• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Evo herbicida extra dobrog gdje on prođe tu trava ne raste
Celebrity Plus

Sam protiv svih najjačih korova u kukuruzu!:icon_pray:

Našao sam cijenu u Srbiji, 3200 dinara, to ispada oko 28 eura ili 220 kuna za hektar, to bi bilo jako povoljno kad bi kod nas bila ta cijena.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A jel se može u BiH kupit pa preko grane, otišao bi dolje pa odmah uzeo toga više i kukuruz sjemenski, nek se ovi naši j... s tim cijenama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Šanse su ti 50%. Pošto je to sjemenska roba mislim da podliježe nekim posebnim propisima.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ovakva je se situacija špric mislim da moreš prevesti,a sjeme ne smiješ ja sam lani vozil ns 444 i jedva su me pustili
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A jel se isplati po špric, trebam za kukuruz i za pola hektara jabuka da se opskrbim, kad bi bile ove cijene ko ovaj celebrity to bi bilo pola jeftinije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Našao sam cijenu u Srbiji, 3200 dinara, to ispada oko 28 eura ili 220 kuna za hektar, to bi bilo jako povoljno kad bi kod nas bila ta cijena.

Dal ima i u bosni tog otrova za kupit?
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Ja sijem samo pionner i to već godinama, jako sam zadovoljn. Prošle godine sijal P1114 i P0412 zadovoljan sa jednim i drugim. ali mljeveni kukuruz (šrot) mi je odličan od P0412. Ove godine sijem pionner P0412. Nabavio sam tretirano sjeme prije mjesec dana po sijeni od 314 kuna sa pdv-om, paket naravno 25000 zrna.
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Dalise smiju otrovi za špricanje prevozit iz bosne?
Ne! Jedino ako cesto prolaziš hr-bih pa nečes biti kontroliran na granici kao npr. ja koj idem 1 na 5 godina.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Čudno mi da nitko nije otvorio ovu temu za sjetvu kukuruza 2014, sorte koje će se sijati, cijene sjemena...evo ja danas dobio informaciju da je na akciji BC572, tretiran, i friško sjeme za 289 kn s pdv, ove godine sijao sam KWS3381, i to staro prepakirano sjeme, i rezultat katastrofa. Obečao sam si da ću na proljeće gdje u trgovini vidim takvo sjeme a da je iste cjene kao i friško, izvještavam državni inspektorat, pa nek oni vide tko je odgovoran..sjemenska kuća ili trgovina.


Ja cu sijati Pioneer P0412 paket tretiranog sjemena košta 314 kn sa PDV-om. To je cijena bila prije mjesec dana. Prošle godine sam ga sijal odličan za zrno (šrot).
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Da i meni je čudno prošle godine plaćali 505 kn i jedva ga nasel trazil ga u 10 dućana. Kupljen u poljocentru u Križevcima prije mjesec dana. Slikam ti račun da vidiš cijenu. Kažem i meni jako čudno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Nemoguće da je 314 kn tretirani sa PDV-om...ja sam stalno po trgovinama i to može biti jedino cijena za neki Os hibrid!
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Pioneer 37Y12 platio na Osijeckom sajmu. 406 kn,na standu Prvce po akcijskoj cijeni...
tako da na ovu cijenu od 314 kn treba dodat +100 i onda je to ta cijena...
Osijecki 515-305kn,isto na sajmu.
 

neno

Novi član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
22
Pioneer 37Y12 platio na Osijeckom sajmu. 406 kn,na standu Prvce po akcijskoj cijeni...
tako da na ovu cijenu od 314 kn treba dodat +100 i onda je to ta cijena...
Osijecki 515-305kn,isto na sajmu.

15 paketa platio sam oko 4500 kuna ne znam na pamet točan iznos.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Vezano za pitanje o uvozu sjemena iz Srbije ili Bosne, postoje 4 skupine prema fitosanitarnim kriterijima što se smije uvesti u RH (EU). Sjeme kukuruza spada u skupinu D tj slobodni uvoz, jedino željeni hibrid mora biti na sortnoj listi EU. Za podrobnije informacije napišite u tražilicu "Unošenje bilja i biljnih proizvoda u pogranično područje RH-mup.hr"
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh