• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
kupio sjeme LG , prva grupa 307 kn , 15 vrečica , lg se izuzetno dobro pokazao u sušnoj godini tako da ču ga sijati , pioneer nebum sijal uopče jer imaju previsoke cijene, a i Rwa naručil ulyxxe i brixxo 275 kn , 10 vrečica

Matija,mozes mao objasnit koje je to sjeme LG?
Ja nikad nisam cuo za to.
hvala..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Matija,mozes mao objasnit koje je to sjeme LG?
Ja nikad nisam cuo za to.
hvala..

LG
"Limagrain", Francuska kompanija koju su osnovali tamošnji seljaci 1942. god.

Imao sam 2009. god malo za probu BURTON-a za silažu...to je bio kukuruz preko 4 m visine i bili smo zadovoljni.
2010. i 2011. ga nismo imali, ali razmišljam opet ove godine malo uzeti nešto za pokus...no budemo vidjeli kak bude sa zemljom i novcima ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
je LG Burton je baš specijalni za silažu...ali i ovi ostali hibridi su više nego odlični od LG-a, budem skeniral katalog pa stavim slike gore navečer...i nije pretirano skupi...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
je LG Burton je baš specijalni za silažu...ali i ovi ostali hibridi su više nego odlični od LG-a, budem skeniral katalog pa stavim slike gore navečer...i nije pretirano skupi...

Imaš več katalog od 2012.???

Ja ga moram ovih dana nekam ići potražit, nema kod nas zimskog sastanka njihovog distributera.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
katalog več imam od početka godine... budem stavil na forum slike
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
001.jpg

001-1.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Evo jos jednog razloga za prosvjed.
Ovo je nevjerovatno !

Sada sam zvao i pitao za LG hibride kukuruza (onako informativno da okvirno utvrdimo cijene),kod nas se cijena krece ovako za tri hibrida i u Srbiji:
Cijena za Srbiju je okvirna nemojte je uzimate tocno toliku, mozda sam fulao 2-3kn. Uglavnom ovako

LG 23.06 - Hrvatska 326 kuna - Srbija 266 kuna,plus PDV oko 300kn
LG 33.50 - Hrvatska 345 kuna - Srbija 266 kuna,plus PDV oko 300kn
LG 33.30 - Hrvatska 326 kuna - Srbija 266 kuna,plus PDV oko 300kn

8)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
pa kod mene je LG oko 300 kn ..al to je sad akcija do 25.02...pa naručil 15 vrečica
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Odlicno..informacija vise koju cijenim..
o zabrani prodaje gmo sjemena...i opcenitim zabranama i sl..hm..Vjerujem da postoje zakoni i sl..a o tome da li netko to postiva ili ne i koliko je to doslo do nas to je druga strana medalje.Gmo sam duugo istrazivao...srecom sada ima puno toga na netu za skinuti,pa se lakse dode do toga...i ima informacija da je i sjeme doslo do hr..srecom medijski je eksponirano pa je uklonjeno...no ja sam se tada usmjerio na proizvod..narocito onaj koji je u mojoj konzumaciji i prehrani stalno zastupljen-o sjemenu imam manje informacija...ali...da ne ispadne da insinuiram...ne vjerujem da "ljudi iz sjene" :evil: nisu upleli svoje prste i u monopol koji se zove kukuruz(ove gluposti oko biodizela sve govore)..koliko je to doslo do nas-to je druga stvar.
Ovo o urodu nesto znam,nesto ne.Osnovni dokaz da li je nesto modificirano ili ne je u reprodukciji sjemena...postaje nova vrsta koja ne moze nastaviti svoju vrstu-to vrijedi i za biljke i za zivotinje...to je vec poznati primjer rajcice sa genom jedne vrste ribe i sl...vec krizanjem se dobiju odlicni urodi tako da modifikacija nije potrebna...ali modifikacija je pokrenuta kako bi se lakse kontrolirale bolesti koje iz njih nastaju(citaj namjerno prouzrocene)i lakse vladalo svijetom...
Vjerujem da ovi sastojci zemlje i zadrzavanje vlage ce u buducnosti ici nama u prilog zbog zatopljavanja...no mene je zanimalo zbog pravilnog pristupa obradi tla...
Sijacica ima deponator...zemlja je i vise nego vlazna i odlicna(sto je i mene iznenadilo..valjda zbog hladnijih noci)...razbacana je na oranje urea i zatim prodrljano..i sadnja.Uzeo sam 462...

pokus oko kukuruza i koka sam napravio osobno...na istu kolicinu kukuruze+mjesavina ostalih zitarica-bez namirnica ziv.porijekla..hipervitamina i sl.stvari koje povecavaju ulazne troskove(eko pristup prehrani jer je takvo namijenjeno trzistu)-
zlatko i m34 su vrlo razliciti..sto bi ja rekao dijametralno suprotni...naime...sa zlatkom koke nesu 3 i vise puta vise(neke pasmine i vise od 4 puta vise kod susenog kukuruza)...hm...da li toliko vise urodi pionir...to je upitno...kome treba kolicina jasno je sto ce uzeti...mene zanima prvenstveno kvaliteta za mene i zato imam ovaj izbor.Zlatka necu saditi jer nije toliko bolji od 462...a i nisam znao da se tesko ubire plod-hvala za inf.(kada skupim osobnih iskustva uz dovoljno strucnih savjeta onda cu jednom moci reci sto je najbolje)...a iduce godine cu vidjeti neki polutvrdunac od pionira.
Uglavnom..ovo je moje prvo samostalno prakticno iskustvo i vjerujem da ce biti sve ok...
Hvala ti sto si podijelio svoje znanje sa mnom...sada cu ti dati malo da predahnes...do jeseni...a onda...jecam...psenica...milion pitanja... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...ako ne zavrsim kao ovaj smajli :blackeye onda imam reflekse slagiranog konja... :mrgreen:
Mister no: probaj od pioneera tvrde zubane usijati npr. p85, b08 to su vrlo rodni kukuruzi i jako kvalitetni, u katalogu piše da se preporučiji za ishranu svinja i peradi.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
eto posijal danas 462 oko 1,5ral i isto toliko pajdaša kaj mi je ostalo sjemena to ču izmješat i posijat.dva puta kultivacijom špricanje motivelom turbo i valjda bu o.k

koliki je otprilike prinos bc 462 kad je dobra godina. Treba mi za nesilice neznam dali da uzmem 572 ili 462 šta preporučujete
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
koliki je otprilike prinos bc 462 kad je dobra godina. Treba mi za nesilice neznam dali da uzmem 572 ili 462 šta preporučujete
ako je u pitanju prinos onda 572 i to na veći razmak 25 cm, znači potrošit ćeš manje sjemena a prinos može biti veći i za 4 tone po hektaru od 462, a kvaliteta malo na strani 462. ja sam sijao oba ali sad samo bc572.
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Dali ima neko od vas iskustva sa ranim sortama.Fao 200 ili 300.
Sijao bi to za silazu i za zrno ali tek krajem petog mjeseca.
Svaka preporuka i savjet dobro dosao..
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ako je u pitanju prinos onda 572 i to na veći razmak 25 cm, znači potrošit ćeš manje sjemena a prinos može biti veći i za 4 tone po hektaru od 462, a kvaliteta malo na strani 462. ja sam sijao oba ali sad samo bc572.

Gledam po oglasniku kuruze ko prodaje i za taj bc 572 mnogi kažu da je polutvrdunac iako nije.:confused:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh