• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Širina redova

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
zanima mi koju širinu redova preporučate. Kombinat mi uvjetuje minimalno 2metra a ja sam mislio 1.85m.
Što vi mislite o širini. Mislim da se nevaram da je mistral 1.36m širok
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Tih te 15cm nebu pokopalo. Ja bi išel na 2m.
Traktor je uzak, no prikolice sigurno budu šire, pa je ako nikaj drugo, zbog njih dobro imati mjesta. IMHO
 
B

bajki

Guest
2 m, nikako 1,85. Moj vinograd je na 2 m i za TV 830 koji je 1,2 m širok, to je odlična širina.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Nebih ti preporučio ispod 2 metra jer nije to samo radi traktora,atomizer npr.400 litara je (bar moj)120 cm i kad se loza razraste mora imati mjesta da se formira mlaz jer ako je jako blizu loza do mlaznice nebude dobro pošpricano bez obzira na ventilator,uzmi u obzir i da loza na svaku stranu minimum 15 cm se razraste i ako ti je traktor 140 a red 185 znaći ostane ti 7,5 cm sa svake strane a to je premalo za manevarski prostor!Još ako malo visi teren samo malo,već će ti kabina zapinjati u lozu .Ako ćeš nekada npr.uzeti međurednu frezu ili rotodrljača i ona mora imati prostora za rad !ako te zanima još šta javi na p.m.slobodno dođeš i vidjeti k meni kako je to kod mene jer mi je isto traktor 140 a rer 2 m pa da vidiš koliko imaš prostora da se nebi poslije po glavi lupao a bit će onda kasno!
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Trenutno nemam niti jednu sliku ali dok ću bit u vinogradu sa traktorom uslikat ću pa stavim,a otkuda si ti?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Swizach sorry šta dugo čekaš nisam stigao prije poslati slike evo ih sad ako ćeš moći što vidjeti iz njih,ja baš ovih dana zaorao stajski i umjetni i mogu ti reći da je za oranje minimum 2 metra red zato dobro razmisli prije sadnje ili dodji vidjet k meni ako ćeš ići na ovu stranu lakše je kad vidiš uživo nego na slikama ako hoćeš pošaljem ti broj moba na p.m.pa ako ideš za Zagreb svratiš nije daleko!


Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Ej vinogradar gledam ove fotke i cini mi se da su ti redovi malo previsoko. Koliko imas od zemlje do vrha stupa?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
visina stupova je 2 m iznad zamlje ali je gornja žica na 180 cm slikano je uzbrdo pa malo izgleda visoko
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
uuuu zar to nije veliko....tj visoko...ja planiram svoje na 1.60 vrh stupa a ovaj stari nasdai (od 4 i 9godina) su mi na 1.7m..to mi je visokoo
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
ovisi na kojoj ti je visini formiran trs,kod mene je na 80 cm,a trebalo bi biti oko 1 m lisne mase a neznam zašto misliš da je visoko?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Pa dosta j eteko za raditi kada je visoko...a to je nizi trs...skuplja vise secera...ja cu ti sada formirati ova nova 2 hektara na ukupnu visinu od 160cm a visina trsa na 40 cm
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Meni je to prenisko na 40cm i zbog rezanja i berbe sve moraš raditi skoro pa na koljenima a i recimo na škrletu koji ja imam veliki su grozdovi tako da ako mi je lucanj na 40 cm pa grozd će mi biti skoro pa na zemlji.
 
M

maksica6

Guest
Ja imam isto oko 500chv vinograda sirine oko 250 ,do 300 cm,sardone i pinot, sadeno na 80 cm trs od trsa ,betonski stupovi i natkrito sa mrezom protiv tuce,i da cijepove sam sadio u kanale koje mi je rovokopac iskopao .Znaci u jesen je sve izrigolano te u proljece pofrezano i poravnano zatim iskopani kanali u koje je isao gnoj i sadenje cijepova na 80 cm jedan od dugog.U vinogradu imam i klijet ukopanu 3 m u lapor,zidana o kamena 60 cm debljine zida ,zatim su na zid stavljene grede ( 100 g stare) i slozeni je tavanski prostor isto od jedne stare hrastove kuce 186 godina stare.#

I zaboravio sam reci da mi otac sprica vinograd sa FOLICUR M, kpujem ga u Njemackoj ,cini mi se da je do prosle godine bio u prodaji u Njemackoj,sad jos nisam pitao kakva je zamijena za taj preparat jer je bio zbilja dobar.
 
H

Hus

Guest
Pozdrav,
da ne otvaram novu temu ovdje cu se samo nadovezati.

Imam vinograd sa sirinom reda 140cm na najuzim mjestima. Mali je vinograd tak da smo do sada sve radili rucno, ali zbog ostalih stvari bi kupili traktor. E sad, ja bi htio nekak da to bude mali vinogradarac pa da se i u vinogradu iskoristi. Gledam postove i slike pa si mislim oce neki mini mini od 110, 120cm opce moc radit u mom vinogradu i sto bi preporucili za tako nesto.

Hvala!
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,562
Hus kaže:
Pozdrav,
da ne otvaram novu temu ovdje cu se samo nadovezati.

Imam vinograd sa sirinom reda 140cm na najuzim mjestima. Mali je vinograd tak da smo do sada sve radili rucno, ali zbog ostalih stvari bi kupili traktor. E sad, ja bi htio nekak da to bude mali vinogradarac pa da se i u vinogradu iskoristi. Gledam postove i slike pa si mislim oce neki mini mini od 110, 120cm opce moc radit u mom vinogradu i sto bi preporucili za tako nesto.

Hvala!

u bemti al su uski redovi...vidio sam da ima nekih goldonija koji su siroki samo 95cm...mozda bi oni mogli....
 
Na vrh