• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
mike, pogrešno objašnjavaš, u sijačici je dovoljno 150 kg/ha 15-ice, a ostalo zatanjurati,mlada biljka je kao dijete, dadeš joj gnojivo uz stabljiku i ona će jako brzo rasti dok ne pojede sve gnojivo, i budući da joj je sve bilo na par cm, nije se trudila razvijat korijen u dubinu i širinu, i kad joj je potrebno za razvoj klipa gnojiva više nema, i slab korijen ne pronalazi niti vlagu, za razliku od gnojiva koje je zatanjurano ili zaorano, te biljka širi korijen prema vlazi i gnojivu koje je udaljeno od stabljike.
pa,dobro je dosta 150kg/h,(al za malo bolji prinos barem250kg/h) i još ak se dene 100kg KAN-a u prihrani...super...i za biljku i za isfinancirat:madmana: ...al samo velim da ak se stavi više da nemre biti greška(provjereno:!:):mrgreen:,za više od toga pod brazdu,ali u zimsku brazdu,(jer sad ići sa tanjuračama...neznam baš...ja to ne delam)...za to je sad kasno...a i sumnjam da to više itko radi s obzirom na opće financijsko stanje i same cijene gnojiva:madmana::madmana::madmana:
P.S.
ovih 500kg/h i više sam mislil uračunato sa ovim pod brazdu...
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tko može financijski a ima za orati ,npr ljuljeve poslje prvog otkosa zaorati 200 kg 15 a 150 kg u sadilicu po hektaru i jedna kultivacija sa max 250 kg kana po h bi bila mila majka:prayer::prayer:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
tko može financijski a ima za orati ,npr ljuljeve poslje prvog otkosa zaorati 200 kg 15 a 150 kg u sadilicu po hektaru i jedna kultivacija sa max 250 kg kana po h bi bila mila majka:prayer::prayer:

pa baš sam to htel i reći hehe...takvih je u današnje vrijeme jako malo:madmana:
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
danas posijano 3/kj,pioner B23. gnojidba 400kg 15-15-15 i 175kg uree po jutru
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam jedan problem sad prije sjetve kukuruza. Na jednom komadu od 3 rali mi se na jednom djelu digla trava, nekakva niska gusta, ali samo na tom jednom dijelu, neznam zašto, al nikako da to iskorijenim, dok je posijano žito koje prskam protiv korova svejedno opet to ponikne (lani sam je imao u pšenici), evo sad opet po zatvorenoj brazdi je poniklo.
Nisam pametan kaj da radim, da samo prođem sa sjetvospremačem i posadim pa da se kasnije u kukuruzi borim s tim, da ju špricam i sa sredstvom za uskolisne i širokolisne, možda ju spržim...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Takvu mi imamo na jednom dijelu jednog polja.
Izgleda kao šaš, mala je i gusta. Nemožemo je spržit, ali evo već dvije
godine zaredom prskamo i pokušavamo je ubit i postupno se smanjuje.
Prve godine je bilo i sa cidokorom, ali ništa od toga, nego eto kroz godine je polako ubijamo.
 

cros

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
45
Jučer se posijalo danas ga je zalilo, destinacija je pala na Bc Pajdaš, htijo sam jutros pošpricat ga lumaksom ali kiša me je predohitrila:(.
Šta kažete vi ima tko iskustva sa lumaksom?
Tražio sam Merlin ali nije ga bilo tako da morat ću lumaksom za koji dan da malo prosuši ili ako ne kad bude kukuruz u trečem listu.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ukoliko se sije na livadu koja je bila pod DTS-om da li je opet potrebno bacati UREU...ili se UREA baca samo da bi se poboljšala razgradnja ostataka kukuruzovine od prošle godine ???
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Jučer se posijalo danas ga je zalilo, destinacija je pala na Bc Pajdaš, htijo sam jutros pošpricat ga lumaksom ali kiša me je predohitrila:(.
Šta kažete vi ima tko iskustva sa lumaksom?
Tražio sam Merlin ali nije ga bilo tako da morat ću lumaksom za koji dan da malo prosuši ili ako ne kad bude kukuruz u trečem listu.
ma nije los u odredjenim kolicinama ja mislim da ide oko 3,5-4 l na ha dobro se pokazo men gdje ne moram 2 pura frcat ,mada ja frcam s radazinom kad vec moram 2 puta jer je zalika izmedju lumaksa i radazina 10 marki pa se nabere
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
e tako,sijetva kukuruza je gotova,posijano skromnih 8 jutara. sijani hibridi su pioner-B23
LG-agrister
KWS-mikado
ossk-617
a sad pripremanje šprice jel planiram tamanit korove prije nicanja kukuruza
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Jučer se posijalo danas ga je zalilo, destinacija je pala na Bc Pajdaš, htijo sam jutros pošpricat ga lumaksom ali kiša me je predohitrila:(.
Šta kažete vi ima tko iskustva sa lumaksom?
Tražio sam Merlin ali nije ga bilo tako da morat ću lumaksom za koji dan da malo prosuši ili ako ne kad bude kukuruz u trečem listu.

lumaks je dosta fleksibilan ne žurit s njim, pripazi na ponik trave
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
majke ti,,meni u preporuci dali,,150kila,na hektar,,a ti stavio 400kg,na jutro,,,,ima se,,moze se,,:prayer::prayer::prayer::weedman:


ma našo vukovarsko 5-15-15 po 362kn/100kg i kupio al još u prvom mj,tako da je je to jedini razlog a i nikad nisam išo s vukovarskim pa sam malo skeptičan:rolleyess: a vidit ćemo šta če bit
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
fric1993

Super kombinacija za sijanje. Koliko je redova sijačica? Ako ti se da daj malo u temi sijačice opisi ju ili mozes ukratko i tu, koliko kg naprijed stane gnojiva?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
fric1993

Super kombinacija za sijanje. Koliko je redova sijačica? Ako ti se da daj malo u temi sijačice opisi ju ili mozes ukratko i tu, koliko kg naprijed stane gnojiva?

6 redi Majevica...preuređena je ovak pošto nema dozatore za gnoj...stane cijela paleta gnoja...;)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
S obzirio na vremensku prognozu i ovo zahladnjelo vrijeme neznam koliko je dobro ići u tak ranu sjetvu ..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh