• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
moje je mišljenje da je prerano pošto neki misle da moraju prvi posijat kao da siju 500ha a što se tiče da moramo raditi s tim se slažem ali za sve postoji neki optimalni rok od do tako da iduče godine nemojte se iznenadit ako neko posije 15. 3.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Koliko sam malo čitao o ranoj sjetvi i nije tako loše ako je neko posijao, pogotovo ko je to radio i malo se informirao. Piše da temperatura tla ne smije biti manje od 6, a koliko sam ja pratio ovaj mjesec nije ni jednom bila ni blizu ispod 6. Tako da ne bi solio pamet struci ko ovi u mome kraju da se ne smije sijat prije Jurjeva. Ako je toliko loše ne kužim zašto mi je izašao sav krumpir, a ima temp. nicanja ko i kukuruz. Prije vidim problem u kasnom mrazu kad je kukuruz več u osmom listu.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Danas pricam s covjekom iz Vrbovecke Dubrave veli sijao je kuruzu 24.3. ja osta paff... Kaze vide se redovi...

Ja 31.3 sijo i također se fino vide redovi..
Kad je mraz prošo,kukuruz izvirio van i zalila ga dobra kiša :prayer:
Lani smo sijali 10.4. i sve super bilo..
nema tu puno oklijevanja...neće zrnu ništa bit pod zemljom...a vidi sad.tko nije sijo kod nas, načekat će se 5-10 dana dok bude mogo u njivu . kiša pada već dobra dva dana...a naši kukuruzi već dobro ponikli
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kod nas vlage ima, kiša ne pada
tako da nam ne stvara probleme i ovaj tjedan će bit pripremljeno,
a posijano ćemo vidjet jer je stari pošpricao travu na polju sa cidokorom pa moramo pričekat.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Rastepli smo 15-15-15 + Urea = 400 kg/kj i u subotu sjetva.

400 kg po jutru:supris: šta to nije malo previše, ja toliko bacim na 1 hektar i kasnije prihrana preko lista i kuruzi ko more.
neće ti kuruz bit bolji ako baciš što više gnijiva, on vuče koliko može a ostatak ode u podzemne vode znači bacaš novce i zagađuješ okolinu:idea:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Kad sam to pitao starog on je
rekao: "pa ima se", i onda sam
ja nadodao: "može se ha?"
:D
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Svi pišeta da sijete kukuruz a gdje su dokazi :scratch:scratch
nabacite koju sličicu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
400 kg po jutru:supris: šta to nije malo previše, ja toliko bacim na 1 hektar i kasnije prihrana preko lista i kuruzi ko more.
neće ti kuruz bit bolji ako baciš što više gnijiva, on vuče koliko može a ostatak ode u podzemne vode znači bacaš novce i zagađuješ okolinu:idea:

nije po jutru,on piše po kj.1000 puta više površine ili???
 
B

Bobo

Guest
Sjetva KUKURUZA 2012.-2013.

Slovo "k" u kj oznacava katastarsko jutro, sto je jedno te isto sto i obicno jutro, sto znaci 5754.64 m2
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
DSC00813.jpg

DSC00815-1.jpg


toliko od danas slika...sijal se je LG 3475 ...
 
M

Miško 007

Guest
što velite o dekalbu 5276 branje u klipu ili pionir y 12
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
400 kg po jutru:supris: šta to nije malo previše, ja toliko bacim na 1 hektar i kasnije prihrana preko lista i kuruzi ko more.
Neće ti kuruz bit bolji ako baciš što više gnijiva, on vuče koliko može a ostatak ode u podzemne vode znači bacaš novce i zagađuješ okolinu:idea:

nije previse možda nije ni dovoljno ali to ovisi o analizi tla i omjeru 15, i ureje
već sam pisao da gnojidba je uvjek zasnovana prema financiskoj mogučnosti a prema na potrebama
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
25zm1cn.jpg

probaj se u ovom stroju vozit 1dan:butthead:

jzfbt0.jpg
lumax odradio

2m46p38.jpg
djelatnik savjetodavne službe potvrdio da je malo ranija sjetva bila uspješna i da priredimo ROAD TRAIN
24v19co.jpg

ako ne bi bilo leda
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh