neka orijentacija iz 80-tih kad se počelo silirati .
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Uz svo duzno postovanje prema clanu borovic nisam vjerovo da moze ali ide. Ide sporo ali ide ali treba uzeti i uobzir duzinu reza i bez ljutnje na svakoj tvojoj slici je bilo pokrupnih komada ( komusine) dok kod mene toga nema i sa 85 ks gonim 1 red :icon_scratch: nije isto rezati na 5mm i 10 :icon_wink:
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Moze li neko da navede razlike izmedju mengela mb 200, 210, 220? Jedino sto sam primetio da 220 ima pogon na kardan, ostalo ne znam u cemu je razlika, jel u broju nozeva, koji su stariji?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za 220 si sam odgovorio na pitanje i on je mlađi . 200I210 su isti samo 210 ima mogučnost bržije vrtjeti uvlačni dio pa može sitnije mljeti ima dvije brzine uvlačenja ostalo je sve isto .
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Jos sam primetio da ovaj 22o nema one valjke kao 200 na ulazu i dosta je nizi onde gde uvlaci kukuruz, koji je kod njega sistem?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
to ti je novija verzija te serije i ona ima drugaciji sistem slican pz-ovom :(shake):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Malo bržije uvlači od starog sistema ali kad se potrga (uleti nešto u njega) teško ga popraviti večinom nemoguče (tri takva slučaja znam) . Stari sistem 200 uletjela cijev kaj drži znak na cesti stradali dva noža i pukel lanac .
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Decki da sad ne listam po ovoj temi, ima netko samohodni silazni kombajn sa 6 ili 8 rednim adapterom za kukuruz i adapterom za silažu zitarica, konkretno raži?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za košnju i siliranje,mislim da bi trebalo imat kao neku kosu naprijed..To sam vidio u sloveniji kad su tako silirali.Jaguar i naprijed kosa..
Mislim da nekoji rade i bezrednim adapterima,ali rekao bi da se to nije baš pokazalo..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Trazim Rengela u popisu clanova foruma ali ga nebrem najti ?

Ma nema ti njega na forumu. Nema on vremena za to.

No predpostavljam da si čuo za njega Mario Rengel, ima 2 Jaguara i bavi se uslugama uz svoju proizvodnju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Rođak ima heder sa tkz pilama silira sirak travu kukuruzu i sve uvlači odlično .
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Na ovo covjek vjerovatno misli, heder za direktno siliranje zitarica

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=o1hqRknHCOw[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=XTn5yAIDYMM[/YT]
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Taj heder je mnogo skup, mislim da je polovan od 10k evra pa na gore.. Ima i solucija gde moze i onaj heder sa mali tanjirima... On je svestran moze za sve kulture..
Da objasnim onoliko koliko sam ja upucen jer i mene to ceka za dve godine, ta zamenim ovaj kombajn.
Znaci, ima dva tipa hedera, pisem o onim hederima koji imaju rotirajuce tanjire koji skupljaju u sredini u usta kombajn..
Prvi tip je samo za kukuruz i za tu kulturu je odlican
cf5882e05c25bfec8f41c8269468df82.jpg

A drugu tip je kao sto sam gore napisao, onaj sam malim tanjirima, s njim ide nesto sporije u kukuruzu, malo skuplji za odrzavanje, ali s njim moze skoro sve da se kosi, zato je bas i mapravljen da bi mogao da radi i silazu od nizih kultura..
To je ovaj heder na NH
194350c61199c819505bb85d7b6b221c.jpg


Kolega Adonis, zelim ti srece u kupovini, uzmi sve u obzir i nemoj sa trazis samo jednu marku (osim ako bas za nju u blizini imas delova), inace, moj predlog ti je NH FX serija pa na gore, JD (bilo koji, jer su uglavnom svi dobri), Mengele SF 6600, Krone bigX, Claas serija 800 pa na gore jer su od 800 poceli motor da ugradjuju popreko i time su obezbedili da direktno se snaga sa motora prenosi na mehanizam, nema gubitka snage u prenosu..

Srecno
I zaboravio sam, gledaj da bude u sto boljem stanju...
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Samo ga preokreni tako kako si okreno i zavrni. Oni su natimani da se mogu prekretat :(mm):
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
504
Kako to da si uzeo sip-ov silokombajn ? Dobro su se pokazali sipovi strojevi ili nekaj drugo ?
Kolko ima noževa taj ?
I koliko si novaca izdvojio za njega ak nije tajna ?

Poslano sa mog HUAWEI Y330-U01 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh