• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Pošto vidim da imaš sijačicu kakvu sam ja kupio i prvi puta ove godine budem radio s njome, jel mi možeš reći na kojem broju mora biti ona ručica na kutiji od gnojiva da baca negdje 100-150 kg gnoja na ral?

Jučer posijan pioneer p85 na 12 duluma, kakvu energiju nicanja ima pioneer njega nisam do sad sijo
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako ti je ko spreman platit 250kn po jutru primi se posla i budi sretan, sijanje je daleko najlaksi novac. Ja sam do lani placao... Kod nas cijena sijanja nema sanse da ide preko 200 kunića, samo moze bit niza.

Nisam bio siguran dali sam čuo da je 200 ili 400kn po jutru,e sad vidim koje vi cijene imate pa sam zaključio da bi mogli iči i po 250kn po jutru jer je i gorivo otišlo gore. No bio sam sad kod šogora i reko mu kako se kreču cijene kod vas pa je reko da če za početak iči po 200kn da navuče mušterije ako če ko htjet da mu sije pa onda za godinu ili dvije dignut cijenu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene sjetva 120kn bila prošle godine, ove neznam koliko je......
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
kod mene 140kn s gnojivom,a bez gnojiva 110,

Nije mi jasna ta razlika sa gnojivom i bez gnojiva?

Ide se istom brzinom,isti obrtaji motora a zašto je cijena veča?
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
Nije mi jasna ta razlika sa gnojivom i bez gnojiva?

Ide se istom brzinom,isti obrtaji motora a zašto je cijena veča?


e nebih znao,jer ne vršim te usluge,a tako ovdje kod mene svi koji siju,s gnojivom je veća cijena nego bez njega
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
možda zato što je sporije s gnojivom ako siješ veće površine, na tabli odeš gore dolje i sipaš gnojivo
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Nije mi jasna ta razlika sa gnojivom i bez gnojiva?

Ide se istom brzinom,isti obrtaji motora a zašto je cijena veča?

Marko, a cijena sijačice s deponatorima, a i više dijelova se troši pa vrijeme nasipanja umjetnoga lako je stavit u svaku bateriju po dve vrečke kuruze i piči nekih 8000 čhv
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
auuu jeste skupi...kod nas sa ili bez gnojiva oko 5 eura.a mi nemamo plavi dizel.lažem imamo ga ali košta oko 1,30 eur/lit.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
trebao bih misljenje o pioneer hibridu FAO 390 PR37H24 najvise me zanima na koji se razmak sije taj hibrid i kako ste zadovoljni vi koji ste ga sijali proslih godina?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
trebao bih misljenje o pioneer hibridu FAO 390 PR37H24 najvise me zanima na koji se razmak sije taj hibrid i kako ste zadovoljni vi koji ste ga sijali proslih godina?
moje iskustvo iz godine kad je bilo dosta vlage, na gotovo svakom klipu vrh je bio crn i istrunio, kvaliteta je bila jako loša za razliku od količine koja je bila dobra.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Sijem redovito h-24 ,prinos dobar , kvaliteta dobra sijat 17-20 zavisno od gnojidbe .Na jednoj prezentaciji sjemenske kuče gospođica agronomka je rekla da grupa 300 nemože veličinom klipa nadoknaditi lošiji sklop .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
evo kod mene napokon pade nešto kiše :prayer: sad će i ovdje krenuti sjetva :gitarist:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
evo kod mene napokon pade nešto kiše :prayer: sad će i ovdje krenuti sjetva :gitarist:
kod mene ne prestaje padat nije niko posijo do sad kisa zadnjih 15 dana a javljaju i poslije 1 maja
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
kod mene su sijali neki 4.4. što vi mislite o tome dali je malo prerano i do danas večinom kišovito
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nisam ekspert ali meni je ovo sve rano zemlja je dosta hladna kak to bude ispalo neznam..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Danas pricam s covjekom iz Vrbovecke Dubrave veli sijao je kuruzu 24.3. ja osta paff... Kaze vide se redovi... Mojima ce sutra bit tjedan dana a od sutra nastavljamo ostalo. Mislim da to nije nista rano i da se nema sto cekat nego radit!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas prolazio pored đakova, kukuruz ima 2 lista......na jednoj njivi
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh