• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

P

paor

Guest
moj susjed prodaje PZ (1300€), to je najbrži silokombajn koji sam ja vidio, ja imam mengele i točno je da je prilično spor
 
Q

quercus_robur

Guest
Ovak iz prve ruke znam za MB200 I MB210. NIje neka velika razlika, nisam ih imao jednog pored drugog da vidim finese. Stari je to gonio Rakovicom 65 zavisi od mase koju silira. Pokušavao je i u 3 sporoj(to je između 4 spore i prve brze na zetoru) no nije mogla, a ni kurruza nije bila nešt velika, oko 3 metra(znali smo silirat osječke grupe koje su rasle preko 4 metra, ili sam ja tada još bio mali). Najčešče je vozio u drugoj. Još kad se uzme da da je 540 okretaja kardana na velikim okretajima motora stalno je dimila. No taj traktor uvijek dimi. Uglavnom sa zetorom ide brže, ima nešto veči izbor brzina i bolje napravljen prijenos na kardan.
Potinger znam da ide brže od menegelea, no sve to zavisi od traktora do traktora.

Paor!

Kakvi su to pz kombajni? Tko to pravi? Na onoj slici mi ne izgledaju baš nešt. Izgleda ko sip. Stari je potrgo jednog sipa, korov mu je otkinuo kontra nož i sve ugurao u bubanj. (radio je uslugui), sad trune u koprivi. Istina, bio je to neki stari model, a ni ovi noviji mi nisu nešt.
 
Q

quercus_robur

Guest
nemam zetora. zetor je traktor za usporedbu što se tiče svega. KOd mene u selui se i JD uspoređuje sa zetorom. Za vrijeme juge nije bilo boljeg traktora. Iako bih se ja uvijek po cesti radije vozio s rakovicom, bez kabine, radi vjetra u kosi. Osim kad naglo treba prebacit iz treče u drugu, danima poslije boli ruka. Ma to se ja samo tješim. Uvijek radije zetora.
Imam doma još MF na kojemu se više ni lijevane brojke ne raspoznaju. Vele da ima oko 50 godina, no ja bih mu dodao još 20 samo zato što je na njemu sjedilo dvadesetak šofera.Znam da je original po tome što su colni navoji. Vele da ima 28 konja, no ja mislim da ak postigne 20 da je super. al ne troši skoro ništa i radi više nego rakovica, od kad je stari nabavio JD 6220. Mogao je kupiti i neki jeftiniji traktor i s prednjim utivarivačem za te pare, ali onda se opet vračamo na rakovicu i na to kako je, kad je god na nju sjeo požalio što nije kupio zetora. Tak da, sad, kad sjedne u JD-a, ne žali za ničim. Jedino kad ručno premetava điubre žali što nije kupio nešt jeftinije s utovarivačem.

Jel ti Mario znaš koje su razlike izmeđe MB 200 i MB300, jel bit samo u godištu ili ima još nešto? Jer red kukuruza je red kukuruza, uvijek jednako širok.
 
P

paor

Guest
PZ Zweegers
( Obrisan neispravan link. )

i ja imam mb200

ima i jedan mb300 u selu, budem pitao gazdu kakav je, ali vidio sam na njemu još jedan lančanik vjerovatno za promjenu brzine rada
 
P

Picek

Guest
robert kaže:
par claasovih silokombajna..
jesi li ti to bio na sajmu u Moskvi prošli tjedan? :)
sad vidim da si napisao da je to u švabiji. jeste ti i Stipa zajedno išli :mrgreen:
 
R

robert

Guest
nismo,al smo jednom krijumcarili djelove za sijacicu....nek ti isprica....he he.....
 
B

bduda

Guest
Ja imam SIP SK80 mogu ići brzo sa njim (IMT 5136 U četvrtoj brzini) i uz male preinake radi sitno i drobi zrna.
A htio bi ovakvo nešto
[attachment=0:cae47]dvoredbi silo kombajn.jpg[/attachment:cae47]
 
N

nejc

Guest
Obrisan neispravan link.
še več slik:
Obrisan neispravan link.
 
B

bduda

Guest
Vidim da imaš dva jedan noviji i jedan stari dosta izrađen, jel može raditi Zetor sa tim strojom.
 
B

Bubu

Guest
Ja sam ove godine kupio KHD Deutz Fahr MH 650 S i teram ga sa 577. Za sada sam zadovoljan ali mislim da cu biti jos zadovoljniji kada promenem kardansku lamelu na traktoru koja je jos proletos bila na izdisaju ali nisam imao vremena da je promenem pa sam tako terao,u kukuruzu od 4 m 1. sporom. Probao sam 2. sporom i traktoru uopste nije tesko ali kada naidje debeo klip lamela preklizne i zagusi kombajn...
 
A

agrarac

Guest
ja sam ove godine kupio novi sip silo 80B,mogu reći da se može postići i brzina i dobra je kvaliteta siliranja,a korov mu ne smeta ni najmanje
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ja imam petinger mex 2 rotation i teram ga sa zetorom 4320 bez problema , smeta mu trava al zato sitno sječka i zrno razbija perfektno
 

juxi

Član
Tu od
11 Pro 2007
Poruka
163
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje, gdje mogu nabaviti ovakvu masinu polovnu i za koliko para?
Ako neko ima kakvu informaciju?
Obrisan neispravan link.
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
juxi kaže:
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje, gdje mogu nabaviti ovakvu masinu polovnu i za koliko para?
Ako neko ima kakvu informaciju?

imam ja za prodat za detalje na PM
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi imamo doma sipovog silokombajna VIHAR 80 E.
Sa SAME explorerom 95 ujak silira dosta brzo 4-5 radna brzina, idi ko bog i ne štopa se.

Jedino kad se dolje nož koji sječe zatupi onda se velika trava počne štopati.

Jesenos smo nasilirali 40-tak prikolica i onda se je razletel. Osovina se počela pigati pod velikim opterečenjima pa je onaj veliki vrtulj na kojem je 12 noževa zapel za odsel (protunož) i pokidalo se sve do bola!
Katastrofa!!!!!!!!!!!!!
Budem vam stavil slike dok ga poslikam kaj bute vidli sranje koje se desilo.

Mi smo znali s njime posilirati oko 150-170 prikolica godišnje i ti bez ijedne greške. Nabrusi i vozi!!!! :mrgreen:

Evo jedan polomljeni dio. gornji poklopac noževa.
Obrisan neispravan link.

Ostale nisam slikal, ali budem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh