• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
jel netko zna iz iskustva koji hibrid ima najviše onog brašnatog škroba, a najmanje onog tvrdog caklavaog. puno onog caklavog završi neprobavljeno u balegi krave pa bi ga htio izbjeć ako mogu
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
jel netko zna iz iskustva koji hibrid ima najviše onog brašnatog škroba, a najmanje onog tvrdog caklavaog. puno onog caklavog završi neprobavljeno u balegi krave pa bi ga htio izbjeć ako mogu

Jumbo 48 odličan za goveda jer skoro i nema cakline;)
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ako je u pitanju prinos onda 572 i to na veći razmak 25 cm, znači potrošit ćeš manje sjemena a prinos može biti veći i za 4 tone po hektaru od 462, a kvaliteta malo na strani 462. ja sam sijao oba ali sad samo bc572.

koliko otprilike rodi taj 462 na 1 ha a koliko 572. Kad gledam katalog ta dva hibrida su dosta slična kao da je i taj 572 polutvrdunac
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Jumbo 48 odličan za goveda jer skoro i nema cakline;)

a jel ima koji raniji sličan hibrid? u mom kraju nije pametno sijati visoke FAO brojeve jer je kraća vegetacija pa ne dozore kako treba ovi visoki fao brojevi. ovaj jumbo je 480, a znam da su neki sijali 418 kod mene pa ako je njima uspjelo možda bi i ovaj uspio, al bi bio dosta vlažan vjerojatno

osim toga, meljem cijele klipove na čekićar pa kontam da je mlinu lakše samljet tanji klip nego debeli
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
a jel ima koji raniji sličan hibrid? u mom kraju nije pametno sijati visoke FAO brojeve jer je kraća vegetacija pa ne dozore kako treba ovi visoki fao brojevi. ovaj jumbo je 480, a znam da su neki sijali 418 kod mene pa ako je njima uspjelo možda bi i ovaj uspio, al bi bio dosta vlažan vjerojatno

osim toga, meljem cijele klipove na čekićar pa kontam da je mlinu lakše samljet tanji klip nego debeli

Prijatelju ako je tako onda nemaš puno izbora jedino mi pada na pamet bc 394 fao 390 ili bc 304 fao 300 to je od bc-a. imaš jedan osječki os 2983 fao 290 isto jako dobar baš namjenjen za planinske predjele jer rano sazorjeva
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Bc 4982 2004 dubina sjetve 6-7 cm tlo pjeskulja sijačica olt msk 4
bc 462 2005 dubina sjetve 4-6 cm tlo srednje teško sijačica mascar
bc 4982 2005 dubina sjetve 6 cm tlo srednje teško sijačica olt msk i pioner F70'
bc 4982 2006 dubina 6cm olt msk 4 na istoj tabli kws garbure i fiacre i pioneer R 92 i tada smo zadnji put na svojim parcelama sijali bc kukuruz
2008 572 sijem ujaku olt psk čuvar sklopa a sklop u banani dok pionir super tabla 12 ha sijana isti dan
pioneri h24 a24 m34
2009 ujaku 572 sjeme užas ali 354 i 492 super pa ga jebi sad kod susjeda 572 isto kita labudova
Ako misliš da je problem u mašinama nije jer kad mašina položi sjeme na zadanu dubinu tu priča o mašini prestaje a sjeme trune , ja kad imam problem tražim uzrok pa onda rješavam a ne napamet .
lopatica u ruke i kopaj pa sjmena koje nije klijalo puno i jebi mu mater . Možda od jedne partije koja bude lošija uvjek ja dobijem upravo to sjeme ali to mi ništa neznači ja imam to i ende !
tovimo piliće pa bi nam po karakteristikama 572 bio zakon ali uvijek se sjetim rijetkih kukuruza koje smo imali a kad imaš 10ha gdje si omano najebo si debelo za tu godinu .
lani kod soje višnja pljesnivo sjeme a buga iskalana da nije normalno dijana ko bog i sad nek mi neko kaže da je sve pet ja nevjerujem kad su mi iskustva sa bc-om (sjemenom )loša . sa prinosom i kvalitetom sam zadovoljan ali sa sjemenom sve počinje .
a 462:confused:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
koliko otprilike rodi taj 462 na 1 ha a koliko 572. Kad gledam katalog ta dva hibrida su dosta slična kao da je i taj 572 polutvrdunac
u tvojoj županiji prošle godine su bili slabi prinosi:462 nije bilo u pokusima a 572 najbolji prinos u trebarjevu-desno 12,88 t/ha zrna s 14% vlage,462 u drugim županijama od 6 do 8 tona po hektaru. da ako kažu za 462 da je tvrdunac onda je 572 svakako polutvrdunac,ima prekrasnu boju za razliku od drugih hibrida koji su blijedo žuti, zato ti ga preporučam ako ga siješ za sebe jer ga obožavaju svinje i perad.
u vezi gornjeg posta gdje se navodi da nevalja sjeme, najbolji način kontrole klijavosti je ručno posaditi određen broj zrna u neku posudu, gdje je ista struktura zemlje, jer ovo s sijačicom nije pokazatelj pogotovo što je neko sjeme lakše a neko teže, deblje i tanje, tako da skidač za svaku vrstu sjemena mora biti pravilno podešen,a sijačica imat dobar vakum jer teže zrno se neće zalijepit i ispast van,a skidač će deblje zrno također skinut i neće past u zemlju.
 
Posljednje uređivanje:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
u tvojoj županiji prošle godine su bili slabi prinosi:462 nije bilo u pokusima a 572 najbolji prinos u trebarjevu-desno 12,88 t/ha zrna s 14% vlage,462 u drugim županijama od 6 do 8 tona po hektaru. da ako kažu za 462 da je tvrdunac onda je 572 svakako polutvrdunac,ima prekrasnu boju za razliku od drugih hibrida koji su blijedo žuti, zato ti ga preporučam ako ga siješ za sebe jer ga obožavaju svinje i perad.

I MISLIO SAM BC 572 SIJATI. Danas bio u Prvči i doslovno sam se preparirao kad sam vidio cijene sjemenskog kukuruza sa pdv-om od 25%. bc 566-380kn, 418B,572,462-425 kn ossk 444-412 kn ja nisam mogo vjerovati pa za tu cijenu se mogo kupit najbolji pioneer kad su bila normalna vremena:axe:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
što si čekao do sada, prijem mjesec dana 572 je bio 249 kuna s pdv.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sjetva KUKURUZA 2012.-2013.

I krečemo u sjetvu, kod nas I. grupa Pioneera dođe 360 kn.
KWS 340 kn, OSSK 552 220 kn.

Pa nije PDV povišen za 20 %, nego za 2 %, a ak su takve cijene, to je onda čisti lopovluk pojedinih firmi!
 
Posljednje uređivanje:

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
jel netko zna iz iskustva koji hibrid ima najviše onog brašnatog škroba, a najmanje onog tvrdog caklavaog. puno onog caklavog završi neprobavljeno u balegi krave pa bi ga htio izbjeć ako mogu

Za preživače ti idu zubani ja sijem pionir R 10 zato kaj ga divlje svinje manje diraju .
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
što si čekao do sada, prijem mjesec dana 572 je bio 249 kuna s pdv.

Ja ne sijem puno kuruza oko 3 vreće a i danas su stigli sjemenski hibridi ranije ih uopće nije bilo i kad bi htio ranije kupit
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ma to su sranja, kod nas I. grupa Pioneera dođe 360 kn.
KWS 340 kn, OSSK 552 220 kn.

Pa nije PDV povišen za 20 %, nego za 2 %, a ak su takve cijene, to je onda čisti lopovluk pojedinih firmi!

malo je reći lopovluk. Moram čekat sajam u gudovcu tamo je jeftinije bar malo
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
jel možda netko zna koliki je prinos kod pajdaša i -----koji kukuruz(hibrid) ima najveće prinose po ha,---za ishranu svinja----- brao bi ga u klipu i sušio u kuruzani
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
jel možda netko zna koliki je prinos kod pajdaša i koji kukuruz(hibrid) ima najveće prinose po ha,---za ishranu svinja-----

za pajdaša max: 15 t/ha to je najviše što može i ni kile više. Za svinje ti je polutvrdunac ili tvrdi zuban zavisi od koje sjemenarske kuše tražiš
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
recimo bc, a neovisno o kojoj kući koja sorta ima najveće prinose,ja neznam jer sam do sada radio samo s bc-om
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
recimo bc, a neovisno o kojoj kući koja sorta ima najveće prinose,ja neznam jer sam do sada radio samo s bc-om

najveći prinos kod bc-a ima klipan, a općenoto najceći prinos ima dekalb 5276 preko 16 t/ha
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh