• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
i koliki je prinos po ha - za klipana

Prosječan prinos klipana prošle godine je bio ne manji od 10 t/ha a njegov max. prinos ide i do 16 t/ha ali to je vrh što on može. Inače on je dosta stabilan drži se oko 10-12 nekad i 14 t/ha
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Sjetva KUKURUZA 2012.-2013.

Prosječan prinos klipana prošle godine je bio ne manji od 10 t/ha a njegov max. prinos ide i do 16 t/ha ali to je vrh što on može. Inače on je dosta stabilan drži se oko 10-12 nekad i 14 t/ha

a jel možda znaš koliko ostane od 10t kuruza zaka se osuši i orulja- koliko ima čistog zrna na 10t sirovog u klipu(pajdaša)
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Branje u klipu je varljivo prošle godine sam imao posijan H 24 ,R 10 i BC 572 svaki mi ja dao oko 5 i pol bunkeri berača tornado 40 .Međutim kad mrvim od iste količine klipa H 24 da barem 15 % više zrna od BC572
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
a jel možda znaš koliko ostane od 10t kuruza zaka se osuši i orulja- koliko ima čistog zrna na 10t sirovog u klipu(pajdaša)

ove gore navedene prinose koje sam napisao to i je količina suhog zrna a ne vlažnog
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Sto je sa KWS-om?
Koliko ste zadovoljni njim,Vi koji ste ga sijali.
Neznam zasto, uvijek sam "bjezao" od tog kukuruza.

Ovdje je katalog: http://www.kws.hr/global/show_document.asp?id=aaaaaaaaaajrkqu

On je u cjenovnoj grupi sa Pioneer hibridima ili nesto jeftiniji?

nemam pojma i ja ga izbjegavam a neznam zašto nekako mi nije privlačan. Gledaj, pioneer i kws su jako rodni ali ne i kvalitetni. Kvalitetu pripisujem Bc-u, zlatku i nekima osječkim hibridima. Od tih sviju zlatko je najbolji ali je problem što malo rodi jako malo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel se ko susretao s KWS 1394 ???
Interesira me kakav je za branje u klipu i opčenito kakav je hibrid?

Te, OSSK DRAVA 404 i OSSk 444 ??? Jel ko sijao?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sto je sa KWS-om?
Koliko ste zadovoljni njim,Vi koji ste ga sijali.
Neznam zasto, uvijek sam "bjezao" od tog kukuruza.

Ovdje je katalog: http://www.kws.hr/global/show_document.asp?id=aaaaaaaaaajrkqu

On je u cjenovnoj grupi sa Pioneer hibridima ili nesto jeftiniji?

Sa KWS-om sam izuzetno zadovoljan.
Ima velike prinose,vece nego pioneer,bar se tako kod mene pokazalo,ali također ima i veču vlagu.
sijao sam razne njihove hibride: amanda,kity,kalifo.

sijem ga isključivo za silažu vlažnog zrna,jer kao što rekoh,visoki prinos a i vlaga visoka,što meni upravo treba.

cjenovno je uvijek bio jeftiniji od pioneer-a...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Sa KWS-om sam izuzetno zadovoljan.
Ima velike prinose,vece nego pioneer,bar se tako kod mene pokazalo,ali također ima i veču vlagu.
sijao sam razne njihove hibride: amanda,kity,kalifo.

sijem ga isključivo za silažu vlažnog zrna,jer kao što rekoh,visoki prinos a i vlaga visoka,što meni upravo treba.

cjenovno je uvijek bio jeftiniji od pioneer-a...

za što koristiš silažu zrna, ja to nisam nikad radio a niti sam kod ikoga to vidio:confused:
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Jel se ko susretao s KWS 1394 ???
Interesira me kakav je za branje u klipu i opčenito kakav je hibrid?

Te, OSSK DRAVA 404 i OSSk 444 ??? Jel ko sijao?

ja ga sadim vec dvije godine mislim na KWS 1394 i pokazao se jako dobar za branje u klipu prinosi su skoro pa isti kao kod pioneera
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja ga sadim vec dvije godine mislim na KWS 1394 i pokazao se jako dobar za branje u klipu prinosi su skoro pa isti kao kod pioneera

Je onda definitivno uzimam 2 paketa za probu :)
Sviđa mi se kaj je u cjenovnom rangu tu negdi ko i BC...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
lani sijali oko 30ha drave,solidna kuruza,a kolega sije 444 i dobar je
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
ako je u pitanju prinos onda 572 i to na veći razmak 25 cm, znači potrošit ćeš manje sjemena a prinos može biti veći i za 4 tone po hektaru od 462, a kvaliteta malo na strani 462. ja sam sijao oba ali sad samo bc572.

Bc je naj lošiji kukuruz.Ja radim pokuse več godinama sa kukuruzom,naj lošiji je kukuruz,genetika mu je loša,loša stabljika,jako se puno ruša,jedino kada je normalna godina,onda nešto i od njega bude.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Vjerojatno P12 kao i obično i još neki Pioneerovi, mislim da ćemo i Bc-a imat mada nisam siguran.
 
Posljednje uređivanje:

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
ja ću ove godine sijati grupu 600 osječki ili bc za berbu u klipu i grupu 200 za zrno

Jučer saznao nešto zbog čega sam se malo zamislio, čovjek koji radi u poljoprivrednoj apoteci mi kaže da sjemenski kuruz ni slučajno ne kupujem prije polovine 4. mjeseca zato što SVE sjemenarske kuće prvo puste u prodaju STARO sjeme i tek kad to prodaju ide novo. A i na tom "starom" sjemenu na vreći piše da je novo a zapravo nije, samo ga prepakiraju u nove vreće sa novim datumom, KOJA BANDA..........:mad:
E sad neznam dali da kupim na sajmu u Gudovcu tamo ima i nekog popusta al opet neznam jel staro ili novo sjeme
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Bc je naj lošiji kukuruz.Ja radim pokuse več godinama sa kukuruzom,naj lošiji je kukuruz,genetika mu je loša,loša stabljika,jako se puno ruša,jedino kada je normalna godina,onda nešto i od njega bude.
poštovani kolega ti radiš pokuse godinama a ja godinama berem kukuruz zato demantiram tvoju tvrdnju da je najlošiji jer ti imaš pokuse na istim parcelama a ja berem po različitim i stoga sam svašta vidio, a pogotovo prošle godine, na tvojim parcelama nešto što valja neznači da će tako biti i na drugima. ako decidirano tako tvrdiš onda podkrijepi dokazima.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Moj bed, neće bit Bc-a i P12 nego Pioneerovi K67, B23 i F38.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh