• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Jest tako je prerano za neke krajeve velim ja sam prošle godine sijao 02.04 prinos odličan znači kak vrijeme dozvoli tak ti je nema ovo ono datumi i prošle god sam sijal vak šta da se zadesi sad 10 dana samo kiša ko će posijat prije 20.04 nikad se ne zna šta donosi sutra
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Za sjetvu sve zavisi ko je u kojem dijelu zemlje. Za dio od Novske i Virovitice na istok raniji rokovi su u redu jer je manje oborina i toplije, a zapadnije je vlažnije i hladnije, pa svako treba gledati prema svojoj lokalnoj situaciji. Ja sutra idem prbati orati oko četiri jutra ali nisam siguran da neću zapasti. I ako još padne kiše treba čekati da se može solidno uraditi.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
@johnw... kak si sijao prosle godine 2.4 kad je do tog datuma ako se nevaram jos skoro bio snjeg??? pa ja do 20.4nisamni mogao uc u njivu,a u istocnom dijelu HR sam,pretopstavljam da ovi zapadnije nisu do maja ni mogli....
Danas uzeo jos preostalo sijemena,tak da sam sad kompletan,uzeo pioneer 37N01(384 kn) i 36V52(372 kn)koji se u mom izrazito susnom podrucju odlicno pokazao...
Sijeme uzeto kod Prvce..
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Trebam malu pomoć,gdje kupiti pioneer/kws sjeme u karlovcu i okolici? Ili moram za Zg?
Hvala!

...može i privatnom porukom.
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
kupljeno 20 paketa osječkog sjemena a kukuruz ko kukuruz kvalitetno prihrani i pošpricaj pa moli boga da bude dovoljno kiše i da nema leda pa bude i prinosa
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ja stvarno neznam gdje se zuri sa sjetvom kokuruza,ocigledno se neki ljudo boje da cem im slab biti prinos pa siju sad,vidjet cemo na kraju koliko ce biti prinos,i po kojim temperaturama ce silirati,a svi znamo da je klima zadnjih godina varljiva i da nista ne obecava zagarntovan prinos ko god se bavi duze poljoprivredom i kokuruzom to zna,od 15.04 do 01.05 kad se god posije,jesensko oranje,stajski dobra prihrana mineralnim,spricanje prije nicanja po potrebi poslije,sve ostalo je zna se u cijim rukama...

kod mene prosle godine sijano 28.04 pionerr b23,u samo jednoj parceli od 0.5h 15 prikolica silaze...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
meni je sjeme i gnojivo previše skupo da bi se tako igrao sa njim,,zna se kada su optimalni rokovi za sjetvu,to poštujem svake godine i nikada problema,
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Zna se da ja nisam neki poljoprivrednik, ali me sve skupa oko poljoprivrede jako zanima !! Nedugo sam rgovarao sa prijateljem koji radi na Agronomskom fakultetu, bas oko sjetve kukuruza... Veli on, Slavonija jos kako tako, ali kontinentalni dio Lijepe napacene nase, prije polovice Travnja, nikako.... E sad.... Kome i cemu vjerovati !?? Struci, ili prirodi ....:(think):

Nikako prije 15.4 pa ni tada, ja sam jedne godine posijao srećom samo jednu manju parcelu oko 15.4 i poslije udario mraz, zahladilo i morao sam potanjurat i ponovno sijat jer do 1.5. ništa nije izašlo, istrunulo sjeme.
 

mile67

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
32
prošle sam godine isto posijao 21 3 onda je 8 4 bio jaki mraz. bila je skroz dobila al se brzo oporavila.Sve to sijem na pješčanim zemljama jer ako idem oko 15 4 kak vi velite onda tamo ništa ni ne berem.Kod nas pogotovo uz dravu sve posle 15 4 je pre kasno. a i zašto nebi sijao kad daju sjeme
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
ja sam prije tri godine sijao kukuruz 4.4. na površini od četvrt jutra a baro sam ga 12.9. malo ga je mraz bio uhvatio ali se poslje oporavio,prije dvije godine sam sijao 1.5. i taj kukuruz nije bio baš najbolji,ove godine planiram sijati oko 15.4.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neće ništa prije doći kukuruz niti biti nekaj posebno bolje ako se sije prije 15.4., još uvjek je hladno i taj kukuruz stagnira sve dok se ne zatopli, a sve posijano iza 20.4. kreće intenzivno u rast i opet se na kraju dobije isto, a manja je opasnost od mrazeva!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
djelomično se slažem s tobom,je ranije hladno i on sporije raste,ali raste, a to je bitno...
...znači idu mu dani vegetacije,a to dolazi do izražaja u 7.mjesecu dok ide cvatnja, a temperature divljaju...on ak je ranije posijan,ranije i cvate pa izbjegne te extremne temp.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jel prihranjuje tko kukuruz folijarno i sa čime i u kojoj količini?
Dali ima to kakvog utjecaja na prinos?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Krecem u sjetvu izmedju 10. i 15.4. Jedne godine je susjed posijao 1.4. a u ovim krajevima je to kao "prerano" i imao je odlican kukuruz.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Tko sije malo, a ima viška novca može eksperimentirati. Ako su neka minimalna ulaganja po hektaru od špricanja oko 3000 kn nije se za šaliti sa sjetvom.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
jednom prilikom sam pričao sa čovjekom iz sela o ranijoj i kasnijoj sjetvi i on kaže koji se ranije sije napati se u početko od nižih temperatura od onoga koji je kasnije sijan a ja kažem da napati se ali on ima3-4 lista kad se ovaj kasniji sije i u tome je napredniji i oplodnja ddolazi prije velikih vrućina,moj kukuruz od prošle godine ossk drava,prskano trawelom i motikanom prinos oko 10 t/ha
screenshot windows 7
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa koliko bi to onda ranije trebao posijati kukuruz kad bi imao več 3-4 lista dok se ovaj kasnije tek sije???? :) Mislim stvarno :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh