• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
Kolega je uvezao dvoredni silokombajn nošeni, inače bavi se prodajom polovne poljo mehanizacije, međutim ne zna koiko je potrebno ks-kw da traktor može raditi normalno. Ako neko ima iskustva u radu sa ovakvim-sličnim silokombajnom, neka napiše iskustva.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Nitko nezna, dali je netko probao kupiti okrugli kameni brus i zaljepiti na ploču od orginalnog brusa. I sa čim bi se to dalo zaljepiti?



Ja kupio okruglu brusnu šajbu složil novu okruglu ploču sa šarafima ,jedan čovjek mi zalijepil sa nekim dvokomponentnim ljepillom to namontirao nabrusio i ponovo skinuo jer mi je brusna šajba predebela. narav no uz malo mašte i pripasivanja i ovako debelu ču ju namontirati.
Silokombajn-Petinnger MEX2.
Brusna šajba-250*25 mm.
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Evo decki malo perverzije :D, spojili smo stari Sip240 i pz80 koji su nam bili tako reci za otpad, nismo ih koristili, sa Sip240 smo radili proseku ali nam je traktor gazio kukuruz i to nije stimalo i sada krajem 8. Mj stari dosao na ideju spojit sip i pz da bude troredni silomombajn i evo,cudo je tu i radi za nepovjerovat.
Inace imamo Pöttinger MEX-Ok.

0c641c93712e125590de90970aa0c6b2.jpg
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
527
Susjed je slučajno ubacio sjekiru u silokombajn ( sip 80 ) i pokrivio ploču na kojoj su noževi , zna li tko koliko košta nova i gdje se može kupit ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Susjed je slučajno ubacio sjekiru u silokombajn ( sip 80 ) i pokrivio ploču na kojoj su noževi , zna li tko koliko košta nova i gdje se može kupit ?

Hočeš cijeli sip 80 ?
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
527
Ne to sam napisal da se zna koji je kombajn u pitanju , a treba mu ona okrugla ploča (disk) na kojem su noževi .
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,609
Željko te pita da ti proda čitavi a ne samo ploču pa vi šarafite kaj vam treba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Pa to je odlično ako je tako, Ja sam mislio da bez 120-130 ks nema ništa ;)
60ks po redu,znaci za dvorednog 120ks.
Mislim ne treba znacit,ako imas 6 cilindara motor onda to toliko ne igra ulogu.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ma kojih 60 ks po redu. 64ks tjera 2 reda.
Evo siliranja s pottinger mex 3profi s-k, silira se sudanska trava sijana žitnom sijačicom svaki red.
Nema toga kaj pottinger ne posilira
Kaj velite na to? Vaši mogu tak silirati?



 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Kaj velite na to? Vaši mogu tak silirati?
Pa i ja svoga Mengele teram gdje nema redova i sve kupi, imao sam samonikloga kukuruza, bio je pravo gust i sve pokupi.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ako voze 2 nasilirala 20 prikolica. Po meni je glupo to brojanje prikolica. Nije isto ak je prikolica 5kubika ili 15 kubika. Samoutovarna je 14 a sipova za gnoj 13kubika. A i sigurno potroši manje od 120ks i 6 cilindara na 1ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh