• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetva KUKURUZA 2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ima li netko tko će probiti led??? U srbiji počinju s sjetvom..ima raznih mišljenja i komentara,, oni koji počinju, negledaju kalendar već prirodu..cvjetanje trnine..neke kukce..slične hruštu..iskustva iz 2012 gdje su oni s ranijom sjetvom imali solidan prinos, za razliku od ostalih koji nisu dobili ni za kombajn...ima jedna priča...gazda se pogodio s kombajnerom..pola-pola...kad ovaj skombajniro 500 kg na hektar????..mislim da mu je je.... sve po spisku.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Oko 10. 4. mislimo sijati.. Ako bude vrijeme dozvolilo.. Tjedan dana prije izvezem gnoj, zaorem, imam cca dva dana pripremanja i razbacivanja umjetnog prije sjetve i to je to..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zna se da ja nisam neki poljoprivrednik, ali me sve skupa oko poljoprivrede jako zanima !! Nedugo sam rgovarao sa prijateljem koji radi na Agronomskom fakultetu, bas oko sjetve kukuruza... Veli on, Slavonija jos kako tako, ali kontinentalni dio Lijepe napacene nase, prije polovice Travnja, nikako.... E sad.... Kome i cemu vjerovati !?? Struci, ili prirodi ....:(think):
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
kod mene u selu jučer čovjek posijao jedno pola jutra,veli sad šta mu bog dadne, tj, to je za probu posijao ostala mu vrećica od prošle godine pa veli da se ne baci,a stajskog je izvezao na tone na taj komad,tak da ako ne bude mraza i kukuruz mu ponikne da će onda udarit dobru prihranu,pošpricati i to je to do branja,,
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Treba uzeti zajedničku sredinu,u hladnoj zemlji sve je usporeno,velika vrućina isto radi svoje,evo prošle godine sam napravio zajeb što sam sadio prekasne grupe,bilo je sve proljetno oranje.Ove godine što uzorem u noći drugi dan se sadi,samo ove godine najkasniji hibrid kod mene je B-23,Slavonija i zapad zemlje se ne mogu nikako uspoređivati po vegetaciji,iako ovi neki nazovimo ih stručnjaci predviđaju da za nekih 50 godina kod nas bude jako malo zemljišta pogodnog za sadnju kukuruza,sve u svemu poljoprivrdena proizvodnja je naj nesigurniji oblik nekog rada
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ako bude lijepo vrijeme poslije 10.4 se može krenuti sa polovicom a poslije uskrsa druga polovica,tak je moj plan.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Ja licno mislim da vise nema pravila. Klima se drasticno mijenja, tako da "knjige" ne mogu vise biti pravilo. Bitno je da je zemljiste toplije od 10C i ja sijem, pod uslovom da mogu uci u njivu od vode (jos ne mogu).
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Pa danas rekli na TV da stavimo ljetne gume ali da ostavimo lance u autu. Neka kukuruze još u vrečicama barem do polovice travnja. Napraviču sve šta mogu da sačuvam vlagu ako je poslje nebu a dalje kak joj bude. Na neke stvari nemožemo utjecati.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nešto gledam na prognozama dosta obilnu kisu sljedeći tjedan pa se bojim da nećemo bar u mome djelu moći rano u polje...
Ako ce se dati za 2 tjedna krecemo...
Nemamo kaj čekati dosta imamo za sijati...
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ja opet mislim da se crnica najvviše ugrije i ak ovak nastavi vrijeme sijem krajem 3 nema se šta čekat plitka sjetva na 5 cm i evo kuruze za 7-8dana dok recimo imam gdje je pijesak e to je druga priča zemlja hladna ko led ne može ugrijat jer su noći ladne nema sjetve prije 15 04
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Kam ste navalili, meni je sjeme predrago da ga bacam. Dajte u zemlju par sjemenki da vidite ako preživi do 1.5.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Sljedeci tjedan najavljuju zahladnjenje i kisu prema tome netreba nikud srljat,dzabe ranija sijetva ako nema zadovoljavajuce temperature,u sta sam se prosle godine imao priliku uvijerit na vlastitom iskustvu...
Kakva su vam iskustva sa jednim od najtrazenijih pioneer hibrida 37N01 i PO412? ??
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Sljedeci tjedan najavljuju zahladnjenje i kisu prema tome netreba nikud srljat,dzabe ranija sijetva ako nema zadovoljavajuce temperature,u sta sam se prosle godine imao priliku uvijerit na vlastitom iskustvu...
Kakva su vam iskustva sa jednim od najtrazenijih pioneer hibrida 37N01 i PO412? ??

Sto se tice no1, odlican hibrid i meni je prosle godine dao najveci prinos. Daj mu maximalno i dobit ces i maximalni prinos. Po meni voli dobru zemlju i onda da maximalan prinos.
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Mi sijemo 408 b već tri godine i mi smo jako zadovoljni veliki i krupni klipovi , ali nije za gušće sklopove
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
A koji je najbolji Pioneer za branje u klipu, tamo neka grupa 400? Da daje solidne prinose na dobroj zemlji..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Za grupu 300 ja ti preporucam Y12, a za grupu 400 ne znam ni sam ja sam sijao NO1, a mislim da je takodjer jako dobar V74.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jel zna neko zamjenu za pioneer p12
cini mi se da ga ove godine nema u ponudi...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kakvi 10.4. ili prije, PRERANO je to za sjetvu u našem kraju!!! Takav kukuruz neće biti nikaj bolji od onoga koji se bude sijao iza 15.-20.4.!!! Jer bude mu hladno i neće mrdnut iz mjesta!

Mi planiramo barem polovicu prije uskrsa, znači tamo odmah iza 15. ili barem 1/3, a ostatak iza uskrsa, tamo 22.-23.4. i nema da omane, prosjek fao grupa bude nekih 450.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh