• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
Pozdrav svima. Na temu herbicida, ove godine ću ići sa Elumis Peak pošto sam imao lani sirka. Cijena mu je 1320 kn paket za 3 ha (440 kn za ha ili 264 kn za ral). Kakva ste imali iskustva sa osjeckim 378 i Drava 404?. Još ih nisam sadio a sad su na akciji, nešto ispod 300 kn tretirani 25tk. Pioneer tretirani Y12 i N01: kod mene je ponuda u prednarudžbi do 22.02. 462 kn. Malo mi je to preskupo.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
nemojte se ove godine veseliti tretiranom kukuruzu,dozvoljena su 2 sredstva a oni vrijede ako imate 2 zicnjaka po m2,a zlatica 0bodova..tako da ako imate probleme s zlaticom,zicnjacina i drugim gamadi mora se tretirati na druge nacine..daleko skuplje
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ta kombinacija me košta nekih 380 kn po hektaru , a vrhunski odrađuje posao , barem kod mene , i sirak iz sijemena i sirak iz rizoma spalio totalno, šteta kaj nisam slikal kak je to bilo..
uglavnom sa time sam išao predprošle godine i bio zadovoljan , prošle godine odlično odradil posao Koban T isto prije nicanja , a Dual Gold nije dobar bil tu sam radil korekcije ...
uglavnom za ovu godinu kupljen Herbotrof i MErlin i to je to...
 

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
Znam da je sada tretiranje sjemena slabije, ali mislim da je dovoljno za slabije napade žičnjaka dovoljno. Iduće godine ide na polje soja pa će i plodored dodatno poboljšati situaciju.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Zanima me tko ima kakova iskustva sa OSK 2983 i TVRTKO i gdje se najbliže Zagrebu mogu kupiti osiječki hibridi. Oko mene ih nema.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Vidim da se puno diskusija vodi o cijeni sjemena i gnojidbi. Moje je mišljenje da se na te dvije stavke nebi smjelo puno štedjeti. Ako kupiš jeftino sjeme uz to i loše ne dobiješ gotovo ništa a sve druge troškove si imao jednako za urod od 10t/ha kao i za 3t/ha onda ispadne pušiona deluxe. Isto tako je i sa gnojidbom. A lanske godine kukuruz je u mnogim krajevima ubila velika vrućina a ne suša. U 2012.god. je bila veća suša pa je bilo solidnih uroda. Vjerujem da temperatura na polju kaka sunce priprži na otvorenom i preko 50stupnjeva nema hibrida koji se može kvalitetno oploditi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,926
update Dekalb cijena:
hibridi 4795,5031,5276 50 tisuca zrna 909kn vreca
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
did ivo u Prvcinim trgovinama imas sigurno Os hibride,pa ako ima njihova trgovina u blizini eto....
Urod iz 2012 i 2013 se nemoze uopce usporedjivat,ipak ga je prosle godine bilo solidno,dok pretposle na pola parcela nisam ni ulazio u polje...mislim da kod nas u istocnojSlavoniji problem sa oborinama je najizrazeniji...gotovo niko vise nesije hibride fao grupe preko 450...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Skupoća sjemena i nije neki presudan faktor. Npr, sijem OSSK hibride koji su oko 100 kn jeftiniji od Pioneera, a bolje mi rode ossk od pionera, barem kod mene na zemlji...tako da!!
 

VjekoBis

Novi član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
28
Prije sam sadio samo Pioneer. Prvo sam probao KWS (Amandha, Fiacre, Kornelius i lani Kassandras (najlošiji od svih)). Fiacre i Kornelius su za svaku pohvalu, u suši i pri visokim temperaturama klip završen i urod 5,5-6 t na jutro. Kassandras lani imao slab hektolitar i klip je završen, ali kao skuhan. KWS mi rodi kao Pioneer a 100 kn je lani bio jeftiniji od Pioneera. Sada bih htio probati sa Ossk 378 koji je ove godine više od 100 kn jeftiniji od Kws. U Poljocentru je os378 295 kn tretiran, a KWS Kornelius 403 kn tretiran. Još se premišljam i odvagujem jer ne znam kakav je os 378 sa oplodnjom pri visokim temperaturama. Suša me toliko ne brine jer mi je zemlja jako teška i dugo drži vodu. Zimska brazda i osnovna gnojidba je dobro odrađena pa sam sa te strane napravio koliko je moguće. U ožujku ako bude suho odmah idem zatvarati brazdu da sačuvam vlagu
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jabi isto probo taj os378 umjesto Pioneer y12 al niko ništa nezna o njemu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Znam da ih ima u Prvčinim trgovinama, ali najbliža mi je u Sisku ili Glini 80 km u jednom pravcu. Morati ću nazvati njih u institut u Osijeku da li šalju pouzećem.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Nitko ne spominje da taj tretirani hibrid pionira ima i bolju klijavost nego netretirani,a i to što je tretiran opet je bolje nego da nema nikakvu zaštitu.Ja ne reskiram,jel sam se nagledao takvih koji pametuju oko sijemena,pa kada dođu brati kuruzu,opet pametuju dali ju brat ili ne,jel je prinos takav da mu se možda ne isplati kombajnera platiti.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ima u Plin trgovini u klinča selu. da se naručit ako nema. Imaju jako povoljne cijene nasprem drugih poljopr. trgovina u Zagrebu. Ja sve kod njih kupujem što se tiče poljoprivrede, ali u Turopoljskom Hrašču. Pošto je to ista trgovina valjda je tako i u Klinča selu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Neki dan je još bilo u poljoapotekama Mlina i pekare Bc 408 oko 260 kn, a Bc 418 oko 270 kn ako ima te trgovine kod tebe
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nitko ne spominje da taj tretirani hibrid pionira ima i bolju klijavost nego netretirani,a i to što je tretiran opet je bolje nego da nema nikakvu zaštitu.Ja ne reskiram,jel sam se nagledao takvih koji pametuju oko sijemena,pa kada dođu brati kuruzu,opet pametuju dali ju brat ili ne,jel je prinos takav da mu se možda ne isplati kombajnera platiti.

U potpunosti se slažem s tobom, n ema goreg nego kad sve uložiš u njega , a onda kad ga treba brat... Banana...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Rado i kod mene ove godine Merlin + Herbotrof!
Prošle godine sam imao oko 70% korekcija nakon Lumaxa i Radazina...

Krasno, Pioneer AquaMax 420 kn + tretman! I SA TRETMANOM MOGU RAČUNATI NA 500 kn što ispada na jutro cca. 750 kn! Divota! :(
Tako da moram dobro razmisliti o Pioneeru!
A Os Drava me ispada cca. 450 kn sa tretmanom Force!
Fina razlika od 300 kn, jelda???


U razmišljanjima sam da uzmem Os 378! Dosta je povoljan! Ako ima neko iskustva s njime nek napiše!
Uzeo sam Dravu i Bc 572, još čekam naručeni Bc 532 i KWS sortiment - Mikado, 3381, Korimabas i Kornelius...


Gdje ima u Kc-kž, Vt-pod. i Bj-bž za kupiti DEKALB??
U razgovoru s jednim ratarom nahvalio mi je DKC 5276... a gledam i po prinosima u pokusima da je jedan od najboljih!

Ima netko iskustva s njime?

Dakle, treba mi još jedan PROVJERENI HIBRID FAO grupe 300, 400 za suho zrno i silažu zrna eventualno...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
kod mene se najbolje pokazali os hibridi a cjena sjemena ne mora značiti da on nevalja ako je 100-150 kn jeftiniji od drugih,pioneer koji je najskuplji u mom kraju se nije dobro pokazao
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh