• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

P

paor

Guest
i ja imam MB 200, spori su u radu

iduči izbor če mi biti PZ
 
Z

zoran

Guest
po čemu bi PZ bio bolji od Mengele-a? Brzini?

Radim sa Universalom 64 KS i dosta mu je teško, tak da bi rekao da je to minimum, istina, idem 1., 2. sporo.
 
P

paor

Guest
u mojem selu (koje je izrazito stočarskog usmjerenja) ima najmanje 50 silokombajna, u zadnje vrijeme se uzima novi potinger ili polovni pz, drugi ne dolaze u obzir, točno - u pitanju je brzina ili još točnije - idealan omjer propusnosti i opterečenja traktora
 
B

Bobo

Guest
Kod nas je bio jedan SIP silokombajn i 539 je s njim silirao... Traktor se za 5 godina prodavao posto-poto jer nije valjao nista... Polomio se jadan cijeli. Siliralo se u 1. sporohodnoj, max. gas i jos ga treba tu i tamo drzat na kvacilu. Uzas zivi, ljudi moji. Gadno za gledati. Ako je imalo uzbrdo, drugi ga 539 mora vuci, dok ovaj samo pogoni silokombajn...

Uglavnom, sad kod nas ima jako malo krava, i svi sadimo po malo duhana, a ostatak zemlje ide pod zitarice...
 
R

robert

Guest
nisam siguran al mislim da je pisalo oko 230 000kn.potrebno mu je min 110-120 ks
 
Q

quercus_robur

Guest
reaktivacija topica

Uskoro če sezona siliranja. Trebalo bi nabaviti silokombajn. Imamo neka iskustva sa sipovima-nikad više.

Kod mene doma svi hvale mengele. Meni se ne sviđa, jer zaista je spor.
Jedni su imali fahr 500 on im je bio super. I par ljudi ima potingera-vele da su bolji od menegela.

Nije bitna samo brzina, bitno je i koliko mu smeta korov. Jel zaštopava i takve stvari.

Ovi što su imali fahra vele da nema boljeg, ali nisu mogli za njega nabaviti brus, pa su ga prodali.

Ako itko ima ikakve informacije. Bilo bi lijepo nastaviti s ovim topicom.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ja imam Mengele, prije smo radili da Poetingerom istom brzinom, ni jedan se ne štopa.

S kojim traktorom ideš u kojoj brzini?
 

Najnoviji postovi

Na vrh