• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Tako nekako, dosta je rano a sije se naveliko. Ja sam odradio oko 17 rali i sad pauza par dana pa idemo dalje. U selu se zezaju da cu morati kupit agrilnu foliju a jedan iz drugog sela je sijao 2.4. i njegov kukuruz samo sto nije vani, ako zahladi nebu dobro. Ja se divim slavoncima koji su sijali jos koncem treceg mjeseca.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Biče sve dobro ako zrno ne istrune jer zemlja ima sad dosta vlage ali je hladna unutra gledal sam danas i u toj temperaturi mislim da nije dobro za klicu
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Temperatura tla bi trebala biti 7-8 stupnjeva sto je trenutno mozda i vise samo da neudari kakvi mraz u nicanju...
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
lumaks je dosta fleksibilan ne žurit s njim, pripazi na ponik trave


Znaći bolje sačekati da korov nikne i onda udri?
A nema mi druge jer kiša šamara skoro svaki dan, počeo sam se i ja bojati da mi nebi strunulo zrno od velike vlage i hladnoće:(
Hvala ti na savijetu i pozdrav!:partyman:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Forumaši kako se kreče cijena sijanja kukuruza da se ide nekome uslužno sijati.Danas je dobio šogor ponudu da ide uslužno ali neznamo kolika je cijena pa ako ko zna kako se kreče cijena.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kod nas je 10 KM po dulumu ako ide bez đubriva, ako ide i đubrivo u sijačicu onda je još skuplje.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
13 KM - fiksno s sjemenom i đubrivom...jedino ko ima bar 3-4 hektara onda može se naći i po 10 KM.

Od prilike 500 kuna na hektar....
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Forumaši kako se kreče cijena sijanja kukuruza da se ide nekome uslužno sijati.Danas je dobio šogor ponudu da ide uslužno ali neznamo kolika je cijena pa ako ko zna kako se kreče cijena.

U mom kraju je cijena bit 336kn/ha..

Mada kako mi se čini ove god bude malo skuplje,oko 420kn/ha..
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
zna li iko na zemun polje sjemenu na vrecici sta znace ili zbog cega su tu oni brojevi od 1 do 10 na vrecici napicani kao cantimetri su razmaka, pa sta oni traze tu
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ja sam nešt načuo da je kod nas,sad dali je 200kn ili 400kn neznam pa zato pitam. 200kn mi se čini malo a 400kn je več onak dosta za jedno jutro. Pa pitam vas kako se kreče da znamo si zaračunat cjenu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gledam sad ove cijene kaj tu pišete...ja sam lani sijal po 130-150 kn jutro...ove godine nema ispod 200 kn po jutru.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Gledam sad ove cijene kaj tu pišete...ja sam lani sijal po 130-150 kn jutro...ove godine nema ispod 200 kn po jutru.

E bas sam htio reci, kod nas je lani cijena bila 160kn po jutru a ove godine kak cujem ide se od 180 do 200kn. Jbga nafta ode kunu a mestri dignu 20!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E bas sam htio reci, kod nas je lani cijena bila 160kn po jutru a ove godine kak cujem ide se od 180 do 200kn. Jbga nafta ode kunu a mestri dignu 20!

Eh...budemo se sastali sad jednu večer malo mi koji sijemo uslužno pa se bude vidlo koja bude neka okvirna cijena...ja bum ove godine jako malo uslužno sijal.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
E bas sam htio reci, kod nas je lani cijena bila 160kn po jutru a ove godine kak cujem ide se od 180 do 200kn. Jbga nafta ode kunu a mestri dignu 20!
Sjetva kukuruza mi se čini kao najjeftiniji posao.

U mom kraju je sve manje i manje ussluga nažalost,pa onda još i dizat cijenu nešto previše mi nema nekog smisla..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
HM,znači mogli bi onda sijati po oko 250kn po jutru,jer KIĆO i ŠANANA vi ste tu iz moga kraja iz Bilogore pa ću se malo ravnati na odnosu sa vama.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
zna li iko na zemun polje sjemenu na vrecici sta znace ili zbog cega su tu oni brojevi od 1 do 10 na vrecici napicani kao cantimetri su razmaka, pa sta oni traze tu
to ti je da se vrecice ne bi mogle otpakovati tj. da ne bi neko mogao zamijeniti sadrzaj vrecice mora biti 10 crta ako nema 10 onda je neko diro
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
HM,znači mogli bi onda sijati po oko 250kn po jutru,jer KIĆO i ŠANANA vi ste tu iz moga kraja iz Bilogore pa ću se malo ravnati na odnosu sa vama.

Ako ti je ko spreman platit 250kn po jutru primi se posla i budi sretan, sijanje je daleko najlaksi novac. Ja sam do lani placao... Kod nas cijena sijanja nema sanse da ide preko 200 kunića, samo moze bit niza.
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Forumaši kako se kreče cijena sijanja kukuruza da se ide nekome uslužno sijati.Danas je dobio šogor ponudu da ide uslužno ali neznamo kolika je cijena pa ako ko zna kako se kreče cijena.



Kod mene je satnica 200 kn i to je to, jer problem su male parcele na kojima se puno izgubiš zato većinu uslužnih poslova ugovarmo na satnicu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh