• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SILOKOMBAJN

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
silaža ti je mljevena smjesa stabljike kukuruza i zrna kukuruza, to ti ide silokombajn i cijeli red do dna reže i melje i onda se ta smljevena smjesa daje kravama i ostaloj živini
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a to mi ne treba, ja bi samo zrno čisto zrno kao kombajn šta napravi a ostalo može ostat i na njive :))
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ako nema kod tebe kombajn za zrno onda tebi treba vučeni berač nešto kao sip tornado ili zmaj, oni ti beru klip kukuruza koji ti kasnije ako je berač dobar pa očisti komušinu samo trebaš okrunit
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ima kombaj za pšenicu, al vidim da za kukuruz ljudi isto tak s nekim prikljucima na traktor ga beru, al to ih pobere klase il nešto pa poslije ručne drobe il tak nesto koliko sam skuzio

toma mozda si napisao bas to al problem je ča su meni te hrvatske riječi nepoznanica u vezi toga, kužim hrvatsko ča se govori svakodnevno nisam glup al ovakve hrvatkse riječi nikako da skontam :(
:D
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a nema problema samo reci, nerazumiješ seljačke riječi isto kao ja neke službene nema veze objasnit ću ja, imaš ovakav berač koji ti bere samo onaj klip kukuruza i ako je dobar berač on ondah skine ono lišće sa kukuruza


i onda ti kad berač pobere ostane ovo


i ako oćeš samo čisto zrno onda se mož to runit na ruke ili na stroj koji se zove krunjač i onda ti ostaje zrno kukuruza i oni štapi u sredini. zrno daješ kome već trebaš a stape ili baciš ili ložiš peć sa njima kao neki

ali ako kukuruza nemaš puno to se sve može odradit na ruke i pobrat i očistit
ako te još što zanima samo pitaj
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
thx, sada znam malo više :))

nego ča bin upisa u njuškalo da mi izbaci te berače?
a da ti sad ja postavim par pitanje:
1. imas li traktor( koja marka)
2. koliko bi imao kukuruza za branje(koliko planiras posijat)
3. koju stoku imas( krave,ovce ,koze...)
4. jel planiras raditi usluzno ( drugim osobama za novac)
i jedan prijedlog sjedi i procitaj teme o branju kukuruza, zetva psenice i sve ce ti biti jasnije
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
1. nemam... svakako do jeseni bi ga trebao imati neki tak od 90ks carraro agriplus 85 il slicno (bio dogovoren jedan carraro 85ks za 18000e (keš) al nakraju nesto je zapelo kod njega, uglavnom mogu uzet kredit sutra al čekam da naletim na koji dobar stroj
2.ovo godine posijana pšenica na 2h, sada čekam da mi razore još 2h za jesen pa tako da bi sljeđeće išla pšenica na ovih novih 2h a tamo 1h ječma 1h kukuruza
za 3. godinu planiram povaditi panjeve na njivi koja je bila aktualna prije 30godina i tamo je jos 2h lijepe ravne njive, mislim to su bile 3 njive od mojeg nonote koje je on obrađivao prije 30 godina poslije nije nitko ni taknuo ih
3.stoke nemam, sve je to za mljevenje i ljuštenje pa prodaja takvih proizvoda
4.znam sta znaci usluzno :)) ne, jer zbog svog posla ne bi imao bas vremena, mislim imam ga al vjerojatno nebi imao bas kada bi trebalo pa tako da samo za sebe

pročitat ću koji dan, oču al ove mašine su me trenutno zanimale pa sam odg tražio tu
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
1. nemam... svakako do jeseni bi ga trebao imati neki tak od 90ks carraro agriplus 85 il slicno (bio dogovoren jedan carraro 85ks za 18000e (keš) al nakraju nesto je zapelo kod njega, uglavnom mogu uzet kredit sutra al čekam da naletim na koji dobar stroj
2.ovo godine posijana pšenica na 2h, sada čekam da mi razore još 2h za jesen pa tako da bi sljeđeće išla pšenica na ovih novih 2h a tamo 1h ječma 1h kukuruza
za 3. godinu planiram povaditi panjeve na njivi koja je bila aktualna prije 30godina i tamo je jos 2h lijepe ravne njive, mislim to su bile 3 njive od mojeg nonote koje je on obrađivao prije 30 godina poslije nije nitko ni taknuo ih
3.stoke nemam, sve je to za mljevenje i ljuštenje pa prodaja takvih proizvoda
4.znam sta znaci usluzno :)) ne, jer zbog svog posla ne bi imao bas vremena, mislim imam ga al vjerojatno nebi imao bas kada bi trebalo pa tako da samo za sebe

pročitat ću koji dan, oču al ove mašine su me trenutno zanimale pa sam odg tražio tu
kako sam shvatio ti bi kombaj za psenicu i zrno , traktor ces nabavit a pored traktora bi trebo imat jos koji prikljucak ili masinu recimo trobrazni plug, neku rotodrljacu, sijac za psenicu i za kukuruz, berac za kukuruz (eventualno silokombaj ) al da ne idemo vise u off topic od sad mi salji sve sto te zanima na pp meni i i moze svim clanovima(mislim da se nece niko ljutit) pomocemo ti koliko mozemo na forumu imas o svemu i svacemu
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ne ja sam samo pitao malo u vezi toga zanima me to al nisam se još nikad stime susretnu, pa bi vidio dali mi se to isplati uzimat (kada kupim traktor) ... a najviše mrzim nekog molit nešto i čekat ga i onda mi dođe napravi to na brzinu i ja ne budem zadovoljan zato si želim da imam svoje ...

ma čim kupim traktor i ono sve priključke šta mi trebaju za pšenicu, kukuruz i ječam, ja vam postavim slike mašine. i sada smo došli do toga ča ja tražim, taj berač za kukuruz to meni treba... al nema veze da ne idem u off, necu slat pp nikome, pitaj ću ljude kada vidim kog na susjednim njivama i tako
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ne ja sam samo pitao malo u vezi toga zanima me to al nisam se još nikad stime susretnu, pa bi vidio dali mi se to isplati uzimat (kada kupim traktor) ... a najviše mrzim nekog molit nešto i čekat ga i onda mi dođe napravi to na brzinu i ja ne budem zadovoljan zato si želim da imam svoje ...

ma čim kupim traktor i ono sve priključke šta mi trebaju za pšenicu, kukuruz i ječam, ja vam postavim slike mašine. i sada smo došli do toga ča ja tražim, taj berač za kukuruz to meni treba... al nema veze da ne idem u off, necu slat pp nikome, pitaj ću ljude kada vidim kog na susjednim njivama i tako

pa šta si već odusto od JD ,kad si već prešo na carrara
-ne moraš ga molit da ti površi 2 ha pšenice,čovjek ak radi uslužno jedva čeka posao,a ti taj kombaj i berač nećeš otplatiti za 100g, a već si i prije pisao da ne znaš ni voziti traktor,a kak tek misliš raditi kombajom?
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
jh sam gledao starog '90 a ovaj je bio 2007 godiste, pa me zaintrigirao jer je bila full hebeno dobra cijena, al nema veze to...

neznam vozit jer nisam imao prilike vozit, al nisam imao prilike ni prikoličara vozit dok nisam ga dobio u ruke, i šta dođeš do nekog tijesnog mjesta i rečeš aj da probamo, zajebeš nađeš si posla cijeli dan za to izvadit van al nesto si naucio, pa kad padne snijeg i nemaš za vozit lijepo ideš da probaš, opet zezneš opet pola noći izgubiš al se naučiš, pa ga lijepo natovaš s nekom robom koja se ne može razbiti al namjerno pobacas da vidis kako ce se ponasati, pogledaš u retrovizor vidiš izbočenu ceradu al eto opet se naučiš... kupis motor a neznas ga vozit za pola godine letiš stazom i po prvem i po zadnjem i čitav si... ne bojim se ja volana ča god da je za vozit i dok to nebi znao lijepo vozit nebi odustao, i tako da molim lijepo da me ne više u vezi toga niš ne daviš/te... imaju ljudi traktor al neželim ih pitati ni djir ni ništa, daj mi novog jd i upustva njegova i ja ću ga znati sasvim solidno voziti i u najviše strmno ću ići orati snjim i dok ne napravim kako treba necu ni odustat...

neznam ke nauka mora biti znati traktor voziti,



ča se tiče moliti, recimo meni treba oranje danas a on danas ore nekom drugom i nemože do pon, a sutra padne dan i ja se mogu hebat... pa 3 čovjeka sam zvao da mi dođu to orati kada sam imao i svih sam morao čekati i da mi nije susjed s starim zetorom to izoro moga bi se hebati, a zasto je to napravio jer je rekao ako si ti to ne zores danas sutra pas ce kisa, i ja mu kazem kako je i on rece aj samnom pa da to zoremo, cijeli dan je jadan covjek stajao na toj njivi i hebao se s jednim plugom i on to ne radi, radi samo za sebe...

i za kombajn ti dođu kada njima odg, kada ima još nekog do tebe a tada sam ja recimo u italiji il nesto i ča onda? i telefona koliko sam potrošio na te ča oru i doslovno molia ih da dođu...


pa znam da neću ga otplatit, zato sam toliko u nedoumici i zato toliko gnjavim i računam si svaki dan, najlakše bi mi bilo da samo drugom sve plaćam i to je to, i barem 10-30g bi bio u plusu nego ako idem nesto kupovati al NEŽELIM NIKOG DA MORAM ZVATI I NJEMU SE PRILAGOĐAVATI KAKO NJEMU PAŠE jer jednostavno oću da se zore onaj dan kada se vidi da je najbolje orati... bio sam u banci i na moju i bratovu plaću >6000kn (svaki) dali bi nam kredit od 150 000kn gotovinski i možda bi se našlo i još kojih 50 - 70 000 i tako da kupit ćemo traktor i sve priključke i to orati pa makar sve tuča potukla... al eto on dao da ja nađem traktor i priključke i RADIM SI KALKULACIJU NEKU, i da zanimaju me cijene novog JH i novog zmaja za kukuruz i novog claasa kombajn sve me to zanima makar nikad neću to kupit, i eto neću više ništa tu pisati jer vi ste svi već u tome pa si ne pišete takva pitanja koja vas iritiraju


ovaj vikend idem u viroviticu gledat neki traktor i tako, samo ću vam staviti slike kada kupim a do tada neću više da gnjavim, pročitao ću tekstove tu kada nađem vremena, makar o traktorima ja mislim da sam pročitao sve o tim malo renomiranijim markama sta tu pise...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nemožeš dobiti novoga jd - to se mora zaraditi:D
-nisam ti gore napiso za molbe oranja itd.,nego usluge kombajniranja
-traktor si svakako kupi
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
sve je to isto, sve se to plaća i čeka ko lik ima posla na drugem kraju nemože doć do tebe...
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
samo kupi ja te podržavam, jer sam skoro iz istih razloga to kupio još mi fali silo kombajn
 

boro001

Novi član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
9
pottinger mex 3

¸Imam na ponudi ovaj silokombaj pa me zanima dali ima tko kakva iskusta i kakvi su u radu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Dobar je samo zavisi u kakvom je stanju. Kakav traktor imaš? Za ovaj kombajn mislim da ti treba barem 100 KS.
 

boro001

Novi član
Tu od
22 Velj 2012
Poruka
9
Dobar je samo zavisi u kakvom je stanju. Kakav traktor imaš? Za ovaj kombajn mislim da ti treba barem 100 KS.

Imam hurlimana Xb max 100. Neznam budem ga isao pogledat. Ja imsa sipa silo 80d a ovag sam naso covjek bi mjenjao za manjega. Sip mi bas ne sjecka dobro. A i ove godine planiram posijati nesto sirka pa bi uzeo nesto drugo sto pbolje radi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Imam hurlimana Xb max 100. Neznam budem ga isao pogledat. Ja imsa sipa silo 80d a ovag sam naso covjek bi mjenjao za manjega. Sip mi bas ne sjecka dobro. A i ove godine planiram posijati nesto sirka pa bi uzeo nesto drugo sto pbolje radi.

Koliko je redni 1 ili 2?

Na 2 reda je XB max onak više slab nego taman..
 

Najnoviji postovi

Na vrh