• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Nekada prije kukuruz se bacao pod brazdu konjskog pluga, pa je od tuda ostao izraz saditi isto kao što se grah koji se stavlja uz kukuruz sadi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Da, takvu vrstu sadnje kukuruza sa konjskim plugom su moji zvali jarčenje..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
trebalo bi miješati ljepilo jer je kontaktni i kako piše da ima 4% nikosulfurona trebalo bi biti ko motivel
 

edon

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
99
ja vec tri godine koristim turske herbicide i prezadovoljan sam sa njima .imaju iste aktivne materije kao i oni zapadni a mogu se nabaviti za 15 .eura.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
trebalo bi miješati ljepilo jer je kontaktni i kako piše da ima 4% nikosulfurona trebalo bi biti ko motivel

Dali trema onda dodat šta za širokolisne korove inače imam problema sa ambrozijom?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ja imam namjeru baciti 300 kg 3x15 po h i 150 kg ureje po hektaru. U kulivaciju i prihranu ne idem, ali ce dobiti folijarnu prihranu i to najvjerojatnije Fertinom.

Od hibrida sam uzeo OSSK 499 po cijeni od 410 kn za pakovanje od 40 tis zrna, netretirano. Ostala mi je i od lani vrecica RWA Brixxo pa ce se i on posijati.

Za herbicid se jos nisam odlucio, ali zbog problema sa sirkom vrlo vjerojatno ide Motivell plus nesto za sirokolisne.

Sredinom travnja se ide u sjetvu i svi pogledi ce biti uprti prema nebu s nadom da ce pasti koja kisa u pravo vrijeme.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ja ove godine bum ipak sijal kukuruz a gnojidba bude 200kg po hetaru ureje ,300 kg 5-15-30 i 20 kg umostar,plus prihrana sa kanom oko 200 kg po hektaru(a mozda i vise sve zavisi u kakvoj bu kondiciji kukuruz),a šricanje sa laudisom...
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
ništa previše bacat gnojiva ja ću bacit rasipačem par dana prije sjetve 100kg ureje i 200kg 3x16 i u prihrani još 200kg kana i to je od mene i previše
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ja ću probat ubacit 20 posto ureje u sijačicu, na 100 kila 15-ce 20 kila ureje, izmješat to u mješalici za beton.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ako toviš svinje onda je najbolji kukuruz na tržištu ak misliš prodat mršavu ćeš izvuć lovu iz njega
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
pa prvenstveno za svoje potrebe...ostalo ako bude šta onda na prodaju..bit će dobra gnojidba tak da se ne bojim...a što misliš da ću mršavu lovu izvući,,kažu bar sam tako čuo da ima rekordne prinose zrna..
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Neka ti je bog u pomoći al to su zastarjeli hibridi nemaju oni potencijal rodnosti kaj nisi probal sa syngentom paco,galactic ili tak nešto
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh