• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

B

Branimir 105 s

Guest
bogec kaže:
Bobo kaže:
Branimir 105 s kaže:
Bogec, care pa kad ti spavaš :?: :?:

Nisi jedini koji se to pita ;)

ja sam nočna ptica :shock: moje oko uvjek budno pazi na vas :mrgreen: :mrgreen:

ujutro se dižem u pol 5, il 5 kak kad, u štali do 9, onda ostali poslovi na polju il nekaj drugo, u 6 popodne opet u štalu do 9 il 10, pa na forum, pa u štalu.............jako malo spavam, napravim ja sav posao al najgorje mi se diči iz kreveta u jutro, joj da mi je samo 5 minuta još :!:
inače ima to več pola godine, čekam veterinara i sjedim na stepenicama vani, i ja zaspo :shock: veterinar došao obavio sa starim, svi se razišli a ja kad sam se probudio čekam i dalje veterinara :shock: nekad i tak spavam, čak me nije žuljao beton :mrgreen:

branimir kolko imaš krava :?: nadam se da buš aktivni član, a eto ti si na jednim bregima a ja na drugim bregima (bilogora)

Trenutno imam 13 krava, 6 junica, 3 bika i ostalo je telad sveukupno 32 komada uskoro planiram proširenje, prekosutra kreću radovi na novoj lauf štali za 54 komada. NAstojat ću biti aktivan član, al za komp imam vremena samo navečer, a pred tim vragom vrijeme užasno brzo leti. PS; moji Bregi su ti ravni ko stol.
 
K

Karlito

Guest
evo imam i ja pokoju sliku

FeldhackslerFH2220.jpg


DeutzFahrMH.jpg


jel ima ko df sliokombajn il zna kakvi su???

bi mogao traktor 45-60 ks radit s ovakvim :?:

FahrMH70.jpg
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Za ovaj na doljnjoj slici treba ti traktor od 60 ks da bi mogao radit s njim i nosit ga moj rođo je s takvim radio sa imt 560, 542 i 549 ga nisu mogli nosit. Silažu inače radi skroz sitno i odlično reže unutra je hrpa ležajeva i metala pa je zato težak ne kvari se često ali kad se pokvari muka je riješit kvar i kad radiš s njim definitivno se čuje da radiš u krugu najmanje 2 km.
 
H

Helena

Guest
@cika mato ,takav sličan stroj ali sa dodatnim kederom za kukuruz smo bili planirali kupiti ,ali tip traži 16 000 kuna .Kako se s njim rukuje neznam :( ,ako nije tajna koliko si platio taj tvoj stroj .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
to se i meni sviđa, al si vidio i onaj Vicon, isti ja takov, razlika samo u par detalja, u čem je fora, ko je koga prekopiral :scratch :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
ŠANANA kaže:
to se i meni sviđa, al si vidio i onaj Vicon, isti ja takov, razlika samo u par detalja, u čem je fora, ko je koga prekopiral :scratch :scratch
Nije da mi se ovaj stroj sviđa :blackeye
Premalo je to sve skupa za 2 reda,viš da je za drugi red samo kao taj dodatak,po prospektu ima isti učinak ko i 1-redni,samo kaj s ovim treba ič sporije...Vicon sam isto vidio...
SVe mi nekak miriše da se to radi u istoj tvornici :scratch
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Baš sam u vezi toga pitao čovjeka iz poljo-nove, kaže da je kuhn otkupio vicona i da sad imaju kompletnu ponudu mehanizacije,od obrade tla,zelene linije i sveg ostalog.
Kao što su ti silokombajni, tako npr. sad možeš kupit i balirku, ova DF kao što je bila na sajmu, viconovu, i kunovu, ama baš sve isto, znači i kuhn je sad u grupi kverneland
 
H

Hurlimann86

Guest
Meni se ti dvoredni ne sviđaju ,jer kako i marko kaže imaju kapacitet jednorednog i sporije se mora ič, a primjetio sam da imaju i jako tanak i kratak ror :|
Meni se više sviđa feraboli što ide u stranu i otraga nego ti noviji poput vicona i kuhna več ako pričamo o dvorednim silokombajnima...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Hurlimann86 kaže:
Meni se ti dvoredni ne sviđaju ,jer kako i marko kaže imaju kapacitet jednorednog i sporije se mora ič, a primjetio sam da imaju i jako tanak i kratak ror :|
Meni se više sviđa feraboli što ide u stranu i otraga nego ti noviji poput vicona i kuhna več ako pričamo o dvorednim silokombajnima...

rođo ajd nabaci koju sliku tog ferabolija, i ak znaš neku okvirnu cjenu :!:

el je sa rotorima il redni :?:

nek mario veli kak ide onaj dvoredni vicon kaj imaju u strojom prstenu :!: :!: :!: :!:
 
H

Hurlimann86

Guest
bogec kaže:
Hurlimann86 kaže:
Meni se ti dvoredni ne sviđaju ,jer kako i marko kaže imaju kapacitet jednorednog i sporije se mora ič, a primjetio sam da imaju i jako tanak i kratak ror :|
Meni se više sviđa feraboli što ide u stranu i otraga nego ti noviji poput vicona i kuhna več ako pričamo o dvorednim silokombajnima...

rođo ajd nabaci koju sliku tog ferabolija, i ak znaš neku okvirnu cjenu :!:

el je sa rotorima il redni :?:

nek mario veli kak ide onaj dvoredni vicon kaj imaju u strojom prstenu :!: :!: :!: :!:
E ja nemam slika , a i ne znam kolko dođe ,ali po viđenom na forumu i kod jednog čovjeka taj silokombajn je puno glomazniji i veči... da se okrenuti pa si možeš i presječi da ne moraš gaziti ,a na njega se da montirat i pick-up za travu takvog barem ima jedan čovjek kod nas i tera ga s mf 130 ks. tero ga je i s hurlijem xb 95 ali je bil pre lagai i dizalo ga, e pa sad kak se kome više sviđa...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam ja original prospekte iz tvornice Feraboli, mislim da su iz 2000.g., al nisam siguran, to je stari uzel u Italiji dok smo mi planirali uzeti takav novi silokombajn, jednoredni :!:
Poslikal sam ih s mobitelom pa vam budem sad postavil slike, inače meni su to do sad najbolji i naljepši, najmasivniji nošeni silokombajni, jedino ja mislim da je problem što kod nema zastupništvo za rt strojeve, da im tek vidite rolobalirke, ma zvjeri :p :p

Jednoredni
i690945_Slika0609.jpg

i690946_Slika0610.jpg


Dvoredni - manji model
i690947_Slika0612.jpg

i690948_Slika0613.jpg


Dvoredni - veči model
i690949_Slika0615.jpg

i690950_Slika0617.jpg

i690951_Slika0618.jpg


Mislim da sad u ponudi imaju i troredne silokombajne, al nisam siguran, nisam odavno posjetio njihovu web stranicu, sad neznam dal uopće radi, morat ću provjeriti :!:

Bogec, jel vidiš na ovim slikama od dvorednih koja se kultura silira, nije kukuruz, aaaaaaa neeeeeee :mrgreen: :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
jeeeeeeeeeeeeee vidim, sirak :D

hmmmm ovaj manji dvoredni je čistam ok na oko, i ne traži jako puno konja

bum pitao u oru kolko dođe silokombajn, jer oni prodaju feraboli
 

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
Helena kaže:
@cika mato ,takav sličan stroj ali sa dodatnim kederom za kukuruz smo bili planirali kupiti ,ali tip traži 16 000 kuna .Kako se s njim rukuje neznam :( ,ako nije tajna koliko si platio taj tvoj stroj .
danas smo isprobali silokombajn biti če i neki filmič pa sama presudi kako radi s tim da još treba malo poštelat stroj jer nije još kko treba saštelan pa ostaje dugačke treve tj sijena jer smo to probali na sijenu platio sam ga 3000 kn
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da oro je zastupnik za fereboli strojeve. moj kum ima omotač i rolobalirku feraboli i silokombajn al ovaj veči dvoredni tu na slikama a i imate ga u temi siliranje kukuruza 2009. kombajni su super a i ostali strojevi nemam riječi malo če biti off al evo feraboli balirke od kuma i tog silokombajna

i692192_Slika021.jpg
i692191_Slika019.jpg
i692190_Slika010.jpg

i692189_P1000584.JPG
i692188_P1000567.JPG
i692187_P1000560.JPG
 
H

Hurlimann86

Guest
cika Mato kaže:
vidim da se silira suncokret čemu se to daje i zašto :scratch :?:
To ti je za krave u silos se mješa zajedno sa kukuruzom i dobiješ malo jaču silažu nego od samog kukuruza.
 

Najnoviji postovi

Na vrh