• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SJENAŽA (travna silaža)

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Ma svi smo u istoj situaciji s vremenom, ja pratim prognozu svakih par sati na mobu. I to 3 različite prognoze. Došlo je vrijeme da seljak mora biti i prognostičar jer ako ćemo čekati 10 dana sunca da se krene u polje...
Možda ti se bale ne slegnu jako baš zbog toga što je ljulj star i suh u suprotnom bi se spljoštile samo tako.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ni ja jos nisam poceo da kosim, svaki dana bude po jedan pljusak a za senazu ne valka kad prestara
 

traktorfan

Novi član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
15
Pozdrav,

i kod nas, u Sloveniji se radilo ovih dana. Pravili smo silažu od lucerke i trave. Bilo je puno materiala, a hvala bogu i lijepo vrijeme.
Pokosili smo nešto više od 14 hektara, ali za razliku od lani, nije sve išlo u silos, nešto se moralo i balirati.

Evo još koju sliku;
2014-05-06-163456.jpg


2014-05-19-101722.jpg


2014-05-19-131855.jpg


2014-05-21-101021.jpg


2014-05-20-093101.jpg


2014-05-20-103524.jpg


2014-05-20-153713.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Opaaa....

Vidim svašta interesantno :)

Kak ide s dve kose, koliki je ukupni zahvat??

Imaš kakvih slika duplih vilica, tvoje su ili posuđene??


Kakve to imaš prednje poluge, idu kugle unutra??
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Eto primjer onima koji govore da PH ne treba na traktorima. Super iskorišten traktor, ušteda i na vremenu i na gorivu.
Čekamo odgovore na pitanja koja je postavio ŠANANA...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
S dvije ide OK, na manjim travama 2-ga transportna, na većim 5-ta radna, Zahvat je 4,25m.
Vilice su moje, kupljene prije 2 tjedna. Za sad nemam više slika, budem ih poslikao.
Prednje poluge su ko tvoje, samo oni klinovi su vani, segeri unutra mi ne drže di su one opruge pa sam izvadio opruge, probušio klinove i stavio preklopne zatike manje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači ide to s dvije kose...ako uspijemo uzeli bi DF prednju kosilicu zahvata 210 cm, pa da se proba, ta bi mu taman trag pokrivala.

Učinilo mi se na jednoj slici koda su ti poluge dolje jajčaste pa da se kugle umetaju u njih, tak ima kolega na SILVERU 105, ovo je sve ostalo isto, al ako veliš da su obične, onda jesu :)

Ajde čim prije poslikaj vilice i stavi ih u odgovarajuču temu, u izradi sam jednih duplih :)
Ako sam dobro primjetio obične su fiksne, koja cijena??


Evo videa od pravljenja sjenaže ljulja...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Qb9zX4fOpe0[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=9x1NvH0Axwg[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobra bude i 210 ali skroz na knap... Ide dobro, za sad je kosa u redu, još moram samo tekuće masti nalijat u nju.

Da obične fiksne, samo moram malo doradit donje kopčanje zbog brzog kopčanja, previsoko su rupe za klinove, a i gornja poteznica mi preduga, ne mogu ju više skratit tako da ću dolje još paralelno s flahovima da di su klinovi povarit iste da dobjem na mjestu za poluge donje i da mi bude dosta duga gornja poteznica. Inače sad malo vise vilice prema dole...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Trebao si još prednji utovarivač staviti i onda s njim još jednu balu..hehe, šalim se malo.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Moze li mi neko reci ko radi samoutovarnom koliko treba samoutovarnih od 20m3 da napuni silos 1 x 3,5 x 8m?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Taj tvoj silos je kapaciteta 28 kubika...
Znaci ovisi ti kolko ce bit pune prikolice,kolko ces nagazit....
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ne znam kako da racunam, mislio sam da pokosim oko 80ari livadske trave, tu ima svega, kada baliram izadje oko 150 malih bala od 15kg, sad bi ovo trebalo stati u moj silos ili bude puno ili malo, ne znam..
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
vidim da skoro svi omatate bale odma tamo gdje su balirane pa ih onda transportirate. da li ostanu bale dobre, odnosno da li se probuše gdje? ja sam planirao da baliram, vozim bale na mjesto gdje će stajati i onda ih tamo omatam
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja omatam doma vozim po 8 bala na prikolici pa mi brže nego nositi po jednu , ako je blizu onda omatan gdje su balirane .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ovisi ti dali ćeš te bale ostavit na polju ili vozit doma,dali ti to polje je udaljeno 500m ili 5 kilometara od kuće.Neko ko ima utovarivač tovari na prikolicu i vozi doma neomotane pa doma omotava ako ima prostora jer za omotavanje je potrebno dosta prostora da ti možeš radit kak Bog zapovjeda da nemoraš pazit. Uvjek si gledaš dali imaš ravno polje tj. tamo gdje ćeš omotavat da se ti bala previše nekotura niz brijeg da se neprobode.Ko nema utovarivač vozi jednu po jednu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Netreba utovarivač napravil sam prikolicu od SIP-ove trojke kaj je niska i i de dva reda po 4 bale može se diči sa vilicama ako vozim 16 tad treba viličar ili utovarivač ali toliko mogu vozit samo suhih a omotat mogu i na nizbrdici jer polako pustim balu omotač je sistem leptir .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dobro je narezana sjenaža,na sitnoma kak je i red :(clap):

Samo zašto je tako neravnomjerno izuzimaš van??
Ne kvari se ništa?
 

Najnoviji postovi

Na vrh