• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2011.-2012.

  • Temu pokrenuo Skin megane 2
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
o popustu na sajmu bi se dalo debatirati ,a ovo dali je staro ili novo ne znam,uvijek kupujem kad dođe kakva lova a naj češče prije sadnje iako bi mi za pioneer bilo idealno kupiti prije zbog večeg izbora ali šta se može kad sam stalno u krizi,nijedne ne kudim zbog roda ili onoga ,ja sve 100%pioneer iz meni znanih razloga iako i u blizini ima i drugih marki jako dobrih na istim zemljama,ove godine isto sadim samo fao 500-600,kako bog dade,samo da ne bude leda kao prošle godine:mrgreen::mrgreen:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vec osam godina unazad sijem samo Pioneer sjemenske kukuruze, sorte su bile M34, P85 i nekakvi A (12 ili 24). Ovaj zadnji davno bilo ne sjecam se.
P85 svinje jedu ko lude a M34 se dokazao davnih dana. Ove godine ce bit kemijanja i pioneeri gube monopol definitivno. Probat cu nesto KWSa, od BC hibrida 572 nesto malo i probat cu naci kakvu dobro novosadsku sortu za pokus da vidim "kako dise" u ovim krajevima. Vidio sam u srijemu (rodnom kraju) da su dobro izgurali u susnoj godini a kad sam cuo prinose jednostavno za nepovjerovat. Idem ih probat pa sta Bog da.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Planiram sijat ovu god. BC 354 radi bržeg branja. Ima li ko iskustva s njime i kakav je kukuruz za krave. Ima ko kakvu preporuku od drugih i oznaku kukuruza da napiše. Bilo bi poželjno da ga poberem početkom 9 mjeseca za vlažni mljeveni kukuruz.
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Jučer saznao nešto zbog čega sam se malo zamislio, čovjek koji radi u poljoprivrednoj apoteci mi kaže da sjemenski kuruz ni slučajno ne kupujem prije polovine 4. mjeseca zato što SVE sjemenarske kuće prvo puste u prodaju STARO sjeme i tek kad to prodaju ide novo. A i na tom "starom" sjemenu na vreći piše da je novo a zapravo nije, samo ga prepakiraju u nove vreće sa novim datumom, KOJA BANDA..........:mad:
E sad neznam dali da kupim na sajmu u Gudovcu tamo ima i nekog popusta al opet neznam jel staro ili novo sjeme

Pa nebih baš rekao da je tako, valjda netko nešto i kontrolira u ovoj državi iako znam da papir svašta trpi, ja sam prosle godine kupio svo sjeme u 2 mjesecu i cijene su tada i više nego povoljne što je i logično jer kada dođe sjetva a sjeme treba nitko ni nepita za cijenu, nego samo daj! Svo sjeme koje sam posijao prošle godine je super niklo tako da nemam primjedbe na njegovu kvalitetu, a da je staro vjerojatno to nebi bio slučaj :?

Ove godine sijemo sličnu površinu kao i prošle godine oko 3 hektra, a od sorata sam i ove godine uzeo više različitih u svrhu isprobavanja, dakle ove godine sijemo KWS 1394 (4 vrećice) kao i prosle godine, Pioneer M34 (4 vrećice) jer je dosta hvaljen, prosle je godine bio A24 koji se i nije pokazao nesto, BC 408 (2 vrećice za probu, a i bio je po 208 kn :p) i OS 430 (1 vrećica) samo za probu jer nismo nikad sijali njihove hibride!
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Vec osam godina unazad sijem samo Pioneer sjemenske kukuruze, sorte su bile M34, P85 i nekakvi A (12 ili 24). Ovaj zadnji davno bilo ne sjecam se.
P85 svinje jedu ko lude a M34 se dokazao davnih dana. Ove godine ce bit kemijanja i pioneeri gube monopol definitivno. Probat cu nesto KWSa, od BC hibrida 572 nesto malo i probat cu naci kakvu dobro novosadsku sortu za pokus da vidim "kako dise" u ovim krajevima. Vidio sam u srijemu (rodnom kraju) da su dobro izgurali u susnoj godini a kad sam cuo prinose jednostavno za nepovjerovat. Idem ih probat pa sta Bog da.
Ne znam da li možeš da nabaviš Dekalb hibride.Uzmi makar za probu.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Od BC a sijao sam 4982 i 5982,408b,418b odlični prinosi i svinje ga jedu rado,minus sto se dosta ruli u kukuruznjaku
Od osječkih 404 prosle godine super prinos i 444 predprošle,vidlo se da je to stariji hibrid i da je rodni potencijal manji
Sjeme kupim po akcijama,ispod tezge i slično... bitno je koliko je to sjeme gnojiva vidlo u sjetvi i kakva je prihrana
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ja sam kupio 120 vrećica KWS sijem ga već par godina i pokazao mi se odlično sijem do grupe 400 preko
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Na pokusima kod mene naj bolji od KWS hibrida več tri godine za redom naj bolji je bio 3381 pa 2376 hibrid.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
sijanje kukuruza

Bog društvo!!! Evo novi sam na forumu .... Ja sam iz Like ,prošle godine sam po 1.puta sijao kukuruz i nije mi ga dosta izklijalo,ovaj što je izišao rastao je neravnomjerno ,ali poslije špricanja je krenuo i ovo što je izišlo bio je odličan.... Neznam u čemu je problem zašto nije sav izrastao ,sadio sam sa dvorednom oltovom sijačicom....
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Bog društvo!!! Evo novi sam na forumu .... Ja sam iz Like ,prošle godine sam po 1.puta sijao kukuruz i nije mi ga dosta izklijalo,ovaj što je izišao rastao je neravnomjerno ,ali poslije špricanja je krenuo i ovo što je izišlo bio je odličan.... Neznam u čemu je problem zašto nije sav izrastao ,sadio sam sa dvorednom oltovom sijačicom....

možeš imat puno razloga -od dubini sjetve,oštečenih zrna zbog sjetvenih ploča,pa onda žičnjaci...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
možeš imat puno razloga -od dubini sjetve,oštečenih zrna zbog sjetvenih ploča,pa onda žičnjaci...

Koliko je inače dubina sijanja kukuruza??? I kako je najbolje sijačicu naštimat,ovako naprazno kada je vrtim sve ok uredno baca zrnca...
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Koliko je inače dubina sijanja kukuruza??? I kako je najbolje sijačicu naštimat,ovako naprazno kada je vrtim sve ok uredno baca zrnca...

5-6 cm dubina sijanja kukuruza bar ja tako radim
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
sjetva kukuruza

ja ću ove godine sijat
pioner-B23 i nešto malo P12,ti su standardni na mojim njivama,a za probu ću ove godine sijat i LG-hibride-agrister i poncho.
pa usput ako neko ima iskustava s LG-hibridima neka mi nešto kaže o njima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja ću ove godine sijat
pioner-B23 i nešto malo P12,ti su standardni na mojim njivama,a za probu ću ove godine sijat i LG-hibride-agrister i poncho.
pa usput ako neko ima iskustava s LG-hibridima neka mi nešto kaže o njima.

Ja sam imao prije koju godinu LG Burton...to je silažni hibrid...odličan se pokazao, vrlo visok i sa lijepim klipom...kasnije ih nisam sijao niti jedan, mada vjerujem da su dobri hibridi.
U planu je za ovu godinu uzeti možda 2 paketa za probu nešto od LG-a, ako financije dopuste i ako nađem sjeme.

Gdje ti kupuješ LG sjeme, kod mene baš nema skoro nigdje??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh