• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
baš me zanima koliko je ''dobro'' ovako ostavit te bale na strnjak kukuruzovine?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Hurlimann86 kaže:
Meni se ti dvoredni ne sviđaju ,jer kako i marko kaže imaju kapacitet jednorednog i sporije se mora ič, a primjetio sam da imaju i jako tanak i kratak ror :|
Meni se više sviđa feraboli što ide u stranu i otraga nego ti noviji poput vicona i kuhna več ako pričamo o dvorednim silokombajnima...

Imaju isti kapacitet, ali je velika prednost na manjim njivama- pol manje okretanja.

BOGEC
Dobro se ponaša kombajn, sad je neki kvar u pitanju, mast pojela zupčanike :lol: :lol:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
Hurlimann86 kaže:
Meni se ti dvoredni ne sviđaju ,jer kako i marko kaže imaju kapacitet jednorednog i sporije se mora ič, a primjetio sam da imaju i jako tanak i kratak ror :|
Meni se više sviđa feraboli što ide u stranu i otraga nego ti noviji poput vicona i kuhna več ako pričamo o dvorednim silokombajnima...

Imaju isti kapacitet, ali je velika prednost na manjim njivama- pol manje okretanja.

BOGEC
Dobro se ponaša kombajn, sad je neki kvar u pitanju, mast pojela zupčanike :lol: :lol:


a zooooooooooooooo :roll:

oče to tak bit :roll: i kod mene isto, nije nitko nagal za uzet mazalicu u ruke, ma ni ništa drugo :roll:

za sad moj petinger stoji (nekad malo u zaradu), a meni silira mengele mamut

a ja se tandrljam po silosu gore dolje
gore
dolje
gore
dolje
.........
.........

gore
dolje

e sad bi več valjala piva jer udara sparevina :roll:
 
S

sstefino

Guest
poštovani,

trebam silo kombajn za kukuruz ali da na hederu ima lance za privlačenje kao što ima berač kukuruza, ako tako nešto postoji molim da netko napiše model.

treba mi za neku preradu,

ako ima netko može i neispravan
 
Z

zoran

Guest
to ti imaju uglavnom stariji modeli claas, mengele...za brojeve modela točno ne znam
 
M

Massey4455

Guest
na ovoj slici gore je pravi stroj al negdi košta ko suho zlato.
dal to opće postoji u hrvatskoj.

evo imam ja jednu sliku od claasa jaguara 870 6 redova što je nama siliral....
nije baš neka slikala nešt se vidi:

f3ea25eb.jpg
 
T

tomonh

Guest
Onaj silokombajn NH FR9040 kaj je zapljenila banka najvjerojatnije bude kupil jedan poznanik.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Svaka mu čast,ipak mu je cijena koliko ja znam 168 000€ +PDV !!!
 
T

tomonh

Guest
Ponudil je 120000Eura,tak sam čul jel smo navratili malo past oči,da se dosta spustit,ja sam traktor spustil sa 86000 na 60000.
Stroj je ko nov,skinul manje od 100ha silaže...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da ne otavram novu temu sad.
da li ima 2 redni silokombaj mengele da se kapči na traktor. ja sam zainteresiran za takav kombaj ali da je mengele
 
V

vedo

Guest
Kod nas jedan čovjek ima POTTINGER-ov silokombajn i zasad gaa dobro služi.Inače silira sa Ursusom C-360 :D
 
T

tomonh

Guest
silokombajn

Dal ste čuli dali ima neki silokombajn šampion kaj ga traktor nosi
 
T

tomonh

Guest
Re: silokombajn

Dal znaš kolko košta i dal ima drobilicu za zrno i kakav stroj ga treba tjerat
 
A

agrarac

Guest
Re: silokombajn

neznam za cijene i podatke o njemu,al pogledaj na youtube,pa sam procjeni dal ti nekaj takvoga odgovara....

mislim da nošene verzije na traktoru idu na neka 3 reda,al im je i cijena sigurno paprena u odnosu na obične silokombajne
 

Najnoviji postovi

Na vrh