• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mene samo najviše zanima da mi napiše netko svoje iskustvo kakav je za berbu u klipu?

Imao sam ga jedan paket za probu ali prije nekih 3-4 godine i zaboravio sam kak se to pokazalo, znam da sam ga brao u klipu, ali premalo ga je bilo da bi mogao tada imati neku procjenu o njemu.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
za klip je fantastičan isto kao i za zrno,a 1394 je omiljeni kukuruz poljoprivrednika iz moje općine.recimo 2 godine sam ga sijao skupa sa M34 i ovaj ga je ušio za minimalno tonu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda ga budem uzeo opet. nego daj mi reci kakvu zemlju više voli, dal tvrđu, ili može i na laganiju, blago pjeskovitu? Za agrotehniku netreba spominjati, svaki bude dobar onoliko koliko mu daš :)
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ima li netko iskustva sa Pioneer F38 (Fao 510)? Znaju li se možda cijene Pioneer sjemnskog kukuruza za pakovanje od 25 tis zrna?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Od Osijeckih na akciji imaju:499,552,596 pakovanje 40 000,cijena. 440/kn.
378,404,515,617 pakovanje25 000 su gratis tretirani insekticidom (Force 20CS) i kostaju 280/kn.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ŠANANA ja imam i teških glinastih tala,a imam i laganih i do sada mi nikada nigdje nije podbacio.1394 nije hibrid koji će ti dati svake godine 12-13t ali u nekim prosječnim godinama uvijek možeš računati na 10-11T . to su neki prinosi koje nam taj hibrid uvijek daje i sa njim imamo jednu stabilnost koju iskreno vjerujem da ne mogu očekivati ni od jednog drugog hibrida.
znači tko je zadovoljan sa 10t zrna ne mora se bojati uzeti ovaj hibrid jer isti ima jednu stabilnos koja mu je možda uz kvalitetno zrno i najbolja odlika.puno mi se bolje pokazao od 3381.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sad malo i ja razmišljam o sijetvi KWS hibrida kukuruza , gledam na internetu taj 1394 da je dobar i za ishranu svinja , sad kod nas tu u okolici Ludbrega kolko znam se baš i ne sije, ja bih bio voljan isprobati , dali KWS ima u ponudi da je taj hibrid tretiran sa insekticidom protiv žičnjaka i ptica i koja je cijena ?
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Sve sjemenarske kuče na svojim predavanjima ove godine napominju da preporučaju da NE uzimamo tretirane kukuruze jer sredstvo sa kojim je tretirano nije dobro...ja sam ih poslušal i uzel običnu pa budem sam doma tretiral sa nečim, još budem videl....
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja takvo što još nisam čuo iako sam bio na kws-u i syngenti.
čisto sumljam
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Sve sjemenarske kuče na svojim predavanjima ove godine napominju da preporučaju da NE uzimamo tretirane kukuruze jer sredstvo sa kojim je tretirano nije dobro...ja sam ih poslušal i uzel običnu pa budem sam doma tretiral sa nečim, još budem videl....

Nisi dobro čuo,ne vjerujem da je netko od kolega rekao takvo što iz bilo koje sjemenarske kuće.
Pioneer se tretira sa SONIDOM ili MESUROLOM, ako si bio na VIP-u u Vrbovcu,a ja sam bio kako bi kolegi pomogao dijeliti kataloge i ostalo što je trebalo,, tamo su kolege isto rekle osobine i jednog i drugoga, rečeno je da SONIDO drži žičnjake,ali ne i ličinke kukuruzne zlatice,a MESUROL je repelent za ptice...
Na svim našim(Pioneer) predavanjima možeš to čuti...
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Ja se dvoumim između silažnih Mikada Mavericka ili A24.


PR38A24 ne spada u skupinu silažnih kukuruza,pa se ne moraš onda dvoumiti, on je stari hibrid za suho zrno,FAO grupa 300, nekada rekorder navedene FAO grupe,prije nego je na njegovo mjesto došao PR37Y12, koji je prošle godine bio bez konkurencije u toj grupi dozrijevanja, baš kao i PR37N01 u ranoj grupi 400, a sredinom grupe 400 su dominirali novi Aqua max hibrid P0216 i PR36V74, u grupi 500 su odlični Aqua max P0412 i tvrdi hibrid za svinjogojstvo PR35T36, a silažni materijali su PR34B23,PR34N43 i novi visoki hibrid P1114 sa ogromnim prinosom silaže. Ti trebaš te hibride uspoređivat sa hibridima koje si gore naveo.
A ove godine na tržište je došlo još 8 novih hibrida sa visokim potencijalom rodnosti,koji su rezultat najnovije svjetske genetike i koji će po svim grupama dozrijevanja dominirati zajedno sa već ustaljenim ostalim Pioneer hibridima...
Novi silažni vrhunski materijal koji je sa kraja FAO grupe 500 je P0725, dužina vegetacije kao PR34B23,ali rodniji od njega,velikog udjela zrna u silažnoj masi. Silažu treba gledati po njenoj kvaliteti,ne samo po prinosu zelene mase,nego po prinosu suhe tvari po hektaru,probavljivosti,onim parametrima koji daju prirast,litre mlijeka itd...
Mora biti i mase i kvalitete,pogledajte u Pioneer katalogu rezultate analiza sa svih pokusa,za sve silažne hibride,to radi samo Pioneer,onda možete dobro izabrati hibrid,tj.onaj koji ima najbolje analize kvalitete i naravno prinos...
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Nisi dobro čuo,ne vjerujem da je netko od kolega rekao takvo što iz bilo koje sjemenarske kuće.
Pioneer se tretira sa SONIDOM ili MESUROLOM, ako si bio na VIP-u u Vrbovcu,a ja sam bio kako bi kolegi pomogao dijeliti kataloge i ostalo što je trebalo,, tamo su kolege isto rekle osobine i jednog i drugoga, rečeno je da SONIDO drži žičnjake,ali ne i ličinke kukuruzne zlatice,a MESUROL je repelent za ptice...
Na svim našim(Pioneer) predavanjima možeš to čuti...
Ja sam bio na pioneeru u Sl. Brodu i receno je da se taj SONIDO ne moze usporediti s gaucom i poncom ali da samo njega trenutno smiju koristiti od kad smo u EUniji
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
KWS ove godine ima u ponudi insekticid FORCE i MESUROL kao repelent protiv ptica.
FORCE i SONIDO su trenutno jedini dozvoljeni insekticidi za tretiranje zrna i njihovo djelovanje je sigurno slabije nego kao što je to bilo kod Crusera, Gaucha i Poncha.
Force djeluje jedino na žičnjaka (drotar) i to do srednjeg napada istog (dva do tri žičnjaka po biljci) dok protiv ličinke kukuruzne zlatice, sovice pozemljuše i ostalih štetnika ne djeluje te ukoliko imate jačih problema sa žičnjakom ili drugim štetnicima u tlu morat če se tretirati zemlja sa zemljišnim insekticidima kao što su dursban tekuči ili granule, nufos, force 1,5g ili kentaur 5 g od agrochem max-a koji če maloprodajna cijena biti između 40-50 kn za kilogram sa preporučenom dozom za primjenu u trake 12-15 kilograma. Neki moji farmeri naručili su sjeme KWS tretiran sa Forceom i k tome tretirat če zemlju sa kentaurom u pola doze....znači stavljat če još 5-6 kg insekticida u trake po hektaru. Mato iz agrochema mi nije znao reči hoče li to biti dobro dok je Snježana iz Singente rekla da uz tretirano sjeme doza granuliranog focea mora biti minimalno 10 kg/ha u trake.
Tretman insekticidom FORCE ili MESUROL kod KWS hibrida može se naručiti za bilo koji od naših 21 hibrida i naplačivat če se 50 kn za paket 25TK ili se može naručiti kombinacija FORCE+MESUROL 100 kn za paket 25TK dok se koliko ja znam SONIDO I MESUROL nemogu mješati zajedno.
Suncokret ove godine neče biti tretiran insekticidom jer su proizvođači insekticida nedavno povukli svoje garancije i recepture za tretman suncokreta.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
da li se u srbiji može kupiti Cruser, Gaucho i Poncho da li se ta zabrana odnosi samo na države EU
 

lemon011

Novi član
Tu od
28 Pro 2013
Poruka
18
Nisi dobro čuo,ne vjerujem da je netko od kolega rekao takvo što iz bilo koje sjemenarske kuće.
Pioneer se tretira sa SONIDOM ili MESUROLOM, ako si bio na VIP-u u Vrbovcu,a ja sam bio kako bi kolegi pomogao dijeliti kataloge i ostalo što je trebalo,, tamo su kolege isto rekle osobine i jednog i drugoga, rečeno je da SONIDO drži žičnjake,ali ne i ličinke kukuruzne zlatice,a MESUROL je repelent za ptice...
Na svim našim(Pioneer) predavanjima možeš to čuti...

Ja sam čul tak, na predavanju i kasnije u privatnoj atmosferi od promotora...
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Od Osijeckih na akciji imaju:499,552,596 pakovanje 40 000,cijena. 440/kn.
378,404,515,617 pakovanje25 000 su gratis tretirani insekticidom (Force 20CS) i kostaju 280/kn.

U kojoj je to trgovini?
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Osijecki hibridi :378,404,515,617 tretirani insekticidom Force 20CSsyngenta.
398,403,665 tretirani insekticidom SONDO,Bayer
cijena svih ovih hibrida pakiranja 25 tz. oko280/kn
Kws hibridi isto pakiranje 400/kn+ tretiranje tim istim insekticidom 50-100/kn...PREKRASNO!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da nažalost, ali stvarno prevelika razlika u cjenama, a na polju nije takva niti približna razlika, ponekad se čak i neugodno iznenadimo kad jeftiniji hibrid više rodi!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh