• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma to svi kažemo ali onda kad krene, ja ne kultiviram jer nemam s čim, pa di je malo slabija kao samo da joj daš malo gasa pa pljus ureje, malo kana ili slićno pa opet po džepu i ode 1000kn samo tako, a pošto imam zob znam da budem i sa njom tak
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
na zob i ne smiješ dati previše dohrane,jer onda izraste pre visoka i obično bude vjetrova pa ju povalja(ja sam bacio samo kan 200kg/jutru),prošle godine sam šibo i ureu ali joj onda treba duže da sazori
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma to sa zobi znam i tu najviše griješe ljudi kojima treba slama isto kao i zrno, nek joj daš i šaku više ćega ili če poleći ili kasno zri, meni lani bila super a sijana s tavana i sad saam sijo istu s tavana
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi, trebam neke informacije u vezi RANIH sorta kukuruza, FAO grupe 280 - 320

Dal se bolje pokazao BC ili PIONEER ?????
 
H

Hurlimann86

Guest
Ljudi, trebam neke informacije u vezi RANIH sorta kukuruza, FAO grupe 280 - 320

Dal se bolje pokazao BC ili PIONEER ?????

Mi smo sijali obadvoje i Bc i pioneer od Bc-a ima 282,288, 244 i još par hibrida u toj grupi, a kod pionerra r92, n58 i isto još par i da ti iskreno kažem kod nas nije bilo neke prevelike razlike, a sijali smo ih za ranu silažu jedino je pioneer možda malo viši, ali to se sve nadoknadi sa sklopom tako da ništa ne mora značiti, a i prednost Bc je puno jeftiniji.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
spreman ko puška sa metkom u cijevi, samo povuci okidač...:supz:
sijačica je spremna, sjeme je doma, samo treba pripremiti još hektare i pobacati gnojivo.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
spreman ko puška sa metkom u cijevi, samo povuci okidač...:supz:
sijačica je spremna, sjeme je doma, samo treba pripremiti još hektare i pobacati gnojivo.

ali u cijevi manevarac:toimonster: čim imaš još toliko priprema:supz:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Sjeme i gnojivo u garazi ,zemlja preorana,mislim sijat oko 15. 4.,ako vrijeme posluzi
 
H

Hurlimann86

Guest
gnojivo spremno, sjeme ne znam , herbicidi isto još nisu, strojevi pa kako koji, a mi još spavamo lagano, a možda nešto več i ovaj vikend posijemo8)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ljepo da se priprema sjetva.
a kad planirate krenut jel kod mene svi siju iza jurjeva.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh