• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Znam kakav mora biti. No ne možeš ga baš vidjeti od noževa, zato sam i napisao koliko sam vidio da mislim da je još dobar. Sad kad budem išao sutra silirati vidjet ću dali će biti šta sitnije, zadovoljan sam ja i onako što je sitno bilo, ali ako može sitnije zašto ne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad je rub istrošen teže se vrti jer ne odreže nego trga isto kad bi rezal sa škarama a donji dio bio tup . Ma najtuplja II -ka silira bolje nego najbolje nabrušen i podešen SIP SK-80.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Protu nož je jako teško za vidjet ga,moraš skoro pola silokombajna raskopat da bi ga vidio,ai teško se dolazi do njega,mi smo ga jedva odšarafili al je i zato bio sav is istrošen morali smo ga nosit tokaru da ga izbrusi jer novi je jako skup.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja svojeg vidim kad dignem cijev u zrak i mogu ga izvaditi kad skinem jedan nož i malo odvojim kljunove (ne moram ih skidati ) moj je kaj može imati dva reda ak su takvi kljunovi ili biti ispred traktora .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Kad skineš onaj lim iza i polako okrećeš rotor, vidiš ga više od pola. A šta je potrebno sve da dođeš do njega!? Samo skineš rotor i onda protu nož ili ima još nešto?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
gledano silikombajn od napred iza desnog uvlačnog rotora ima sakrita 3 šarafa m12 ako se dobro sječam i sa nastavkom gedorom moraš skidat jer drukčije nemaš od kuda,i moraš čistać za kuruzovinu skinut sa tog desnog rotora,možda bi trebao i taj desni brk skinut
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Pozdrav ljudi.
Ovako zanima me kakv je mengelin silokombajn mb200, Za manii traktor 60 ks?
Nisam imal iskustva sa tak malim silokombajnom. Imal sam prije 280mengeleu, ali između ta dva u čem je razlika?
Kako siječe masu ovaj 200? S obzirom da mi je 280odlicno radio.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
200 je manji kapacitet laganiji za tjerati jednoredni lanac za pogon i slabije baca masu (slabije puše ).
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Za slabiji traktor mi ni netreba nešto preekstra. To trebam da nasiliram za hraniti.
To kaj slabije puse vjerujem da bolje puse od mengele 350turbo njemu je bit imat više mase bolje baca. Jer imam i 350 Al imam u planu kupit dvorednog za veliki traktor samo nisam našao ništa po volji jos.
A kako siječe masu 200? Podjednqko kao i 280ili?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana koji problem bi imal sa 200 ? Ako si radil sa oba onda znaš koji nema problema sa uvlaćenjem 20-tak godina sem radil sa 200 i ponovo sam ga kupil od manjih kombaja 200 je broj 1 !!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nema lance i lančanike,tu je 220 u prednosti šta ima sav pogon preko kardana i zupčanika kod njega nema kvara samo brusi noževe i teraj osim ako ti zaleti neki panj u bubanj. Sumnjam da bi sa 200 mogo terat 7.5km/h ko ja svoga 220
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dado imal sam samo jedan kvar na 200 komad željeza ušlo u njega raspala se turbina noževi završil u starom željezu. Lančanici izdržali kak veliš kardani su prednost ali 220 lošije uvlači od 200 . Kod mene ima dosta 200 i 290 ti se ne prodaju dok se doslovno ne raspadnu Brzina ovisi o puno toga kukuruz nagib zemlje ks traktora itd kak više puno ne siliram ne žurim mi se .
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mislim da je doslo do nerazumijevanja u brojevima 220. Najbolje je pisati stari tip ili novi. Daleko vecu prednost ima novi tip sa kardanom od starog tipa sa lancem :(happy):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Normalno najlošiji remen , pa lanac , pa najbolji kardan no ovi na lance kod mene rade od 80-tih i još rade a lanac (originalni ) izdrži 30-tak godina par tisuča prikolica hoče li mlađa brača na kardan izdržati isto ? Pokazati će vrijeme .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Remen po meni nije loš..
Lanac i kardan ne praštaju ako nešto zacvika,ili uleti u kombajn..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako uleti željezo nepožaže remen jer njegova brzina ga utamani SIP ima remene a najviše ih stradalo .
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
220je dosta puno skuplji, a 200sam naso ispod cijene. Jest da 220 Imq kardan Al nemozes ga nac ispod 800eura.
Samo me zanimala razlika u veličini i tjeranju, nošnji između 200i280.
280je za 60ks do jaja ako ideš nekom pristojom brzinom i lijepo mi je radil, pa me zanima u radu sjecke i kapaciteta, mialim da bi možda lakše iso 220nego 280na slabijem traktoru, iako tqj traktor koji bi tjeral nemrem smanjit okretanje kardana jer ima 700okretaja. Po logici više se mučio sa 280koji iziskuje veću snagu i normalnih 540okr kardana, nego recimo laksi kombajn za taj traktor tipa 200 sa 700okr lakše bi išlo ili se možda varam?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,972
Ne varaš se, no bez obzira koji je SK, propusna moć je proporcionalna snazi koju on traži.

Dakle, 200-tka nemre sa 60ks biti brža nego li 280-tka. Kad fali snage, smanjuje se brzina vožnje, odnosno kapacitet.
Ak imaš samo 540E kardan, onda ti je snaga još oko 20% manja. Većom brzinom vrtnje možeš malo poboljšati kapacitet samo ako snaga to dozvoljava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh